Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Tudnátok mondani túlélős,...

Tudnátok mondani túlélős, rejtélyes animéket?

Figyelt kérdés

Most néztem meg a Danganronpa első évadját és nagyon megtetszett.

Ha van valami ehhez hasonló anime amiben túl kell élni szívesen megnézném.



2023. febr. 15. 16:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Detective conan

Egy kriminek mondható nekem nagyon tetszett.

2023. febr. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Alice Hátországban

[link]


Nem anime - de lehetne, mert japán. Három srác egyszercsak a kihalt Tokio-ban találja magát, este pedig akaratuk ellenére egy játékra iratkoznak fel, ami életre-halálra szól. Azért akaratlanul, mert fogalmuk se volt, mibe vágnak bele. Több különböző játék van, nehézségét a francia kártyákkal jelzik: treff, pikk, káró, kőr, a szám pedig a szintjét. A treff észjáték, a pick ügyességi, a kőr/szív árulásra késztet, a káró már nem emlékszem. Adott játékra adott idő van, ha lejár az idő, akkor aki regisztrált az adott játékra - meghal. De a játék közben is meghalhat. Ha nyert, kap vízumot, X napot (az adott játék kártyájának értékét), amiken nem kötelező játszania. Amennyiben lejár a vízumnapjainak száma - meghal. Tehát ha egyszer elkezdte az ember, rá van kényszerítve a játékra. A játékok pedig durvák, hullanak az emberek benne, mint a legyek. A főszereplők célja az, hogy rájöjjenek, mi ez a világ, ki szervezi a játékot és miért, és hogyan lehet kijutni ebböl a világból. A sztori ennyi, ez egy egészséges spoiler már így is. Van hozzá magyar szinkron ha esetleg érdekelne, japán szinkron, magyar felirattal néztem, aztán átmentem magyar szinkronra, szerintem egész jól sikerült.

2023. febr. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Túlélős témában ezek jutottak eszembe, lehet nem mindegyik tükrözi a "túlélés" témakört, de ezeket bármikor szívesen újranézném:


1. Yakusoku no Neverland (The Promised Neverland)

Ennek az első évadja nagyon egyedi és érdekes volt, a 2. évadot viszont félbehagytam. Azért kezdtem ezzel a felsorolást, mert a 4 közül ez afféle kakukktojás.


2. Kami no Tou (Tower of God)

Na ez pedig abban lóg ki a sorból hogy nem kifejezetten túlélős és a rajzolása is gagyinak tűnhet elsőre, de a története és a karakterek az zseniális, egyes szituációkat pedig annyira jól megcsináltak, számomra nagyon emlékezetes anime.


3. Boku dake ga Inai Machi (ERASED)

Ez a 2. kedvenc animém a Hunter x Hunter után, túlélős témakörbe is beleillik, de nem fogok spoilerezni, ezt mindenképpen ajánlom, ez egy mestermű!


4. Made in Abyss

Ez abszolút túlélős anime, viszont hiába tűnik elsőre gyerekesnek, ez valami brutális. Volt benne két jelenet ami elég sokkoló, én ezt 18 év alatt biztos nem néztem volna meg, de nem a morbiditása miatt tartom jó animének, hanem a koncepciója miatt. Ez az anime gyakorlatilag az elejétől a végéig fenntartja a felfedezés élményét. A sorrend: 1. évad, a film, 2. évad. Azt viszont meg kell jegyezzem hogy a 2. évad szerintem unalmassá vált a végére.

2023. febr. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Canaan ***** válasza:

Sword Art Online

Deadman Wonderland

Elfen Lied

Mirai Nikki

2023. febr. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Túlélős animék:


Danganronpa (kifejezeten rejtélyes is!)

Ousama game (véres, szadista)

BTOOOM (csak bombát lehet használni, és csak egy túlélő lehet a játékban)

Death Note: rejtélyes krimi, nem kifejezett túlélő műfaj, de határeset

Hotaru no haka (Háborús, gyerekek túlélése)

Steins;Gates (rejtélyes, időugrós, bár nem kifejezett túlélő műfaj, viszont az elhalálozásokat időugrással folyton esély van korrigálni benne, az 1.évad 11.részétől indul be igazán)

Another (thriller, rejtélyes, misztikus, nyomasztó hangulatú)

Blood-C (fordulatos, ami az utolsó részt illeti; valamint a végefelé csak erős idegzetűeknek!)

Gakkou gurashi (tinilányok zombik között túlélnek a romos, kihalt suliban)

Madoka Magica (filozófikus anime, akciókkal: boszorkányüldözés)

No.6 (disztópia, izgalmas, de nem rejtélyes)

Shoujo Shuumatsu Rykokou (nem rejtélyes, és nem izgalmas, hanem road-movie, ez is túlélő, de inkább merengő, kétségbeesetten depressziós hangulatú, két kislánnyal a főszerepben)

Zankyou no terror

Tokyo Magnitude 8.0 (durva földrengés túlélése)

Tokyo Ghoul (emberként élő emberhúsevők túlélése, valamint velük szemben az emberek és rendőrök túlélése)

2023. febr. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Chainsaw man.

Kara no kyoukai (animemozikból álló sorozat, nagyon hosszú).

2023. febr. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hmmm senki nem írta a Blue Gendert, milyen öreg vagyok :)))
2023. febr. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!