Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Milyen Death Note-hoz hasonló...

Milyen Death Note-hoz hasonló animét tudtok?

Figyelt kérdés

Tehát sok animét megnéztem már, de a Death Note nagyon tetszett.

Az lenne a legjobb, ha ennek a folytatását nézhetném, de az nem megoldható.


Milyen animét tudtok ajánlani, ami 1/1 ugyan ilyen?


Ami fontos lenne, hogy a két, vagy több főszereplő egymás ellen harcoljon, teljesen más nézeteket valljon, de mégis képes legyek mindegyikkel azonosulni. Nem hosszú, 8263628 részes animére gondolok, hanem egy max 50, hogy ne érezzem vontatottnak (ne egy shounen legyen).



jún. 25. 22:47
 1/4 Kedves Vezető ***** válasza:
Parasyte Maxim
jún. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
A Jigoku Shoujo hasonló
jún. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Gyakkyou Burai Kaiji: a legújabb felfedezésem, de annél régebbi. Nem valami szép bár a rajzolása (klasszik képregény vastag kontúros arcok stb), és nem mondanám összetettnek se, inkább önmagában pszichológiára van kihegyezve, de arra remekül! Szerencsejáték téma látszólag, de ennél több: az emberi esendőségről, függésekről, sorsokról, manipulációról szól. Egy kissé szadista, előre szólok. tipikus szócsatás anime a hazug gazdag világ, valamint az elnyomott pórnép között, és hogy melyikük mire hogyan reagál.


Ami még zseniálisabb:

Psycho-Pass, ez is krimi, mint a DN, de még csapaton belül is vannak jellemütközések, és szópárbalyok, érvütköztetések. Olykor groteszk és bizarr. Van némi "Se7en" beütése (Brad Pitt) az első résznek. Az első két évad + az első mozi bejött, utána belenéztem folytatásoka, hát, annyira nem vet fel onnantól. De addig zseniális anime! És nagyon szép a grafikája.


Zankyou no Terror: rövid önálló animesori, szintén gyönyörű grafikával. Itt is van az alapvetően eltérő nézetűek között némi párhuzam is, a sori közepétől a terror akciók a pszichológia felé kezdenek tendálni. Nem fekete-fehér lélektanilag. Akik ütköznek, némely téren közös pontjaik is vannak.


A Monster nem rossz, nézhető, és részben az is krimi, hasonló erkölcsi ütközésekkel, csak az közel 80 részes. És szintén régi. Egyébként eteti magát, egyik részt falja az ember a másik után, bár nekem azon felül, hogy lazításnak nézem (kb az 50. résznél tartok) nem ad sokat, túl sok benne az EU filmes- és 20.századi regénysablon (Conan Doyle, Agatha Christie), tehát Poirot másolat, meg Sherlock Holmes másolat kissé. Lehet h kezdek öregedni, és túl sok mindent láttam már az életben... A filmek és animék zöménél pár perccel / 10-20 perccel előbb 80-90%-ban eltalálom mi fog következni, 1, vagy max 2 esélyesre véve. Na de nem is a törtéánetért mint olyanért nézek alkotásokat, hanem pl a hangulatért, pszichológiáért, művészi kifejezésért (már amelyikben van).

tegnapelőtt 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

* bocs, majdnem BAGLYOT írtam. :))) Szóval helyesbítem magam:

szópárbaJok.

tegnapelőtt 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!