Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Animések, szerintetek nem...

Animések, szerintetek nem fura a magyar fansubolás?

Figyelt kérdés

Itt most konkrétan arra gondolok hogy néhány animére van 4-5 csapat aki fordítja , néhány meg áll vagy félig kész .

Itt gondolok a Lucky Star-ra , a Monster-re , a Rainbow-ra , az Akagi-ra , az Aria-ra , A .hack//Legend of the Twilight-ra , Galaxy Express-re .

Jó tudom nagyon nagy munkák és persze a fansubolás csak másodrangú , de nem értem miért nem lehet elosztani egymás között úgy hogy jutna a régebbi projectekre is amikre évekóta várnak és biztos hogy lenne nézője .

Nem akarok senkit leszólni , de lásd AA nembírják a tempót , nagyon sok olyan szezonálist elvállalnak amit más is visz , közbe a Rainbow és a Tiger and Bunny évekóta áll , a Monster remélhetőleg hamarosan kész , de közben "bejelentették" azt is hogy a Code Geass-t is megcsinálják , aminek már évekóta van normális felirata .


Szóval bővebben a kérdésem az lenne hogy : Miért nem lehet a projecteket elosztani , miért van valamire 5 csapat valami meg évek óta áll ?



2013. márc. 1. 14:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt én is utálom..

Mindig van egy sorozat (ami nem a legjobb, tehát nem is érdemelné meg a többszöri fordítást) és 2 vagy 3 csapat is csinálja. Értem én azt is, hogy a fordító szeretné azt vinni amit, de ha valaminek van már fordítása, akkor tényleg feltehetem a kérdést: Minek?

Főleg most gondolok mangákra is. Én mint lányként szeretnék olvasni hosszabb shoujo mangákat, de nem lehet mert nincs fordítás, mert a Fairy Tail, Bleach, Naruto, One Piece-nek meg vagy minimum 3 fordítása van.

Visszakanyarodva az animékhez itt is, a lányosabbak, mint pl a tényleg híres PreCure! sorozatoknak egyiknek sincs felirata, (a mostaninak, azért volt pár ember, aki nekikezdett) pedig azért szerintem nem rossz sorozat.

Amúgy a szezon kezdete előtt, van egy AA forum ahol kiiírják milyen csapat mit visz... Ha egyhez ki van írva már 3, minek csinálja meg valaki más is?

A nagyok mindent elnyomnak, én nem akarok most nagyon csapatokat kioktatni, de az UraharaShop-ot már nem is nézem, mert a projektjeik borzalmasak. Egyre sz*rabbakat választanak, és csinálják a 25000. YuGiOh-t. Azért ez már eléggé unalmas, hogy ezek vannak, és semmi normális. AA pedig igen, elég sokat vállal be magának, ráadásul, hogy ha jól tudom, nincsenek is olyan sokan. Ők is próbálnak olyat választani, ami eddig nincs (Rainbow,Tiger & Bunny, Monster stb.) és egyéb másik projektjeik.

De azért szeretném, ha tényleg valaki gondolna olyan animékre is amik érdekesek, és még nincs fordítás. Asszem a volt őszi szezonban a Kingdom, engem érdekelt, de egyszerűen még csak megemlítve se láttam.

Na mindegy, végül is ettől a hozzászólástól nem fog változni semmi :)

(a fansub csapatoknak: bocs a nevek kimondásáért, és véleményem kimondásáért, de különben nem lehetne olyan amilyen..)

2013. márc. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mi pont nemrégiben(pér hete) kezdtünk barátnőmmel fordítani. Az Amnesia-t, amikor már késett a fordítása egy csomót és most majd neki állunk olyanoknak,amiknek nincs felirata.

[link]

Itt az oldalunk, lehet kérni :)

2013. márc. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi mindkettőtöknek ment a zöld :D


A linket megnézem :D

2013. márc. 4. 17:14
 4/4 anonim ***** válasza:
A felhasználók szempontjából nézve tényleg logikátlanság, de ha figyelembe vesszük hogy a fordítók önként "dolgoznak", szerintem meglehet érteni hogy csak olyan proejecteket visznek amik nekik tetszenek. :) Én se készítenék olyan cucchoz feliratot, amit nem is szívesen nézek meg. Ez az oka a Code Geass újrafordításnak, és a válasz a kérdésre is. Sajnos Magyarországon az animés társadalom nagyon nagy része csak shouneneket néz, így a Nárutóhoz meg a Blícshez készül 80 felirat, míg a sokszor meg nem érdemelten népszerűtlen animékről nem is hallottak sokan.
2013. márc. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!