Happy Sugar Life -hoz hasonló felnőtt animék? Kifejezetten lélektani thriller érdekel (kevés, vagy nulla akcióval). Bármivel kombinálódhat, csak felnőtt anime legyen.
Ezek kivételével érdekel (lista, ABC rendű; a két link ugyanaz; ha az egyik nem működne, ott a másik):
Te sem gondolod komolyan, hogy ezt bárki végig olvassa ugye? :D [Jó amúgy gyengébbek kedvéért: ctrl + f megoldja.]
Happy Sugar Life... tehát vacak animeket keresel? Hát a Pupa egy ritka nagy rakás fos volt, de legalább rövid. Ha szereted az anime indukálta fizikai fájdalmat akkor kifejezetten tudom ajánlani. :D
Ha esetleg valami jót is néznél akkor mondjuk a Monster határozottan hiányzik a listáról.
Ahogy amúgy a Clanned: After story is. [Nem pszichológiai thriller de a hatására könnyen elkövethetsz egy pszichológiai thrillert. :D Elég erősen lélekölő a cucc. Mental breakdown/10.] Közvetlen folytatása a Clannednek ami to be honest közepes jóindulattal is a mid mértani közepe, de szerencsére nem szükséges a 2. évad megértéséhez [bár közvetlen folytatás].
PS.: Nem elfelejteni szezonosok közül nézni az Oshi no ko-t.
#1
Egyébként nem olyan rossz, viszont egyáltalán nem igaz, amit a kérdező állít róla. Ha ez ugyanaz a személy, akkor ő az, aki össze-vissza szokott hazudozni a sorozatokról, tartalmukról és így vezet meg mindenkit.
Pl. ez az anime se felnőtt és nem is nagyon komoly a lélektani vonatkozása, mivel direkt úgy vannak a karakterek megalkotva, hogy a legostobább 12 éves is felfogja, hogy az adott karakterrel mi a gond.
Egy felnőtt, lélektani sorozatban nem ilyen 2d-s személyiséggel rendelkeznek a karakterek.
Önmagát minősíti, aki érvek nélkül lekezelő válaményt fogalmaz meg. Ennyit a május 4 / 5:47, 6:03 válaszokról, és a május 5 / 11:22 válaszról.
Szívesen veszem, ha valaki érdemben a kérdésemre válaszolna. Ha mégis kritikája volna valakinek, kérdésre válaszolás helyett/mellett, vegye már a fáradtságot
érvelni is, és ne kötözködjön, infantilis, gyermeteg módra.
Megköszönném.
Azt is megköszönném, ha nem adna a számba olyan szavakat a 11:22-es, amiket nem én írtam.
#4
"Önmagát minősíti, aki érvek nélkül"
Az is önmagát minősíti, aki meg nem ismeri fel az érveket.
"vegye már a fáradtságot
érvelni is, és ne kötözködjön, infantilis, gyermeteg módra"
Én mondjuk pont írtam érveket. Az, hogy te ezt nem ismerted fel kb. csak az igazamat bizonyítja.
"Azt is megköszönném, ha nem adna a számba olyan szavakat a 11:22-es, amiket nem én írtam."
Teljesen mindegy, hogy te mondtad-e vagy sem, mivel az érveim attól még igazak maradnak.
Egyébként meg a listád alapján majdnem biztos vagyok benne, hogy ugyanarról a személyről beszélek, mivel akkor is furcsa volt, hogy valaki ilyen nevetségesen szerkesztett listával járkál és nem csinál egy myanimelist-et vagy valami hasonlót.
És mielőtt sipitoznál megint, mint valami 3 éves, idézem magam, hogy felfogd mik az érvek:
"Egy felnőtt, lélektani sorozatban nem ilyen 2d-s személyiséggel rendelkeznek a karakterek"
Bizony, ha felnőtt sorozatot nézel, akkor nem fogsz ilyen szélsőségesen egyszerű karaktereket látni, pont azért mivel akkor kellenek ilyen karakterek, akik 1-1 szóval leírhatóak, amikor gyerekeknek, fiatalabb korosztálynak készül a mű és pont azért, mert nem fogják tudni mélyen elemezni és értelmezni a karaktereket.
Egy felnőtteknek szóló műben komplexebb karakterek vannak. Na jó, nem feltétlen, de akkor simán egy szarról beszélünk, szóval itt most feltételezem, hogy jó tartalomról beszélünk, a komplex karaktereket pedig nem fogod tudni megérteni úgy, mint a Happy Sugar Life-ban, ahol mindenki kiismerhető volt kb. 3 perc alatt.
Az egyetlen egyedi vonatkozása az animének, hogy ezeket a karakterek elvitte szélsőséges irányba és gyakorlatilag kényszerítette, hogy interakció legyen köztük, de ennél komolyabb dolgot nehezen lehet felhozni mellette.
Azt leszámítva viszont minden kb. középszerű. A rendezés még részen belül is változott, ami lehet, hogy a source material miatt volt, de attól még feltűnő volt. Az animáció és hang pedig kb. hozta az átlagot.
Hogy felfogd, hogy hogy nézne egy hasonló történet, de tényleg felnőtteknek. Egyrészt, hogy normális mélységben be legyenek mutatva a szereplők vagy 3-szor ennyi rész kell, vagy fele annyi elmebeteg. És szépen ki kellett volna bontani mindet, aminek az lenne a következménye, hogy ezeket a karaktereket is újra kellene dolgozni, hogy 1 szóval többet érjen a személyiségük.
Hogy egy jó példát mondjak, vegyük a Bakemonogatari-t, ahol NisiOisiN rendszeresen rájátszott, hogy látszólag egy szavas leírást adjon karakterekre - pl. Oshino Meme is egy-egy szóval illetett sokakat -, viszont ha megismerted a történetét, akkor sokszor kiderült, hogy az az 1 szó nem csak hogy felületes, de sokszor nem is igaz.
És mivel ilyen sekély karakterek vannak, így lélektani vonatkozásban ez azért elég gyenge, mivel könnyen kiismerhető karakterekről van szó. Nem tudunk elmélyedni egy-egy karakter pszichéjében, mivel gyakorlatilag az itt egy nem létező dolog. Pedig volt elég sok potenciál arra, hogy bemutassanak egy-két dolgot.
Erre is mondok egy jó példát. A főszereplő csaj és kislány között ilyen pure love-szerű koncepció volt, viszont nem derült ki soha, hogy ez pontosan mit jelent és meddig terjed ez. Ha a főszereplő csajt rákényszerítik, hogy lépjen kapcsolatba más kisgyerekekkel - akik korukból adódóan ártatlanok -, akkor láthattuk volna, hogy ezt magában hogy oldja fel, hogy miért és kivel milyen kapcsolatot akarna. Felismerné esetleg, hogy bárki megfelel neki, aki ártatlan, vagy mi tudnánk meg, hogy miért különleges, akit ő választott.
Ehelyett kb. részenként bemutatnak egy új elmebeteget kb. az anime feléig, kétharmadáig, majd azok csinálnak valamit, amikor még találkoznak 3-szor az anime többi részében.
Elég sok féle anime van a listán.
Jobban jársz azzal, hogy fellépsz pl a MyAnimeList oldalára és pl az aktuális szezonos animékbe belelesel.
Apránként pedig visszafele haladva csekkolod a többit.
Ezt a listát te se gondoltad komolyan, hogy végig olvassuk...
- átérzem egyes kommentelő nézetét ezzel kapcsolatban.
Az említett anime pedig egy pszichésen megtört lányt mutatnak be, aki végre magtalálja egy gyermekben a szeretet szikráját, ahol az ártatlan, szeretettel teli, ám manipulálható lelket bekebelezi a csaj törődés és szeretethiánya.
A szeretethiányban megtört lelkeknél túlzott odafigyeléstől a közel tartom magamhoz a másikat... Stb viselkedési forma figyelhető meg.
Ártatlannak tűnik, de nem az, se nem olyan szép.
Hasonlók vannak a valóságban is. Pl párkapcsolatokon belül is gyakran előfordul az ilyesmi, ami toxikus, fojtogató.
Ha pedig mindkét fél szeretetéhes és egymáson élik ki...
Ott is csak illúzió, valójában egymás lelki eszközei, mert mély sebekből ered a kötelék alapja.
A szeretet és annak formái lehet egészséges, beteges, de akár veszélyes is.
My home hero - mostani szezonos anime. Ott is a szeretet olyan formáját mutatja be, ami bizarrá válik a "megvédem a családunkat" címszóval.
Emellett viszont manipulációtól a másik emberek családján, életén való átgázolás látható a "túlélés" érdekében.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!