Melyik anime mesébe van egy hosszú szürke hajú főszereplő karmokkal (Azt hiszem fogai is olyan vámpírosak)?
Valószínűleg az Inuyasha lesz az.
1-es, ez nem perverzió hanem egy tény. Japánban az anime szó a mesét jelenti és nem tudom hogy miért hiszed hogy ez degradálónak számít, egyáltalán nem az. Vannak felnőtt mesék is. Sőt, Japánban a Family Guy és a South Park és Animének számít mivel mese. Nem tudom hogy 2021-ben miért akadnak még mindig ki ezen az emberek.
#4
Kevered a szezont a fazonnal.
Az animék rajzfilmek (vagy animációs filmek). Maga a szó a mozgókép fajtájára utal. (az angol „animation” szó rövidüléséből jött)
A mese meg egy műfaj.
Kicsit meredek lenne pl egy hentai-ra azt mondani, hogy mese...
Az a baj, hogy sokan egy lére veszi a mesét és a gyerekmesét. Pedig az utóbbi az előbbi egyik csoportja. A mese irodalmi értelemben kitalált történetet jelent, tehát az animék 99%-a irodalmi értelemben véve mese. Viszont ezek közül nem mindegyik gyerekmese. Az InuYasha megint csak az utóbbi csoportba tartozik. Shounen anime lévén a 12-14 éves korosztályt célozza meg, de mivel bizonyos részek véresebbek vagy túl komolyak az említett korosztálynak, lehetne ez amolyan átmenet is a shounen és a seinen közt. Szóval ne háborúzzunk azon, hogy az anime mese-e vagy sem, mert az. Csak tegyünk különbséget a rajzfilm, a mese és a gyerekmese fogalmak közt. Pl. azon is vitatkozhatnánk, hogy mit takar az animációs film kifejezés. Sokan csak a renderelt, 3D-s modelleket használó műveket tekintik animációs filmeknek, mint pl. a Douluo Dalu vagy a Star Wars: Clone Wars, pedig technikailag az animék (és hogy érzékeltessek, pl. a Tom és Jerry) is rajz- és egyben animációs filmek.
#7 Pedig a hentai is mese. Az lenne meredek, ha nem lenne az, mivel az már a gyerekpornográfiába is belemegy, ami Japánban is törvényellenes. :)
Igen, hibasan azt hiszik, hogy Mese=gyerekmese pedig nem.
Es nem is azert mese mert rajzolt..
Mese szó jelentése
mese (főnév)
1. Rövid kitalált történet, amely szórakoztató, érdekfeszítő és erkölcsileg oktató célú. Jellemzője, hogy kitalált szereplők vannak benne, valamint olyan csodás részletek, amelyek a valós életben nem fordulhatnak elő. A történet jellemzően a jók sikerével fejeződik be, és ezáltal az életre is alkalmazható tanulságot hordoz.
Sok mese szól az igazságos Mátyás királyról. Régen a mesékkel oktatták a jóra a gyerekeket.
2. Egy mű cselekménye; regény, elbeszélés, színpadi mű történetének vázlata.
Az opera meséje a varázsfuvola története. A regény második fejezetében fordul a mese az új szereplő megjelenésével.
3. Elképzelhetetlen történet vagy állítás, amely túllépi a valószerűség határát, és ezért általában nem fordulhat elő a valóságban, és ezért nem fogadható el igazságnak.
Ez az egész mese. A vállalatnál mesék keringenek a jövőbeli tervekről.
4. Kitalált magyarázat; az igazság leplezésére, önigazolásra, mások félrevezetésére, megtévesztésére kitalált esemény vagy körülmény; koholmány.
A férj azt a mesét találta ki otthon, hogy a munkahelyén kellett maradnia egy sürgős munka miatt.
Eredet [mese < ómagyar: mese < ősmagyar: mesze, meszel (mese) < perzsa: meszel (mese) < sumér: me (mond, beszél)]
Megjegyzés: a szó hangzása az ómagyar korban valószínűleg keveredett a latin: messa (mise, szentbeszéd)
Grimm "Meséik ekkor még inkább felnőtteknek készültek és nem hiányzott belőlük időnként a szexualitás sem.[10] Ezeket a meséket aztán később Benedek Elek átveszi és szintén átírja, akárcsak az Ezeregyéjszaka meséit stb"
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!