Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Manga rajzolásban jártasok!...

Manga rajzolásban jártasok! Hogy kell az árnyékolást és a fényszedést csinálni?

Figyelt kérdés

Szeretnék készíteni egy mangát, de nem nagyon tudom, hogyan kell csinálni az árnyékolást, fényszedést meg ilyesmiket...a beszkennelt rajzot a számítógépen kell megszerkeszteni? vagy hogy?? :D


Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. jún. 17. 21:44
 1/3 ahmon ***** válasza:
100%

Ha egy jó erős C-Pennel csinálod, akkor nem kell géppel szerkeszteni. De ha csak sima grafittal, vagy gyengébb fajta C-Pennel ("C-Pen"=szénceruza, a "pen" eredetileg toll, dehát így nevezték el) csinálod, akkor gépen rá kell szerkeszteni.


Az árnyékolás. Azt nem nagyon lehet elmagyarázni. Vagy legalábbis csak nagyon hosszan. Ugyanis más technika alkalmazódik a Nap árnyékra emberen, a Nap árnyéka tárgyakon, a Hold árnyéka ugyanígy, és más ha egy szobáról van szó, más ha egy effektet pl. félelmet árnyékolsz, stb. Nem csak az erősség, hanem a technika is ugyanúgy változik.


A fényszedést pedig (már ha a nyomdai módszerre gondolsz) akkor felejtsd el. Fényszedésnél "leszedik/begépelik" az oldal tartalmát 1:1 arányban, azt kinyomtatják, lefotózzák. Emiatt az oldal fényérzékeny filmre kerül. Egy zsírt és vizet bíró bevonattal rendelkező fémlapra másolták, és arról tudták nyomtatni. De ma már a fotózást és levilágítást kihagyják. Érdemesebb rögtön lemezre csinálni. De ez bonyolult. Ezt felejtsd el!

2013. jún. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Oké, értem, köszönöm szépen a választ!:)

Amúgy a rajzokat ki szoktam húzni sima tűfilccel..


És igen, az a fajta árnyékolás érdekelne, amit számítógépen csinálnak...nem tudnál belinkelni róla egy szöveget? Vagy milyen programmal lehet ilyet csinálni?

2013. jún. 18. 17:26
 3/3 ahmon ***** válasza:

Mármint a fényszedés. Mert az árnyékolást leírtam hogy azt nem lehet elmagyarázni, vagy csak nagyon hosszan. De azt amúgy is kézzel csinálod.


Tehát. Konkrétan nem tudom hogy van-e a fényszedésről különösebben szöveg, ugyanis az egy nyomdai eljárás, és már nagyon rég óta nem használják.


Ha minden áron számítógépes beavatkozást akarsz, akkor maximum annyit, hogy beszkenneled, és vagy bedobod a manga studio nevű programba és alakítgatsz rajta, vagy egyszerűen photoshoppal a megrajzolt besatírozott (tehát fekete/előtéri/árnyék stb) részeket megfelelő árnyalati különbséggel feketével kitöltöd. Csak az úgy elég csúnya. Tehát vagy hagyd rajzosan, szkenneld be és ennyi, küldheted ahova akarod, publikálhatod, vagy esetlegesen csak a manga studio nevű programmal alakíthatsz rajta egy picikét.

2013. jún. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!