Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Most akkor minek számítok?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most akkor minek számítok?

Figyelt kérdés

Ott kezdeném, hogy felnőtt nő vagyok, aki (mindeddig) tökéletesen tisztában volt az orientációjával. Vagyis azzal, hogy leszbikus vagyok.

Csak és kizárólag nőkkel volt eddig kapcsolatom, hosszú és sikeres, vagy éppen alkalmi, tehát volt minden. Sosem vonzódtam férfiakhoz, sem testileg, sem lelkileg, sehogyan.

Most szingli vagyok. Tudni kell rólam, hogy elég "különc" vagyok az élet minden területén, nehéz engem megérteni és megértetni magam, ha kicsit beképzelten akarnék fogalmazni, azt mondanám, hogy amolyan művészlélek vagyok. Ezért találok nehezen párra, mert csak a rokonlelkekkel tudok hosszútávon jól kijönni.

És most megismertem egy embert, egy férfit, aki pontosan ugyanolyan elvont, kifürkészhetetlen figura, mint én és valahogy elkezdett érdekelni. Nem testileg, hanem nagyon szoros barátság alakult ki köztünk, lelkiekről van szó. De valahogy a lelki közelség mintha külsőre is vonzóvá tette volna számomra. Most fordult elő velem ilyen először.

A dologból sosem lesz semmi, mivel ő meg meleg (érdekes fordulat a sorstól...), de felvetődött bennem a kérdés, hogy akkor talán mindkét nemhez vonzódom? Annyira elképzelhetetlennek tartom még most is, hogy férfiak egyáltalán felkeltsék az érdeklődésem. Teljesen természetellenes számomra.

Viszont bármennyire is elkezdett vonzani a külseje is, azt sehogy nem tudnám elképzelni, hogy lefeküdjek vele. Semmilyen férfival, még vele sem. Tehát akkor mégsem vonzódok mindkét nemhez, vagy igen? Nagyon összezavar ez a helyzet. (Azt hozzátenném, hogy bár ő meleg, abszolút nem feminin, sőt, nagyon is férfias külseje van.)

Bár a kérdés a melegsége miatt teljesen elméleti síkú, azért zavar a dolog, hogy akkor most mi is vagyok.:D Vagy egyszerűen csak hagyjam ezt a "minek-nevezzem-magam" dolgot és bekategorizálás helyett csak éljem meg a dolgokat? Fene tudja...


2017. aug. 3. 19:06
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nincs veled semmi baj! De mielőtt kifejteném a véleményem azt tudni kell, hogy van több meleg, illetve leszbikus barátom. Évek óta tartó barátságokról van szó. Ennek ellenére talán úgy fog tűnni, hogy bajom van a melegekkel, de szó nincs erről!

A baj itt az, hogy a média túlságosan előtérbe tolta a meleg létet. Vagyis kialakult egy külön kis világ, ami csak a melegeké. Igen ez talán mindig is volt. Mindenhol vannak igencsak zárt közösségek.

S mi történik most? Mivel sosem volt hetero kapcsolatod, és a mai meleg közösség ugyanolyan elutasítóan néz a heterokra, szinte természetes, hogy össze vagy zavarodva. Hisz gyanítom, szinte csakis meleg barátaid vannak. Ahogy írtad, ez a férfi is meleg. Így most amikor olyan érzéseid vannak, amit még a barátaiddal sem tudsz megbeszélni, hát én is össze lennék zavarodva.

Szóval én azt mondom:

Ne tart som vissza ki mit gondol. Ha úgy érzed, szereted, akkor mutasd ki neki! Na és ha elutasít? De mi van, ha mégsem?

Ne agyalj ennyit! Csak éld át ezt a dolgot. Tudod én is egy zárt közösség tagja vagyok. És én is nehezen ismerkedem…

Ha hallgattam volna arra amit mások gondolnak. Soha nem lett volna senkim…

De ez egy másik történet…

2017. aug. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!