Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Sok ember miért utálja a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sok ember miért utálja a prideot amikor soha nem is vett részt rajta egyetlen egyszer sem, sőt, még a közelében sem lakik?

Figyelt kérdés
Én egyszer voltam prideon és láttam hogy az egész csak zene és buli. Mégis miért írják sokan hogy a pride így rossz meg úgy rossz, főleg úgy hogy a közelében sem laknak?

2018. jan. 3. 19:07
 1/10 anonim ***** válasza:
5%

engem maga filozofiája zavar.

1:azaz miért kell provokálni a homofobokat?

2:miért jó egy rendőr sorfal mögött sétálni női gúnyában?

miért kell hiretni a másságot? (ebbe benn a van a nem elfogadás,azaz ha jobban elfogadnánk akkor is lenne?)

2:ezt miért igen,és az egyszerű cigit miért nem láthatom?


főlleg a második pont az aminél számomra értelmét veszti a dolog.


ui: halottam egy meleg srácról aki elment tojást dobálni rájuk. Mert,hogy őt ne azonositsák azokkal. Szóval,ha egy melegnek(akiről tudok) sem tetszik akkor nagyon átkéne gondolni,hogy kelle e ez nekik?

2018. jan. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
17%

Én nem lakom Budapesten és nem is vagyok meleg. Ettől függetlenül úgy gondolom, a meleg embereket is megilletnék mindazon jogok, amik az összes többi embert megilletik az országban.


Viszont elítélem a Pride-ot. Nem azt a filozófiát képviseli, amit kellene. Provokál, nem is kicsit, és ezzel pont azt éri el, hogy "na látod, ezért kell elnyomni a melegeket". Lehetne ezt értelmesebben csinálni...

2018. jan. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Egyszerűen azért, mert a közösségi médiumokban rossz fényben tüntetik fel. Az évben mondjuk nagyon szolid volt már a pride mutatása a hírekben, de mondjuk azért, mert nem is volt mit lencse végre kapniuk...


És bocs, de a kérdésre tényleg csak ennyi a válasz, a továbbiakban pedig kisegítem, ezt a nagyon tudásra szomjazó 3. válaszolót...


3#-asnak:

Veled sok gond van... Először is, két darab kettes pontod van és érthetetlen, hogy mit akarsz velük kifejezni: Az első 2-esedben ráadásul 2 különböző érvszerűség jelenik meg, vagyis külön pontba kellene írnod azokat is...

"ebbe benn a van a nem elfogadás,azaz ha jobban elfogadnánk akkor is lenne?"

A válasz igen.

Az ui.-odban említett meleg ismerősöd pedig, egy gerinctelen, tudatlan semmirekellő-egyén (amennyiben nem az, mélységesen sajnálom, hogy látatlanban sértegetem), mivel még azt sem tudja (és annak ellenére, hogy érinti a dolog nem is akarja tudni), hogy a pride lényege az, hogy a tudtára adják az embereknek, hogy ilyen dolog létezik és Egyébként mindig is létezett (amióta ember is van).

"miért jó egy rendőr sorfal mögött sétálni női gúnyában?"

Ebből látszik, hogy nem láttad az idei pride-ot, mivel ez évben nem voltak ilyenek: se rendőri sorfal, se kordon. Továbbá ne keverd össze a homoszexualitásokat a transzvesztitákkal, utóbbiaknak is ki jár bőven a tisztelet, úgy amúgy. Ha egy női ruhás férfit látsz, akkor meg mi van? A divat folyamatosan változik, ha visszatekintünk néhány évszázada még a mai nők viseletére mondanák azt, hogy férfi (és túl lenge) ruhát viselnek. Azzal is olyan sok bajod van? Vagy az pont elkerüli a figyelmedet, hogy még korábban a Skócia valódi férfiai is szoknyát viseltek? Ha valaki úgy érzi, hogy az neki nem megfelelő helyzet amiben él természetes volna, hogy megpróbál változtatni rajta.

És egy olyan kor küszöbén, ahol azon lesz a hangsúly, hogy elfogadjuk-e a mesterséges intelligenciákat valódi személyeknek, szerintem a fajunk szexuális irányultságai elfogadása, egyáltalán nem egy nagy kihívás.


4#-esnek:

Ha megkapnák az azonos jogokat a melegek, akkor nem lenne felvonulás. Ám Mo.-on még mindig rengetegen vannak lemaradva ott, hogy a melegség egy "betegség", "választás" vagy "démonok által megszállt állapot"... Amíg még azt sem tudják az emberek, hogy ez mi, addig nem is lehetne őket arra kényszeríteni, hogy elfogadják. (Viszont, akik nem is tudják mi az, ellenben foggal-körömmel küzdenek ellene, eléggé szúrják az ember szemét egy idő után...)

2018. jan. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

1-esnek 19:19-kor

"1:azaz miért kell provokálni a homofobokat?"

Mivel? Hogy van egy mozgó party a város közepén amihez bárki csatlakozhat?

Igen, nehézkessé válik a forgalom arra a pár órára azon a részen, de ez már nem szexualitás kérdése. Más rendezvények miatt is zártak már le utcákat.


"2:miért jó egy rendőr sorfal mögött sétálni női gúnyában?"

Na látod, pont erről írtam, ott se volt, azt se tudja mi történt pontosan, de máris arról ír, hogy "női gúnyában" sétálgatnak a rendőrök mögött a melegek. Kérlek először menj el egy pridera és számold meg hogy az összes résztvevő közül hány jár női gúnyában (a nőket leszámítva). Csak menj el és számold meg.


"miért kell hiretni a másságot?"

Ti miért hirdetitek a heteróságot? Miért sétáltok kézenfogva az utcán a barátotokkal/barátnőtökkel? Menj át egy városon és számold meg hány embert látsz aki egy ellenkező neművel csókolózik, és hogy hány azonos nemű ember teszi ugyanezt. Heterópárból minden utcasarkon van, melegeket Magyarországon meg olyan ritka látni mint a fehér hollót. Azért, mert ha ugyanazt csinálnák mint a heterók akkor megvetnék őket.


"azaz ha jobban elfogadnánk akkor is lenne?"

Két válasz van erre a kérdésre: nem és félig.


Nem, mert elérték a célukat, az elfogadást.


Félig, mert megtartanák a maga buli mivoltát, viszont mivel elfogadják a melegeket így nem jönnének emberek meglincselni őket és nem lenne szükség rendőri védelemre (itt megjegyezném, hogy főként pont azok az emberek emelik a hangukat a rendőri védelem ellen hogy miért pont az ő adójukból fizetik ezt,akik miatt szükség van egyátalán rendőri védelemre). A pride átrendelődne egy olyan buliidőszakra mint például a Sziget fesztivál vagy a Balaton sound.


"2:ezt miért igen,és az egyszerű cigit miért nem láthatom?"

Lássuk csak a két dolog hátrányait:

pride: látsz embereket akik a saját nemüket szeretik

dohányzás: tönkreteszi a tüdőd,sokféle rákot okoz, tönkreteszi az érrendszered és még sorolhatnám sokáig.


És most kérlek döntsd el hogy melyik károsabb egy ember számára.


"ui: halottam egy meleg srácról aki elment tojást dobálni rájuk. Mert,hogy őt ne azonositsák azokkal."


Mégegy egy ember aki nem járt soha a prideon és csak utálkozik. Először menjen el, nézze meg mi van ott és aztán menjen tojást dobálni ha nem szeretné azonosítattni magát az átlagos hézköznapi emberekkel. Hidd el,én jártam ott és teljesen átlagos hétköznapi emberek voltak ott.

Ha meg valaki képes fennakadni a többezerfős tömegben azon az egyetlen egy emberen aki kirívóan öltözködik,annak meg csak gratulálni tudok.


3-asnak 20:24-kor

Kérlek le tudnád írni hogy nagyjából mit tartalmaztak a törölt kommentek? Úgy néz ki 3-at is töröltek :/

2018. jan. 3. 22:56
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Írtam ide egy választ és törölték, pedig nem volt sértő. De eleve ott ellentmondásos a kérdés, miért venne részt egy olyan dolgon bárki is, amit utál. Csak azt lehet utálni, amiben részt vett az ember?
2018. jan. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
21%
Csak zene és buli? Szóval akármi van mögötte, az nem lényeges? Pont az a lényeges. Csak a felszín az, hogy csak ezen és buli. Rengeteg oldala van egy dolognak, például egy koncert lényegén rengeteget változtat, hogy a bevételt milyen célokra adják, vagy csak megtartják maguknak. Ahogy egy koncert sem attól lesz jó vagy rossz, hogy ott vagyok-e vagy hogy a közelében vagyok-e, hanem más dolgoktól.
2018. jan. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

67%!


És te elítélsz egy számodra rossz koncertet? Betiltanád?

Tegyük fel, hogy az adott koncerten 20 ezer részvevő van (ennyien vettek részt a Budapest Prideon).


Szerintem a Prideot is úgy kellene felfogni, mint egy koncertet.

Valaki egyetért, szereti, támogatja, jól érzi magát, valaki meg inkább otthon marad.


Azért itt nagyon sokszor amiatt vannak ellenérzések, mert melegek, transzneműek stb vonulnak, akiket ma is sokan elítélnek.

Mert valljuk be, a számunkra rossznak ítélt koncerteket sem akarjuk betiltani.



Alapvetően szerintem 2 dolog miatt vannak ellenérzések és ezzel együtt két táborra oszthatóak azok, akiknek ellenérzései vannak.

1: Akik elítéik az LMBTQ közösséget, vagy annak valamely szegmensét.

2: Akik soha nem voltak még az eseményem.


És itt alapvetően az a baj azokkal, akik még soha nem voltak az eseményen, hogy nem látják, hogy mi van ott.

Elítélik olyan dolgok miatt a felvonulást, ami nincs vagy csak 1-2 esetben van.

2018. jan. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
9%

A Pride-on leginkább csak lejáratják a melegeket a tangások, semmi értelme az egésznek. A melegek 1%-át sem teszik ki az olyan emberek, mint akiket a Pride-on látni. Ahogy a heterók, úgy a homoszexuálisok között is vannak botrányos emberek.

Arról nem is beszélve, hogy a fölvonulók jelentős része nem is meleg, hanem transzvesztita...

2018. jan. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

8-as 11:54-kor, az egész ott kezdődik hogy be se engednek kirívó megjelenésű embereket a pride területére. Amikor beléptem a kapuknál megnézték a rovásírásos pólómat, és megkérdezték hogy én biztos hogy nem a pride ellen vagyok-e tüntető. Miután megbeszéltem velük a véletlen eseményt (nem néztem hogy milyen polót veszek fel reggel,csak találomra húztam ki egy pólót a ruhásszelrényemből). Nemsokkal mögöttem jött egy igen iszákos ember akin valami fekete hálós mittudoménhogyhívjákszexjáték ruha volt a felsőtestén, őt nem engedték be és megkérték hogy vegyen fel egy inget.


Megnézték a táskáinkat is, belenéztek hogy pokolgép van-e benne vagy nem és továbbengedtek minket. (És nem, nem turkáltak benne, hanem megkérték hogy nyissam ki a táskám és mutassam meg. Belenéztek, nem volt benne pisztoly vagy kés, mehettem is tovább.) Ha volt nálunk valamilyen ital akkor megkértek hogy igyunk belőle, hogy nem drogot csempészünk-e benne. Megkértek hogy igyak a palackomból, megtettem és mentem tovább.


6-osnak


Belépőt nem szedtek a felvonuláson, bárki ingyenesen résztvehetett rajta. Szerintem meg nem sok bevételt termel egy ingyenes rendezvény.

Több adományozóhely volt, mindegyiknél külön cél volt hogy mire szeretnél adományozni, például volt maga a felvonulás költségeire vonatkozó adományláda, volt a pécsi melegközösségnek adományládája stb.

2018. jan. 4. 21:37
 10/10 anonim ***** válasza:
95%
Inkább legyen hetente pride,mint a muzulmánok.
2018. jan. 8. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!