Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Hogy lépjek túl egy animén?...

Hogy lépjek túl egy animén? (Slice of life, Nisekoi)

Figyelt kérdés

Ez elmúlt két napban megnéztem a Nisekoi-t és bár még csak pár óra telt el, de teljesen ki vagyok égve. Egyszerűen úgy érzem, hogy teljesen üres vagyok. Már láttam rengeteg animét, aminek a 50% Slice of life volt (Ha ismeretlen lenne: Nincsen semmi konkrét cselekvés, illetve cél, a fő- és mellészereplők mindennapjait mutatja be, általában humor és romantika, esetleg ecchi vagy hárem a stílusa.), mégis ez egy más szinten hatott rám.

Ha esetleg valakivel már előfordult ilyesmi, hogy nem tudott mit tenni magával, csak nézett ki a fejéből (Én pl. az animéről szóló AMV [Anime Music Videókat] hallgatok), az ossza meg velem a "túllépés" művészetét, kérem!



2020. jún. 5. 23:01
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Én mint laikus, alapból nem értem, hogy felnőtt emberek mit esznek annyira ezeken az animéken. Szerintem gyerekes az egész, nem.. nem gyerekes, nem ezt a szót keresem. Egyszerűen csak kajak nem értem, hogy miért pont ebbe a világba menekül mindenki, mikor megannyi jó film létezik a világon, amikről az "animés" emberek hallani sem akarnak. Sok ember már konkrétan a rabja ezeknek, és a poén, hogy ezt a kérdést is ahogy olvasom, halálosan komolyan kérdezi a kedves kérdező. Egyszerűen nemtudom ezt komolyan venni, hogy egy felnőtt ember hetekre lemenjen alfába egy mese miatt. Velem ilyen utoljára 7 éves koromban történt, az egyik Scooby Doo film alatt (Idegen megszállók). Mintha a mai társadalom nagyon nagy része, már csak animéket nézne, és a normális nagyvászonra tervezett előszereplős filmeket (mivel ugye mi is élünk, és nem rajzolt karakterek vagyunk), nem is ismerik, nem is akarnak róluk tudomást venni. Ezt nem a kérdezőre mondom, hisz őt konkrétan nem ismerem, csak úgy az átlag animés emberkéket írom most le. Engem személyszerint semmilyen mese nemtudna lekötni már, lehetne bármilyen jó zene, lehetne sötét véres, lehetne mesteri történt is.. Egyszerűen rajzolt karaktereket nemtudok komolyan venni, és igazán érdekelni sem tudnak. Sajnálom kérdező, hogy én így látom a dolgokat, ez nem ellened irányul konkrétan, csak most éppen itt fektettem ki a véleményemet.
2020. jún. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
Ne aggódj, nekem is dührohamaim voltak, hogy arra a befejezetlen sablonszarra pazaroltam az időmet, majd elmúlik.
2020. jún. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

Azt hiszem, talán a Fullmetal Alchemist 2003-mas verziója után történt, amikor először láttam, hogy hetekig nem bírtam mást nézni. Egyszerűen annyira megfogott, hogy minden más anime, vagy akár film szürkének tűnt mellette.


Kedves 1-es hozzászóló: Sok animés néz filmeket, sorozatokat, amik nem animék. Az animék nagy része amúgy nem való gyerekeknek. Gondolok itt olyanokra, mint a Mirai Nikki, Deadman Wonderland, Monster, Trinity Blood, vagy akár a hack://Sign. Te gondolom megragadták a Pokemonnál, esetleg a Digimonnál, ami tényleg gyerekeknek szól. Az animék ugyanis, akárcsak a rendes filmek, nagyon széles skálán mozognak a gyerekeknek szólóktól egésze a nagyon komoly társadalomkritikai drámákon át thrillerig, vagy a könnyed vígjátékokig. Sőt, vannak köztük valós eseményeket feldolgozó darabok is. Legyerekezni az animéket nagyon nagy tudatlanságra vall, főleg ledebilezni azokat, akik szeretik őket.

Én pl. most a Dororo c. animét nézem, és néha lelkileg igencsak megterhelő maga a történet. Mert komoly emberi drámákról szól, ráadásul Japán egy elég zűrzavaros időszakába van helyezve a történet.

Tudom, a laikus ember sajnos még ma is csak azt látja, hogy színes hajú karakterek ütik-verik egymást, mert ezeket adják a tévében. Ezeken kívül viszont rengeteg olyan mű van, amiket ritkán vetítenek, vagy soha.

Csak pár komolyabb, magyarul kiadott anime: Akira, Ghost in the Shell (Szellem a kagylóban), Metropolis. Ezek pl. egyáltalán nem könnyed kis gyerekmesék!


Bár szerintem úgyis hiába írom ezeket, mert vagy fröcsögni fogsz, vagy lepontozol. Nekem végül is mindegy. Ja, én is felnőtt ember vagyok, aki gyerekkora óta rajong az animékért, pedig sokáig nem is tudtam, mit nézek a tévében. De nem zavar. Ez ugyanúgy egy hobbi, mint ha valaki pl. kötöget. Semmivel sem ártalmasabb, kedves hozzászóló!

2020. jún. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek a #3-as hozzászólóval.

Ez egy ábrázolási mód, ettől még a sztori, zene nem szenved minőségbeli romlást, nem lesz gyerekes (kivétel a ténylegesen gyerekeknek szánt animék).

Ennyi erővel felnőttek a Disney meséit se nézzék, mert az is gyerekes, sőt, azok kifejezetten gyerekeknek szólnak.. mégsem ítélik el ennyire azokat a felnőtteket, akik a Disney meséket (is) szeretik.


Kedves Kérdező!

Neked nem tudok tanácsolni, csak annyit tudok mondani, hogy "majd lecseng". Nekem is volt ilyen akár kedvenc animével, akár kedvenc élőszereplős sorozattal, akár könyvvel. Kis idő, és megnyugszik a lelked/elméd. :)

2020. jún. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a rendes válaszokat, több ismerősömet is kérdeztem, illetve ismeretleneket is és akik látták az animét 3/5-en így voltak vele. Nekik az segített "túllépni", hogy szimplán várták 1-2 napot vagy 1 hetet és elkezdtek egy másik sorozatot.
2020. jún. 6. 21:00
 6/8 anonim ***** válasza:

Nyugi, nálam volt már ilyen könyv, sorozat, film esetében is. Most a Dororo-t nézem, és már most tudom, hogy elég nehéz lesz elszakadnom tőle.

Legutóbb ilyen a The Untamed c. kínai sorozatnál volt. Oké, az még mindig pörög az agyamban, mert annyira megfogott az egész.

2020. jún. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
81%
Amúgy aki ezt gyerekesnek tartja, az ne nézzen se filmet, se sorozatot (kizárólag dokumentumfilmet, vagy természetfilmet), hiszen mindben kitalált karakterek vannak. Igaz, valódi emberek játsszák őket, de ők is csak szerepet alakítanak. Így minek aggódni értük, vagy együttérezni velük? Hiszen nem valódiak. Ha meghalnak, az is csak játék.
2020. jún. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
73%
Én ugyanígy éreztem magam a Death Note után, amikor először láttam. Annyira beszippantott, annyi morális kérdést vetett fel bennem, hogy két hétig full letargiában voltam és folyton filóztam ezeken. Elmúlt egy idő után, hétköznap dolgokkal foglaltam el magam.
2020. jún. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!