Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Egy animét támogatok azzal,...

Egy animét támogatok azzal, ha digitálisan megvásárolom a mangát e-book formában?

Figyelt kérdés

Ugyebár vannak olyan animék amelyek nincsenek fenn Magyarországról is kényelmesen elérhető streaming szolgáltatókon, vagy DVD-n/Blu-ray-en sem lehet megvásárolni…


A videán, meg indavideón, meg hasonló oldalakon, átlagosan több tízezren néznek meg egy-egy részt egy átlag animéből… De néha előfordulnak százezres, vagy akár milliós nézettségek is. Ezek magyar nézők többnyire, mert ezek magyar weboldalak és magyar felirattal van fent az adott anime…


Ha ezeknek a nézettségeknek akárcsak a töredéke is olyan megtekintés lenne ami számít, pl. egy streaming oldalon néznék az emberek, akkor az nagyban hozzájárulna ahhoz hogy egy adott animét ne kaszálnának el…


Az lenne a kérdésem, hogyha én a mangát megveszem e-book formájában, azzal visszajelzek a készítőknek hogy menjen még az anime és ne kaszálják el? Nyílván azzal tisztában vagyok, hogy az én vásárlásom az csepp a tengerben… De figyelembe szokták azt venni, az anime sorsát illetően, hogy az anime debütálása alatt mennyivel ugrik meg a manga eladás?


Mert én hallottam olyan véleményt, hogy igazából az anime az csak marketing fogás a mangához… Nem tudom, hogy ez mennyire igaz, a gazdasági részét abszolút nem látom át, azt sem tudom hogy az anime készítő stúdióknak van e közük a manga kiadókhoz… De ha pl. az anime studió még pénzt is kiad azért hogy a mangát “megfilmesítsék”, megveszik a jogokat, akkor ez mégse nagyon lehet igaz…



2023. márc. 13. 17:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb anime elérhető a Crunchyroll streaming szolgáltatón. Az előfizetésed arányosan kerül kiosztásra az anime stúdiók között, attól függően melyik animéket nézted. Nyilván angol felirattal vannak fent, magyarra ne számíts. Netflixes animék egyértelműen Netflixen elérhetők.


Ha mangát veszel, azzal is támogatod őket, hiszen minél népszerűbb egy manga, annál biztosabb, hogy animét kap vagy folytatják az animét. Vehetsz az animéhez készült termékeket, például bábukat is.

2023. márc. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én ebből az okból nem vennék mangát, az biztos. Esetleg blurayen megrendelném az animét a helyedben ha kifejezetten annak a folytatását reméled.


"Mert én hallottam olyan véleményt, hogy igazából az anime az csak marketing fogás a mangához"

Ez a tömeggyártott dolgok esetében gyakran így van de egyébként nem feltétlenül. Kapásból sok anime nem is manga adaptáció, hanem LN vagy VN, plusz vannak teljesen original animék is.


Ebook formában én speciel soha nem is vennék mangát, csak fizikaiban.

Ebooként két perc alatt megszerezhető minden ingyenesen.

Énnekem kb az a szokásom, hogy ha eléggé szeretek egy mangát ahhoz hogy a gyűjteményemben akarjam látni vagy kifejezetten támogatni akarom a mangakát, akkor veszem meg fizikaiban.


Legtöbbször azt szoktam látni, hogy a komolyabb rajongók az eredeti formátumát szokták preferálni a sztorinak. Szóval ha még nem olvastad a mangát, az is lehet hogy jobban fog tetszeni mint az adaptáció és azért akarod majd megvenni, nem pedig az anime miatt.

2023. márc. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha ezen múlna, hogy Togashi befejezné a Hunter x Hunter-t én havonta küldenék neki 50.000Ft-ot. Vagy ugyan ekkora értékben vásárolnám a mangáit havonta.

Sajnos hiába lenne támogatva, már nincs meg benne az az elhivatottság hogy ezt a mesterművet befejezze teljesen.

56 éves, jó esetben 70 éves koráig még foglalkozna vele.

2023. márc. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Na mind1.


Szerintem azért megveszem E-bookban angolul ami érdekel, ami meg nagyon tetszik azt megpróbálom fizikai formában, japánul is beszerezni…

2023. márc. 15. 18:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!