Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Bizonyos animék mitől lesznek...

Bizonyos animék mitől lesznek népszerűbbek, felkapottabbak, mint sok másik, csak számomra nem olyan jók ezek sokszor, mint ahogyan áradoznak sokan róluk a nagy nézettség ellenére sem?

Figyelt kérdés
Tokyo Revengers, Jujutsu Kaisen csak, hogy 2 leggutóbbi példát említsek, de ott van például BnHA, Naruto- Boruto stb. Nem látom olyan jónak, hogy ennyire nagy nézettségük, rajongójuk legyen. Rossznak se mondom, hiszen én is nézem ezeket vagy néztem. Viszont sok másik anime kellemesebb kikapcsolódást nyújt számomra vagy érdekesebb, izgalmasabb a története, témája mégis alig van nezettségük, ismerettségük sőt akár viszonylag alacsonyabb is a pontszámuk, holott szerintem sokkal jobbak, mint a fent említettek és nagyobb figyelmet, nézettséget érdemelnének.

2021. aug. 8. 13:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek alapvetően nem a minőséget keresik, hanem saját pszichológiai igényeik kielégítését. Ha adott animében olyanok a karakterek, hogy sokan tudnak vele azonosulni (ilyen volt pl a Nana), az népszerű lesz. Ha adott anime cselekményében sokak vágyálma teljesül (gazdagság, hírnév, megtalálja a szerelem, stb), az népszerű lesz. Ha adott anime az ikonná vagy kultikussá vált dolgok előtt tiszteleg vagy azokat kopizza (tipikus példa a pokémon) akkor az népszerű lesz.


A népszerűségnek tehát semmi köze az objektíven mérhető minőséghez. Sajnos.

2021. aug. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez teljesen személyfüggő. Meg ennyi erővel, ha nem annyira ismertek lennének felkapottak, akkor meg sokan azért nem néznék, mert már “tömeg”?

Meg amúgy szerintem a Tokyo Revengers és a Jujutsu Kaisen meg jó hogy ilyen ismert, hiszen ezek elég friss (és jó) animék.

Személy szerint én szoktam nézni híresebb (pl. JoJo, AoT, Tokyo Ghoul) és ismeretlenebbeket (pl. Kono oto Tomare, Ghost Hunt, Devils’ Line) is.

2021. aug. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

ettől függetlenül a naruto és a bnha egy eléggé minőségi darab

én ezt nem értem miért is kell fikázni főleg a narutot amikor nem is láttad max az első 20 részt vagy annyit sem...!!

a narutonak amúgy eszméletlen story-ja van de a fillerek nagyon el tudták rontani sokszor!

bnha is egy eléggé különleges darab bocs de ezek nem a hype-olt animék hanem a megérdemelt animék

de mondok neked egy olyan animét amit abszolút nem hype-olnak sőt alig törődnek vele!

berserk ja és ennek ellenére is nagyon de nagyon elismert és népszerű ez ténylegesen egy remekmű a manga eladásai is nagyon magasak csak ugye abszolút nem törődnek vele a stúdiók!!!


és a slime-ot nem értem mi ez a nagy hype jó persze 10-13 éveseknek és anime szüzeknek ez az álom amiben a főszereplő ultra meg a lányok meg halnak érte meg fél percenként sasuga rimuru-sama megy közben a story már le van rágva 20. alkalommal és már a csont velőt szopogassák ki belőle...

az anime lehetett volna nagyon jó de nem...



de válaszolok rendesen a kérdésedre!

mitől lesz valami népszerű?

több dolog miatt is lehetséges de a legkönnyebb módszer

nem a minőség hanem a reklám!

tudni kell reklámozni mert sajnos az emberek nagyon birka lények oda mennek azt csinálják amit a másik is amit látnak! lásd kpop kb a 99% egy trehány harmad rangú valami az egyetlen érdem a tánc de az is csak 1-2 csapatnál de mondok más példát is! filmipar és játékipar! a cod szériából le lett nyúzva minden évben 1-1 rész közben a motor és a mechanika mindig ugyan az volt sokszor a story is... ahogy az ac sorozatban is sőt ott évente 2 jelent meg meg is csappant és rájöttek nem kell évenként kettőt kiadni... filmiparnál lásd a szuperhős filmeket... a feketepárduc nagy csalódás még is miért kell behozni az amcsi fekete sértődéseket az afrikában élő afrikai emberekre? miért mondja az a csufodalmas feketepárduc hugica a fehér embernek hogy rabszolgatartó miközben ő és a nagyszülei sem tartottak rabszolgát sőt miközben volt egy szuper afrikai állam még is hagyták hogy rabszolga sorsba taszítják a saját népüket persze a valóságban meg megint csak az volt hogy az afrikai kis hercegek adták el a saját népüket akik már akkor is rabszolgák voltak mielőtt láttak volna fehér embert! mert igen afrika volt a rabszolgaság fellegvára! nem hiába a magyarokat is oda adtak el egyiptomba mikor volt a török hodoltság!

a lényeg a népszerűség azaz hype leggyorsabban tud terjedni a reklám által! nem hiába állnak be a szinészek meg minden celeb nyugaton az lmbtq meg blm-be! sőt volt is egy csúcs szuper videó

https://www.youtube.com/watch?v=NFZ9gsMcc28&t=1s


hamilton tod az egyik legsikeresebb forma egyes pilota... megy a lobbi támogatás az lmbtq meg transzöltözködésről aztán pár évvel ezelőtt egy olyan videót töltött fel amiben valamelyik kis rokona női ruhába öltözött be és kiszolja teljes mértékben hogy milyen gáz ne csinálja stb!

2021. aug. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!