Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Milyen animéket ajánlanátok...

Milyen animéket ajánlanátok egy kezdőnek? Eddig még csak a Death Noteot láttam

Figyelt kérdés

2022. okt. 23. 22:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
57%

Code Geass

Death Parade

Deadman Wonderland

Zankyou No Terror

Tokyo Ghoul

D-Gray Man

Pandora Hearts

Monster

2022. okt. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
40%
Ja, és Attack on Titan
2022. okt. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudjuk, milyen műfajokat kedvelsz, mellélőhetünk. Add meg kérlek, annak alapján van értelme ajánlanom majd.
2022. okt. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Mindegy milyen műfaj
2022. okt. 23. 23:33
 5/15 anonim ***** válasza:
58%

A japán anime és éálőszereplős világban, főleg a privát kiadáső mangák világában igen extrém műfajok is léteznek, ez is belefér? Lmbtq (yuri, yaoi, shounen-ai, shouji-ai), szadista (guro, eroguro), vérengzős (gore), ped0fil (shotacon, lolicon), horror.


(A félreértés elkerülésére: a shounen és a shoujo viszont általános megnevezések elsősorban a tiniknek szánt művekre, azon belül rengeteg műfaj létezik. Ellenben a shounen-ai meleg tinifiúszerelem, a shoujo-ai pedig tini lányszerelem, leszbikus.)


Hát jó, a fentiek kivételével íroknéhány minőségit, illetve szerintem a horror se feltétlen szélsőséges.


Az első válaszoló által írtak között többet ismerek, azok is jók, azok sötétebb hangulatúak egyébként. Azokon felül:


Angel Beats (13 részes). A special-jai azonban felejtős gagyik. Vígjáték-scifi-lélektani drámai animesorozat. Minden résznél röhögni lehet, és magadba roskani. A vége katartikus.


Kokoro Connect (13 rész), ennek a specialájai viszont értékes folytatása a 13 résznek, és 4 darab specialja van, melyek neve: Michi random.

A mélyét megérteni érettebblélek kell, és inkább nagykorőaknak való, tehát próbáld meg, kérdező. Testcseréken és gondolatolvasáson át felgyorsult lelki érését, felnőtté válását mutatja be kb 16-18 éves kamaszfiúknak, lányoknak, akik egy baráti társaságot alkotnak a suliban. Az elsú 1-2 rész vidám, utána viszont tartósan nyomasztó a légköre, erősen lélektani, kisséá thriller jellegű.


Another (12 részes) : horror, thriller.


Psycho-Pass: több évados, az első évadot az animemozi változat követi sorrendben. Lélektani akciókrimi. Az 1. évada 22 részes.


Boku dake ga inai machi (12 részes): megható krimi, gyerekgyilkosságokkal, relytéllyel, némi időugrással.


Charlotte (13 rész): különleges képességű fiatalokat toboroznak, ebben is van némi időugrás, de csak a közepétől. Dráma.


Air (12 rész): 10 év körüli beteg kislányról szól, elsősorban hétköznapi (slice of life) jellegű.


Usagi Drop (11 rész, van 4 speciálja, azok kb egyenrangúak és közbeékeltek, de utólagis megnézheted azokat): egyszerű hétköznapi téma, ovis kislányt nevel életében először egy férfi, aki egy elárvult 5 év körüli kislánynak válik a gyámjává.


Shoujo Shuumatsu Ryokou (12 rész): posztapokaliptikus világban zajlik, a kietlen szellemvárosokbn egy tankkal mászkál,. próbál élelmet és üzemanyagot szerzni folyton két kislány, akik kb 10 évesek lehetnek. Eltérő a személyiségük, kettejük barátságáról szól, hangulat anime, nincs kifejezett története.


Yakusoku no neverland (12+11 rész): thriller, horror, két évada jelent meg. Árvaházi gyerekek között a zsenibben rájönnek, hogy ők, az éárva gyerekek valójában "tenyésztve vannak", emberevő szörnyek eledeleként nevelik őket egyenként évekig. A zsenibbek szökést terveznek, lehetőleg kollektíve.


Orange (13 rész) : hétköznapi, sulis anime, barátságról szól alapvetően, drámai. Enyhe scifi beütése van: a kamaszlány kap egy levelet a jövőbeli énjétől, melyben az áll, hoyg érkezik hamarosan hozzájuk egy szuicid hajlamú fiú. Így is lesz. A cél, hogy megmentsék a hajlmától.


Byousoku 5 centimeter: gyönyörű grafikájú animemozi, 60 perces. Kamaszok hetero szerelme, szomorkás.


Ao Haru Ride (12 rész): kissé nyomasztó és gyengéd hangulatú sulis tini romantika.


Kashimashi (12 részes): teszek egy kivételt a szélsőségesebb témák közül választva, leszbikus sulis tini romantika, érzelmes, megható, szép történet! Annak ellenére, hogy leszbikus, bátran ajánlom bárkinek.

2022. okt. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Semmilyen meleg-leszbi-pedofil stb műfaj nem fér bele, nem tudtam hogy léteznek ilyen animék
2022. okt. 24. 00:10
 7/15 anonim ***** válasza:
Dragon Ball Super-t ajánlom, ha bírod az olyan műfajt, amiben harcolnak, az van magyarul is. Igaz, vannak korábbi évadjai is, de szerintem nem baj, ha valaki a Super-rel kapcsolódik be a Dragon Ball világába. Ha megtetszik, akkor max visszanézed a régi évadokat is.
2022. okt. 24. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
81%

Én a Boku no Hero Akademia-val kezdtem és nekem nagyon tetszett szerintem az első három évad jobb mint a következők de sokaknak mind az öt tetszett azt mindenképpen ajánlom(azthiszem magyar szinkron csak az első kettő évadon van a többi feliratos).


Nagy kedvencem a Vampire knight ez egy vámpíros, romantikus anime és viszonylag rövid és van magyar szinkron.

2022. okt. 24. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"nem tudtam hogy léteznek ilyen animék"

Az anime egy olyan gyűjtőfogalom, mint az amerikai film (amibe pl. a Birdemic és Titanic is beletartozik), vagyis rengetegféle van.

2022. okt. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem is kell a gore vagy a lolicon irányba elmenni. Ott vannak pl a kifejezetten a kisgyerekeknek szánt animék is...


Ilyen pl régen az Animax-on a Kukucska kalandjai. Az animációja még mindig vállalható, a története okés, csak nem mindegy, hogy 7 vagy 17 éves vagy...

2022. okt. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!