Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Hogyan kell számítógépen...

Hogyan kell számítógépen mangát, animét rajzolni (készíteni)?

Figyelt kérdés
a júliusi IM-ben láttam egy olyan képet az Art WALK résznél hogy egy lány a barátnője anime karakterét küldte be..(ez így most tök értelmetlenül hangzik de nagyon szeretném megtudni hogyan lehet ilyen anime karaktereket készíteni) aki tudja miről beszélek mert meg van neki az IM vagy esetleg nincs meg neki de akkor is tudja miről hablatyolok az kérem segítsen:) előre is köszi a válaszokat

2012. júl. 18. 19:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Kell hozzá egy megfelelő program, pl Gimp, PS, Corel, aztán még kell tehetség. Egérrel is lehet, de úgy azért elég nehéz, nem árt előbb szerezni egy tabletet.

A programok kezelését pedig kismillió honlapon meg lehet tanulni.

De előbb nem árt, ha papíron megtanulsz rajzolni ilyen stílusban. :D

2012. júl. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
papíron úgy ahogy jól tudok ilyesmit rajzolni mert ha unatkozok mindig rajzolok(az esetek többségében anime figurákat)és ha még egy ilyen programot is meg tudnék szerezni tökéletesen boldog lennék:D amúgy köszi a választ
2012. júl. 19. 17:39
 3/5 Atheus válasza:
100%

Ha animet akarsz rajzolni, ahhoz sokkal több munka kell (elvégre animáció). Ezt legjobban 2D/3D-s animáló programmal tudom elképzelni. halkan megjegyzem: anime rajhoz a voksomat 2D, míg CGI animációra 3D animáló programra tenném, de nem értek hozzá.


Ilyen program amit ismerek az:

Anime studio mintha képes lenne animációkra is.

Biztos vagyok benne, hogy ezen kívül kismillió ingyenes, fizetős (az áruk 10-20USDtől egészen a lelkedig terjedhetnek) animáló program van.


Ha viszont manga, akkor egyszerűen kell egy program amiben lehet rajzolni, ezek közül mindenkinek más tetszik, nézz utána egy picit, hogy megtudd neked melyik a legjobb.


Amelyikekkel kipróbáltam a szerencsémet:

- Paint tool SAI

- CorelDRAW

- photoshop

- manga studio debut/ex4


Ha érdekel a véleményem (miért ne érdekelne, ezért tetted fel a kérdést. :P )


Nekem a legjobban a manga studio tetszik, minden megvan benne ami egy manga készítéséhez kell. Azt mondják, hogy japánban is ezzel (illetve a japán megfelelőjével) csinálják a mangákat, de sajnos nem élek japánban és nem is ismerek mangakákat, úgyhogy ezt sem tudom megerősíteni.


Viszont amit eddig láttam belőle, nagyon is el tudom képzelni, hogy ez a "standard" manga rajzoló program. :)


---


Ha gépen szeretnél rajzolni, ahhoz kell viszont egy-két dolog.


- megfelelő gép: a laptopon próbáltam, de egyszerűen egy rémálom ahogy azon fut a photoshop (lineart megvan, a brushokkal van probléma) 3-4 éve vettük 160K ezerért játékra, tehát a mostani állapota egy olyan alsó-közép kategóriás gép lehet.

( [link]

- graphic tablet: sokan esküsznek a wacom-ra, én nem származom sem újgazdag, sem pedig banktulajdonos családból, úgyhogy nekem alább kellett adnom. Volt alkalmam kipróbálni néhány wacom tabletet, de az igazság az, hogy azon kívül, hogy SOKKAL drágábbak (a márkát meg kell fizetni, ugye) meg némelyiknél a toll fogása kényelmesebb volt hosszabb távú használatnál, nálam akkor is ez a kicsike viszi a pálmát:

- nagy aktív felület

- ugyanazt tudja mint a wacom társai, csak más van ráírva ;)

- megbízható és strapabíró, egyszer sem kellett semmiért sem a szervízbe vinni/küldeni, de hozzáteszem, hogy az utóbbi időben nem volt túlhasználva (sajnos)

- mindezért az ára röhejesen kevés (30-35 ezer)


ez pedig a: [link]


ha el vagy engedve, akkor figyelmedbe ajánlom:

- [link]

- [link]


Remélem segíthettem.

További jó és kellemes rajzolást. :)

2012. júl. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
egy digitális rajzpad kell...
2012. aug. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

1. Egy rajzprogram kell hozzá. A leggyakrabban választott program, amit a legkönnyebb kezelni, az a Paint tool sai

2. Megfelelő eszköz, ami a leginkább megfelelő, az a digitalizáló tábla, vagy a papír, ha az is megfelel.

3. Elképzelés és tehetség. Mangát vagy animét rajzolni elég nehéz, főleg gépen.

4. Kitartás. Gyakorolj sokat és menni fog!😄😄😄

2016. aug. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!