Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Miért színes a hajuk az...

Miért színes a hajuk az anime-szereplőknek, ha a sorozat a jelenlegi világban játszódik?

Figyelt kérdés

Ha az anime egy fantáziavilágban játszódik, akkor érthető, hogy miért színes a hajuk a szereplőknek.

Viszont, ha mai világban játszódik, mint pl. a Kuroko's Basketball, akkor hogyhogy egyeseknek színes a hajuk? Az is feltűnt, hogy ritkán tesznek megjegyzést mások hajszínéről.



2012. okt. 27. 19:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Miért ne ?:D

Hogy nézne már ki pl Medaka szőkébe ?xD

Jó neki az a Lila haj .

Japánok ilyenek .. ezvan :D nekem bejön :)

2012. okt. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Watson ***** válasza:
Miért ne lenne? Leginkább a Toradora-ban volt furcsa szerintem , hogy a zöld haját szőkére festi és ezen kiakad a pink hajú csaj és a kék hajú csávó. Na de bumm , ezért anime.
2012. okt. 28. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Brányi Bence ***** válasza:

Ennek szerintem két oka van - egyrészt: csak, a készítőknek ezt tetszett.


Komoly(abb)ra fordítva a szót:


Az elég ismert műveket alkotó Kubo Tite (a Bleach írója és rajzolója) és Kisimoto Maszasi (a Naruto "gyártója") is azt nyilatkozta, hogy az egyes karaktereket a lehető legkülönbözőbbre tervezik, hogy véletlen se lehessen őket összekeverni. Azt is figyelembe kell venni, hogy sok anime egy-egy mangán alapul, amelyek szinte mindig szürkeárnyalatosak, a színes borítón viszont jól mutat (figyelemfelkeltő) a lila vagy a hupizöld szín (így hirtelen Madeleine Rosca magyarul Lidércfölde címen megjelent mangája jut eszembe, ahol ki is emeli, hogy az egyik karakter haját egy "mangaklisé" elkerülése miatt változtatta szőkéről lilává).


A hajszín-dologba dologba nyilván a divat is belejátszik: Japánban (ahol ugye a népesség túlnyomó része fekete hajú) a fiatalok körében népszerűek az extrém színű (pl.: rózsaszín) parókák (így ki lehet tűnni egy bulin, de a merev szabályzatú helyeken és az iskolában nem bélyegzik meg őket érte).


Persze jó néhány olyan anime is van, ahol létező hajszínű karakterek szerepelnek (pl.: Durarara, K-ON, Girls und Panzer ésatöbbi).


Az akciódúsabb animéknél (nem csak a sóneneknél) azt sem árt figyelembe venni, hogy a gyors, elmosódó mozgásoknál a szereplő haja ne olvadjon bele a háttérbe.


Összefoglalva szerintem a fő érv a jobb megkülönböztethetőség:


"- Emlékszel a Soul Eaterben a Black Starra?

- Aa, most nem vágom, hogy kiről van szó...

- Tudod, arról a kék hajú idiótáról beszélek...

- Jaa, úgy tudom, tényleg, hagyja már ott a Tsubaki..."

2012. okt. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Thunderfairy ***** válasza:
Ilyennek képzeli el a karaktert az aki elkésziti.
2013. jan. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xHaru ***** válasza:
mert ez az anime ez is az eggyik jellemzoje en pl. ezert szerettem bele mert nem hatarozza meg semmi mert mindeggyik anime mas es mas es tiszta fantasy :DD
2013. jan. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!