Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mi a kedvenc animétek és miért?

Mi a kedvenc animétek és miért?

Figyelt kérdés
2023. dec. 17. 13:04
 1/6 anonim válasza:
57%

THE GARDEN OF WORDS


Egyrészt mert mintha rólam szólna, voltam a srác helyében, másrészt gyönyörű a sztori és a grafikai kivitelezése. Ráadásul felnőtt történek, semmi varázsló, semmi 12 éves kardos kislány, semmi mese.

2023. dec. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

Nehéz lenne választani, ezért inkább írok egy 10-es listát.


1. Dragon Ball animék.

Ez számomra azt jelképezi, hogy az ember be adja fel, és kemény munkával sok mindent elérhet.


2. Monster.

Bár Dr. Tenma az empátiájával, életszeretetével, becsületes viselkedésével is kiemelkedő, számomra mégis Johan Liebert karaktere miatt emlékezetes. Ő egy nagyon összetett, és bonyolult karakter, sok minden ötvöződik benne. Maga az anime az emberi természetben rejlő gonoszsággal foglalkozik. Tartalmaz durva jelenetet is.


3. Death Note.

Egyértelműen a világ egyik legjobb animéje, amelyben a logikus gondolkodás óriási szerepet kap, ezáltal arra taníthat, hogy az ember jól gondolja meg a lépéseit az életben. Maga a témája életről és halálról, ítelkezésről is remek.


4. Classroom of the elite.

Átlagos slice of life animének tűnik, pedig a mű elején található filozófiai idézetek már jelzik felénk, hogy itt többről van szó. Nem mondok róla semmi egyebet, csak annyit, hogy az első évad utolsó részének végén van egy nagy csattanó. Remek pszichológiai anime.


5. Angels of Death

Véres, durva, mélylélektani anime, elég depresszív hangulattal, amelyben egy egészen különös emberi kapcsolat bontakozik ki. Hangulatát tekintve félidézi a klasszikus Resident Evil játékokat is.


6. Redo of Healer.

Ezt az animét nem szokták szeretni, de én mégis bírom. Szerintem kell hozzá egy lelki beállítottság, hogy valaki szeresse. Engem nem a hentai, vagy a durva jelenetek fogtak meg benne, hanem az, hogy ebben a világban a gonosz tényleg elnyeri a méltó büntetését - kíméletlenül. Másrészt, bármennyire is nem értenek vele egyet, lélektani szála is van: rámutat arra, hogy a kegyetlen bánásmód miatt miként lesz egy jó lelkű fiúból egy bosszúálló vadállat.


7. Mirai Nikki.

Gore (véres, durva) anime, amelynek középpontjában az istenné válásért folyó verseny van, olyan telefonos naplóbejegyzések által, amelyek megmutatják a jövőt. Yuno karakterét érdekesnek tartom benne, pszichológiai szemszögből érdekes, hogy miként alakult ki a beteges kötődése Yuki iránt.


8. Happy Sugar Life

Na, ebben az animében aztán szinte mindenki beteg. Kifejezetten beteg anime, viszont mivel mélylélektani, ezért bent van a kedvencek között.


9. Devil May Cry

Dante laza stílusát kifejezetten vagánynak találom benne! Ő maga ha jól tudom, félig démon, és a démonok ellen harcol. Néhol az anime véres, a történet nem egy nagy szám, de le tud kötni. Viszont Dante karaktere mindent visz.


10. Call of the Night

Egyedi, gyönyörű látványvilág, amely az éjszakai világot nagyon szépen ábrázolja. A történet középpontjában egy vámpír lány és egy srác áll, aki maga is vámpír szeretne lenni. A történet egy ideig csak csordogál, nem történik benne kifejezetten nagy dolog, ennek ellenére jó nézni! Úgy emlékszem, a közepe felé felpörögnek az események, még durvább rész is lesz benne.

2023. dec. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
65%

Oregairu.


De sosem fogom megbocsájtani, hogy nem a tanárnője lett a befutó.

2023. dec. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%

Black Butler 3. évad.


Ha kötelezően anime, akkor BB S3 az egyik. Alapból kedvelem ezt a részt a mangában.


Ha jól sikerül akkor a 4. évad lesz, mivel az a kedvenc arc-om a mangában.

2023. dec. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem nincs kedvenc csak jó. Általában ami nagyon tetszik az az amit éppen nézek.
jan. 7. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Naruto rengeteg tanít a barátságról, a kitartasról, és arról hogy sohase adjuk fel az álmaink, meg akkor sem ha az egész világ ellenünk van.
jan. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!