Melyek azok a brutális, durva, kemény, drámai, komoly animék, amelyek kifejezetten az érettebb korosztálynak, felnőtteknek szólnak?18+
Gakkougurashi! (School-Live!)
Nem akarok spoilerezni, de amikor elkezded nézni, egy sima, iskolai, kislányos történet. Aztán kiderül a story alapja. És ami nekem beütött, az a tanárnő és a picilány kapcsolata. Nem pedo-szex kapcsolat, hanem a .... és itt nem akarok spoilerezni. Én, ciki vagy sem, bőgtem, és most is majdnem, ahogy rágondolok.
Gakkou Gurashi:
én is melegen ajánlom! Régi kedvencem, lélektani, zombis sulis anime, poszt-apokaliptikus. Egy iskola tetején próbál néhány tinilány túlélni (napelemekkel és ágyásokon termelni kaját), miután kihalt a világ, és csak zombik maradtak, meg néhány túlélő.
A zombik érintése halálos.
De ez csak a story felszíne.
Eléggé lélektani, az egyik kislány skizoid, a többi meg anyáskodik felette. Azonban a skizo kislány előnye viszont, hogy fel tudja dobni a társaság hangulatát, a depresszióból kilábalandó.
Csakhogy... a módszerei kissé... vakmerőek!
Struccpolitikát folytat, az ő tudatában a képzelet (az korábbi életükről) azonos a jelennel, holott már senki sem él azok közül, csak az a néhány lány.
Happy Sugar Life: szinte minden szereplő elmebeteg, és arra keresik a választ, mi a szeretet? Nyilván elmebeteg módon feltételezik ráa választ... Yandere anime, kissé véres, de főként beteges. Egy idő után kötélidegek kellenek hozzá. Ha csak a kezdetét nézzük is javaslom megfontosára: egy pedofíl leszbikus (biszex?) huszonéves lány a főszereplő, aki talál az utcán egy ovis kislányt és fogva tartja, az ő értelmezése szerint: szeretetből, sőt, szerelemből...
Nem pornográf, és nem is ecchi, hanem mélylélektani dráma.
Satsuriku no Tenshi: kb 10 éves lány a főszereplő, egy pap belehelyezte őt egy többszintes labirintusba, mely sejteti az analógiát a különféle tudatszintekkel: tudatalatti, tudatos szint, és felettes én. Ezeken liftezik, folytonos menekülései közepette, a horroroisztikus légkörben, különféle (sokszor logikai) feladványokat megoldva. Társa a kaszás , aki eleinte ki akarja végezni, viszont rájön utóbbi, hpoyg a kislány esze nélkül ki nem jut innen ő se, ezért szerzódik vele: amint ketten kijutnak (a kaszás a felvigyázó, a csaj az észt képviseli), végez a lánnyal. Maga a lány akar meghalni, mert bűntudatavan. A pap pont ezért rakta ide őt. Hogy miért van bűntudata, utólag kiadott részekből derül ki:
így végül is 16 részes összesen. Eredetileg az első 12 jelent meg, és megtoldották néggyel.
Kokoro Connect + Kokoro Connect Michi random:
Az első 3 rész felvezetés, utána komor hangulatú lélektani drámává fajul, különleges mélylélektani anime! Paranormális jelenségek hatására (máskülönben hétköznapi, slice of life anime) egy 3 lány + 2 fiúból (tinik) álló iskolai klub felgyorsítótt felnőtté válásának lehetünk szemtanúi. Ugyanis egyes paranormális jelenségek miatt egymás szemszögéből is kénytelenek rálátni a világra, nevezetesen nemcsere / testcsere által, gondolatolvasás és egyebek által. Minden véletlenszerűen zajlik, ígyelőre se nagyon tudnak felkészülni rá, és azt se tudják előre, ki kivel cserél testet, vagy gondolatot.
Gunslinger Girl 1.: csak az első évadot ajánlom. Látszólag terrorelhárító akció anime, de valójában mélylélektani. (A 2. évad már sajnos tényleg csak ilyen felsznes valami: Il Teatrino. Az első évad címe csak simán Gunslinger Girl, 2003-ban adták ki, egész elfogadható grafikával.)
Kiborggá alakított 10-11 éves lányokat vetnek be, két gyilkolás között élik mindennapi kislányos életüket (és persze edzenek is). Ki szerelmes regényt olvas, és szerelmes a tisztjébe (elmeprogramozáson esnek át, hűséget generálva a férfi tisztjük felé), ki sétálgatni szerete, ki pedig tini fiúkkal beszélgetni, plüssjátékokkal játszani. Egyszóval van benne némi kontraszt... A 2. vagy 3. rész pláne szíven ütött... (Nem emlékszem a sorszámra, szóval amiben egyikük egy fiúval találkozik...)
Mousou Dairinin: elég különleges, eleinte epizodikusnak ható animesorozat, a végén áll össze a krimi megfejtése. Azonban nem szokványos krimi, hanem sokkal inkább pszichothriller. A 9. rész külön kedvencem, igen griteszk...
Mahou Shoujo Madoka Magica: az első évad zseniális, van pár folytatása, amit láttam, azok egyelőre nem győztek meg...
Az első évad egy sorozat, látszólag mágiksu lány anime, de ez csak a látszat. Erőteljesen filozófikus és pszichológiai, akciójelenetekkel (boszorkányüldözés) váltakozva.
Serial Experiments Lain: nagyon tömény, tele van utalásokkal ("konteókra", filozófusok műveire, irodalmárok alkotásaira, nemzetközi jelenségekre, virtuális bűnözésre, CIA/FBI, stb), filozófikus és mélylélektani. Első nekifutásra nekem kicsit nagy falat volt, másodikra nagyon élveztem! Bizarr hangulata van, nem könnyen emészthető, gyilkosságok, öngyilkosságok, disszociatív személyiség, stb. Minden rész egyenként emésztendő, tömény, minden szempontból, így érdemes rá előre készülni. Grafikája mára meghaladott, de látványra is élvezhető, 1998-as klasszikus sorozat.
A FENT ÁLTALAM EMLÍTETTEKET AJÁNLOM LEGINKÁBB, KÉRDÉSEDRE,
míg az általam lentebb ajánlottak között is vannak jók és kifejezetten jó alkotások, de azok talán kevésbé felelnek meg a kérdésedben megadott paramétereknek.
Ha nagyon véreset szeretnél, de kevésbé lélektanit, akkor:
Elfen Lied; valamint:
Higurashi no naku koro ni (Ennek folytatása plusz egy KAI szót kapott a címében, és a kettő együtt nagyjából kerek egész, viszont van több évad folytatása.)
Mahou Shoujo Site (Tini akció dráma, eleinte szadista.)
Devilman Crybaby (2018, 10 részes csupán, a Sátánról szól alapjában.)
Blood-C (Ez a sorozat igen becsapós anime -csak a sorit ajánlom-, az utolsó két részre áll össze az egész, megdöbbentő, és nagyon véres lesz a végén, addig viszont sablonosnak látszó slice of life + akció.)
Ettől függetlenül ezeknek is van lélektani vetülete és thriller jellegűek.
Ha nem brutális véreset néznél, hanem szimpa mélylelaktanit, akkor egy romantikusat is ajánlok, bár a grafikája régies, de viszont felnőtteknek szóló lélektani romantikus dráma, a lelket kissé megterheli:
Kimi ga nozomu Eien.
(A folytatását nem ajánlom...)
4.
Nem mindegy, hogy mikor és milyen szemmel nézed.
Pl. a THE GARDEN OF WORDS. Az egy mély, igazi drámai szerelmes mű.
Vagy a Kimi no Suizou wo Tabetai (I Want To Eat Your Pancreas), egy alap iskolai - szerelmi valaminek indul, és ugye egy olyan töréspont van benne, ami Oscar-díjas, filmdrámákban is megállna.
Szóval nem a Naruto meg One Peace a mérték.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!