Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Hogyan fogadta el a környezete...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan fogadta el a környezeteket azt, hogy melegek vagy biszexuálisak vagytok?

Figyelt kérdés

Főleg olyanokhoz szól a kérdés, akik vállalják ezt. Tudom, hogy nem egészen szexualitás kategória, de máshol nem találtam erre megfelelőkategóriát.

Hány évesen mondtátok el ezt a környezetekeknek? Ért titeket bármi hátrány eddig emiatt?

Mennyire széles körben tudják rólatok? A hozzátok legközelebb lévő, "legbelső körötök" hogy reagált erre (család, szülők, barátok)?

Csak így eléáltatok mondjuk a szüleitek vagy bárki elé és elmondtátok vagy mondjuk már volt barátotok és rajta keresztül?

Légyszi kirt is írjatok és hogy melegek vagy biszexuálisak vagytok. Köszi.

Bocsi a helyesírási hibájért. Telefonról vagyok.


2016. márc. 25. 13:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem voltam még sráccal, így nem fix, de izgat. Amúgy nem akarom elmondani. Magánügy szerintem, ha bi vagyok.
2016. márc. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan? Szeritem sehogy sem. Mert meleg létedre mg nehezebb.


Hetero létemre nem ia tudnak rola a Szüleim hogy neken "igényeim" lennenek. Barátnőt nem is merek bemutatni, vinni hozzánk, pedig mondom hetero vagyok.

2016. márc. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Anyukámmal nagyon jó a kapcsolatom. Szeretném elmondani neki, de nem tudom hogyan. Lassan 16 éves leszek, tudom, nem sok, de épp itt kenne az ideje.

Édesapámmal nem tartom a kapcsolatot, a nevelőapámmal szintén jó a kapcsolatom.

A család legnagyobb része Ukrajnában és Oroszországban él. Igazából talán méginkább nehezíti a helyzetet, hogy a későbbiekben Moszkvában szeretnék tanulni, majd véglegesen kiköltözni. És ott talán még kevésbé fogadják el a melegeket, mint idehaza.

Az iskolában talán nem igazán zavarna senkit, elég "liberális elitiskolába" járok, az osztálytársaim szerintem elfogadnák.

Szóval... Kicsit félek a véleményektől is, de inkább nem tudom, hogy mondjam el.

2016. márc. 25. 14:11
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálam úgy volt, hogy megismertem a barátomat neten, 200km-re laktunk egymástól. Szinte minden héten jöttem hozzá, majd 2-3 hónap múlva ide is költöztem hozzá. Igaz nem élünk még együtt mert a szüleivel él míg tanul.


Viszont.


Költözés előtt anyámmal laktam és nem tudott róla hogy hétvégente utazgattam. Egyszer viszont bejelentettem hogy 2 hét és költözök. Kérdezte hogy barátnő meg hogy ki az mi az? Mondom aha. És ennyivel lezártam. Ez volt tavaly áprilisban. Egyszer, júniusban mentem haza látogatóba és rákérdezett anyám hogy nem mondok még mindig semmit a barátnőmről? Mondom de. Barát.

Azt mondta sejtette mert nem volt sosem barátnő és nagyon titkolóztam. De ő elfogadja és az számít neki hogy boldog legyek.


Nincs rá szó hogy mennyire boldog vagyok azóta is. <3


25f meleg

2016. márc. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én biszex lány vagyok, a családom egyáltalán nem tud róla, bár ez nálam igazából két embert jelent (anyám és a nagymamám), a többiekkel nem tartom a kapcsolatot. Úgy gondolom, elég nekik akkor szólnom róla, ha esetleg komoly kapcsolatom lesz egy nőneművel.

Barátaim és haverjaim mind tudják (egyvalakit leszámítva, ő extrém módon vallásos), és érdekes módon egyiküknek sincsen baja vele, még a legkonzervatívabb is nagyon elfogadóan és intelligensen áll a témához. Nekik úgy mondtam el, hogy szándékosan ebbe a mederbe tereltem a beszélgetést, és úgy kezeltem, mint egyszerű tényt, nem mint fontos közlendőt. Nekem bevált.

Szerintem annak lenne érdemes elmondanod, aki nagyon közel áll hozzád és/vagy nem ítélkező a melegekkel szemben. A szélesebb körű coming outtal ráérsz még.

18/L

2016. márc. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Még csak két embernek coming outoltam, és gondosan megválasztva, de mindketten jól fogadták. Bár valamiért semelyikük se gondolta volna, amit furcsállok :D A szüleim is megbékélnének vele, bár még gyűjtenem kell a bátorságot. Emellett a barátaim mind felvilágosultak, és nem homofóbak, szóval szerintem ha lesz okom, nekik is outolni fogok.

Viszont előbújni mindenki a maga módján szokott. Rengeteg dolog befolyásolja. A legjobb mód szerintem valóban az, ha az adott személy(ek) elé állsz, és elmondod nekik őszintén az érzéseid, és a gondolataid a másságodról. Ha ténylegesen megérdemelnek téged mint barátot, akkor el fogják fogadni, és nem fognak emiatt másképp rád tekinteni.

15/F/meleg

2016. márc. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

csak par embernek mondtam el es akik szerettek azokat nem zavarta minden ment ugyan ugy tovabb fiukat is beleertvel :)

19/f

2016. márc. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Számomra érdekesen alakult ez az egész. szituáció. Anyum elolvasta a facebook üzeneteim. Terveztem hogy elmondjam de sose tudtam hogyan szóval mikor megtudta utana mindent elmondtam nekik. De természetesen nehezen fogadták a dolgokat. Mai napig nincs róla szó. De a baráti köröm elég pozitivan állt hozzá a dolgokhoz de természetesen a 10 emberből mindig ott van az egy aki kötöszködik. Szóval megvolt a hideg meleg az életben. Mivel suliban is tudták ezért számomra tényleg könyebben mentek a dolgok, Jelenleg főiskolán vagyok és itt is tudja mindenki, hogy meleg vagyok. A barataim tudjak hogy van baratom illetve is mutattam. De a szüleim nem tudják. Vagyis sejtik de nem is akarnak szerintem tudni róla.


És 21 éves meleg fiú vagyok.

2016. márc. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

általában jól fogadják az emberek:)



23, meleg

2016. márc. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 18 évesen kezdtem előállni ezzel a dologgal, szép lassan, így 9 év után közel 100 ismerősöm tudja rólam. Mindössze 4 volt közülük, aki azután hogy megtudta, többé nem állt velem szóba vagy lekoptatott. A többiek mind jól vagy semlegesen fogadták. Pár ember volt csak, aki azt mondta sejtette, szóval a többségnek elég nagy meglepetés volt. Igazából bánom, hogy nem mondtam el korábban, sokkal könnyebb lett volna titkolózás nélkül. Viszont azt is tudom, hogy van 1-2 rokonom-ismerősöm akinek nem lenne szabad elmondani, mert nem fogadnák jól. De egy biztos, amióta a közelebbi ismerőseim tudják rólam, azóta könnyebb az életem, nyitottabb és nyugodtabb vagyok.

27/m

2016. ápr. 3. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!