Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Miért ilyen rossz melegnek lenni?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ilyen rossz melegnek lenni?

Figyelt kérdés
Nem vágyom arra, mint a legtöbb meleg, hogy férfiakkal mászkálhassak az utcán kézenfogva meg ilyenek, nekem már az is elég lenne, ha a család elfogadna. Vallásosak vagyunk, nem azon a bigott, elvakult módon, de azért az értékrend az megmaradt és a homoszexualitást elítéli a családom (bár nem azok a b**izó, tojásdobáló homofóbok, csak nem fogadják el). Szóval én már annak örülnék, ha anyukámmal "anya-lánya" módon be tudnánk ülni egy kávézóba és megbeszélni, hogy kinek melyik pasi tetszik pl. azok közül, akik a környéken sétálnak.

2014. júl. 7. 23:03
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
66%
#5 ő férfi te retardált...értelmezni nem tudsz ember.Sőt olvasni se, tagek között mi áll?férfi...ha nem tudtad volna a kérdésből leszűrni.De provokálni azt meg tudsz..
2014. júl. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Szóval. A videót köszönöm. Viszont a Biblia kimondja azt is, hogy "Ne hálj férfival, úgy, ahogy asszonnyal szokás hálni, ez gyalázatos dolog."

Amúgy az iszlámos kommentelőnek üzenem, hogy pont azt mondom, hogy én nem szeretnék polgárpukkasztó lenni, hogy utcán smárolok meg kézenfogva sétálok más pasikkal. Viszont a magadfajta homofób emberek elképzelhetnék, milyen lenne, ha pl. ti nem sétálhatnátok a barátnőtökkel kézenfogva, vagy nem smárolhatnátok az utcán, nem mehetnétek el romantikus vacsorára, nem mutathatnátok be a szülőknék... Ahelyett, hogy nekem mondod, hogy örüljek, hogy nem gyilkolnak le érte, inkább te örülj, hogy heteronak születtél, mert ez nem döntés kérdése. Sajnos.

2014. júl. 7. 23:15
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

"bár nem azok a b**izó, tojásdobáló homofóbok"

De ugyan olyanok - nem számít. Ha egy dologhoz negatív érzelmeket társítanak és ennek megfelelően cselekszenek az ugyanúgy diszkrimináció - tulajdonképpen másképpen kezelnek téged. Érzelmek alapján hoznak döntést, a saját hitvilágukhoz való érzelmi viszony jelenik meg az elítélésben, ez nem objektív.

2014. júl. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Gondolom valami pszichológia szakra jársz vagy hasonlóra és mindenkinél okosabbnak képzeled magad.
2014. júl. 7. 23:26
 15/21 anonim ***** válasza:
85%
mert a biblia ezt meg azt mondja... én meg a harry potterben hiszek, az meg azt mondja hogy a sárkányok megpörkölik a golyóid, akkor én meg vegyek sárkányálló alsógatyát?
2014. júl. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
A Biblia két egymásnak ellentmondó teremtés történettel indít - később még lejjebb csúszik. Azt vezetsz le belőle amit akarsz, csak elég ideig kell keresgélni benne.
2014. júl. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
36%
istenem egy vakbuzgó vallásos homár aki veszekedni akar LoL
2014. júl. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Sajnállak, de komolyan..több meleg ismerősöm is van, és nem egy mesélte, hogy mennyire rossz, hogy nem merik a szüleiknek bevallani, hogy melegek. Egy jó szülő-gyerek kapcsolatot nem szabadna, hogy ez elrontson, de mégsem tudja sok szülő elfogadni, hogy a gyereke meleg, hiába nem tehet róla. Én elhiszem, hogy ezt nehéz feldolgozni a szülőnek is, de ettől még a gyereke marad, elítélés helyett inkább támogatni kéne.
2014. júl. 8. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
85%

Ajánlom nézd meg az Imák Bobbyért című filmet (Prayers for Bobby). Tanulságos történet. A pap elmondja a filmben, hogy a Biblia több részét nem szó szerint értelmezzük.

Egyébként pedig, gondolj bele, olyanok prédikálnak arról hogy bűn a melegség, akik saját maguk is melegek. Jó pár botrány volt, amiben kiderült, hogy papok fiatal fiúkat erőszakoltak meg, apácák meg fiatal lányokat, bántalmazták, éheztették is őket. Isten nevében.


Szerintem, ha a családod szeret, akkor melegként is szeret, és támogat.

Ez az anya-lánya módon megbeszélni melyik fiú tetszik, ez nekem furcsa. Én képtelen lennék rá.


24 meleg F

2014. júl. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont a Biblia kimondja azt is, hogy "Ne hálj férfival, úgy, ahogy asszonnyal szokás hálni, ez gyalázatos dolog."


Ezt azért ne szívd annyira mélyre, fontosabb a lelkiismereted, és az, hogy pozitív, építő hatással legyél a világra. Ugyanez a passzus a hajvágást, a kevert szálú textíliákat és a tenger gyümölcseit is tiltólistára teszi.

Én speciel Sulu apánk értelmezést preferálom:

[link]

A Biblia egy ezerszer lefordított, cenzúrázott és átírt könyv, amivel sokan nagyon tudatosan manipulálnak-igazából bárkit, akinek nem tetszik a szeme színe. Isten nem egy könyven lakik, hanem az emberekben.


Vannak vallásos meleg közösségek, pl.

[link]


A családodnak meg idő kell, hogy megismerjenek és elfogadjanak. Sajnos még a legjobb családoknál se úgy van, hogy coming out és utánna no problem.

Igen, melegnek lenni szívás, és nem a jobb értelemben. De nem vagy vele egyedül, elég sokan átmennek ugyanezen, és ha kérsz, kapsz tanácsot, segítséget másoktól. Ha gondolod, írj, megpróbálok segíteni.


24/ LL

2014. júl. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!