Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Van olyan anime, amit szeretné...

Van olyan anime, amit szeretnél szeretni, de akárhogy próbálod nem megy?

Figyelt kérdés
Hiába nagyon népszerű, kergetni lehetne vele?

jún. 26. 14:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Jujutsu Kaisen. Minden animés barátom oda van érte, engem viszont vallatni lehet vele. Nem tetszik a grafika, sem a történet, és a szereplők sem szimpatikusak, egyszerűen nem nekem való.
jún. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
24%
Evangelion - Shinji-től falra mászok, legutálatosabb karakter számomra, tehetetlen tutyimutyi életképtelen karakter, ráadásul szomorú és sír mindig, és ő a főhős, őt kellene néznem
jún. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
Gibli animék.
jún. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%
Nincs ilyen. Ha nem tetszik valami, akkor nem tetszik.
jún. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ez a jó hozzáállás.


A gibli animék szerintem is túlértékeltek.

tegnapelőtt 06:21
 6/7 anonim ***** válasza:
59%

Vagy inkább szeretek valamit, vagy kevésbé, vagy félig-meddig. Minek erőltetni a szeretetet...?


A kérdéses 2.felére:

népszerű, de ne mszeretem: a világ legtöbb dolgával így vagyok: a népszerű dolgok zöme tőlem távol áll. Nem vgyok birka. Se dacos. Egész egyszeráűen gyerekkorom óta az ízlésem a kísérleterőkre, egyedire van elsősorban kihegyezve, mert szeretem, ha valaki (pl egy művész) önmagát adja, szeretem a sajátosságokat. Minek nézzem meg tizedszerre ugyanazt a hangulatot, stílust? Persze kivétel erősíti a szabályt, de többségében sajátos zenéket, filmeket, animéket keresek.


Konkrétabban a kifejezett shounen fight, és a sablonos (fantáziátlan) fantasy, amelyek távol állnak tőlem. Egyébként láttam már egész jó fantasy-kat is, de azokban volt valami egyéni. És azok is inkább dark-fantasy irányába tendálnak.


De más műfajban is akadt már, ami nem dobott fel, pedig népszerű, pl


Shinkai Makoto animemozijai közül pont NEM a Kimi no nawa fogott meg, pedig az a legnépszerűbb. Sokkal inkább az 5cm/sec, vagy pl a Kotonoha no Niwa.


De ott van pl a Steins;Gate. Az első évada első 10 része egy slice of life; evvel nem is volan gond, az egyik kedvenc műfajom (a pszicho mellett). Csakhogy a ramatyabb fajtából, és ha nem volna Hanazawa Kana cuki hangja, nem bírtam volna végigvergődni magam a Zupá Hekker erőltetet szinkronján, és a Hjjjóóóóióióióión főszereplőn... Pedig általában a japán szinkron zseniális. A 11. résztől nem az akció és a bizarr részek miatt tetszett alapjában, hanem mert onnantól lett hangualta számomra. A nulladik évad már egészen bejött.


Én mint dark, thriller és horror rajongó a Shiki-ért se voltam oda, mint sokan a műfaj rajongói közül. Számos más értékkel találkoztam, ez nem dobott föl.


Nyitott vagyok a legtöbb zsánerre, akár a kicsiknek valóakra is. Érdekes módon a Dragonball, Pokemon és Naruto animesorikat (elejátől nézve 5-6 részen át) nem tartom rossznak, habár találtam már pár száz más érdekfeszítőbbet is. Azonban Miyazaki / és Ghibli stúdió túl van marketingezve, na de hát az animemozik nem mangákat reklámoznak, szóval kell hozzá PR... A Totorót szeretem, és a Chihirót is, de a Vadon hercegnőjét végig se bírtam nézni.

tegnapelőtt 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 PMC Wagner ***** válasza:
100%

Sok olyan van amit ismerőseim nagyon szeretnek én pedig nem például az attack on titant én 3 ik évadig birtam nézni a demon slayert, mushoko tenseit az első évad után kukáztam sosem próbáltam erőltetni hogy megkedveljem őket, ha nem tetszik nem nézem.


A jujutsu kaisenbe például bele sem kezdtem mert már az alap koncepciója sem tetszik

tegnapelőtt 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!