Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Mit gondoltok erről ?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok erről ?

Figyelt kérdés

Szóval én úgy gondolom hogy a homoszexualitás egy genetikai rendellenség. Tehát az illető így születik , nem tehet róla hogy az. Mivel vannak olyan gének feltételezhetően amik felelősek érte, ezért a génátírás (transzkripció) során keletkező mRNS ami ezt a "hibás" gént tartalmazza melyről fehérje képződik ami szintén hibás lesz. De ha egy meleg pár gyereket akar örökbe fogadni akkor a gyerek nem lesz meleg.. Nyilván elfogadóbb lesz de a fent említett molekuláris biológiai tényezők miatt kizárt hogy valaki ezért utána meleg legyen.. tehát ettől még nem fog felállni felnőtként majd a fiukra..

Kérdés:

1. Mit gondolsz a melegség tényleg genetikai ok ami ugyan nem tekinthető betegségnek hiszen nincsenek patológiás tünetei mint amúgy a betegségeknek de te is úgy gondolod hogy génekhez kapcsolt defektus

2. Mennyire értesz abba egyet hogy melegpárnak a gyereke is meleg lesz? (igen/nem)


PS: a kérdés feltevője egy meleg molekuláris biológus szóval a kérdésben semmi propaganda / politikai érdek nem húzódik! 😃



2023. júl. 15. 10:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
79%

Én valóban biológusként írok ide és teljes mértékben lejön az írásodból, hogy biztosan nem vagy molekuláris biológus. Ugyanitt borzalmasan zavaró az, ahogy beszélsz itt a molekuláris biológiáról és a genetikáról és kevered őket. Értem, hogy vannak átfedések, de a kettő a biológia különböző területei.


Ugyanakkor, az utóbbi évtizedekben (itt tekintem teljesen kizártnak, hogy molekuláris biológus lennél, mert akkor nem gyakorin kérdezgetnéd, hanem kb. 3 perc alatt cikkeket találnál a témában) elég népszerű téma volt ez a szexualitás kutatás, mind genetikusok, illetve molekuláris biológusok és evolúcióbiológusok körében is. (Illetve részint az ökológusok is foglalkoztak vele.) Alapvetően semmilyen olyan gént nem találtak, aminek köze lenne a szexualitás kialakításához (tekintve, hogy a képlet nem fekete vagy fehér, mi a helyzet pl. a biszexuálisokkal?). Persze, alapvetően míg a biológusok nem tudják konkrétan kizárni, addig nem is lesz kizárva a dolog (tekintve, hogy nehezebb azt bebizonyítani, hogy valami nincs, mint hogy valami van). Találtak némi genetikára visszavezethető jelet, de az önmagában kevés.

Én úgy gondolom, hogy még ha bizonyos genetikai variációk szerepet is játszanak, azok nem meghatározók, és nem jelentik azt, hogy a szexuális orientáció kizárólag genetikai tényezőktől függene. Jelenlegi kutatások úgy gondolják, hogy szerepet játszik benne az egyének élményei, társadalmi és kulturális hatások, a családi és baráti kapcsolatok mind befolyásolhatják az egyén szexuális identitásának kialakulását. De szerepet játszanak a prenatális időszakban az uterus hormonjainak eltérő szintjei (legalábbis legújabb kutatások ezt feltételezik), ugyanakkor én azt gondolom lesz erre idővel a neurobiológia területén is valami eredmény, hogy az agy mely területei felelősek ezért.


Ezzel valamennyire válaszoltam az első kérdésedre, illetve a másodikra is.

2023. júl. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
87%
Látom az én válaszomat pedzegetted :) Reagálva, természetesen én nem úgy értettem hogy minden esetben, hanem a legtöbb esetben így van és csak kettő példát hoztam fel a számosból. Tovább viszem, szerintem pedig a nevelés is nagyban befolyásolhatja, mint más egyéb tényezők is.
2023. júl. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
16%
Mivel nem mondtad el milyen publikációid vannak a témában, sőt a fenti biológus szerint nem vagy mikrobiológus, teljesen irreleváns hogy mit feltételezel a homoszexualitásról. Ezt gondolom. Áltudományos okoskodás.
2023. júl. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
84%

Ha orvosilag közelítjük meg, akkor szakmai kutatások bizonyítják, hogy igenis a génekbe van kódolva. Egypetéjű ikrek esetében is meglehet az, ami egy átlagembernél, hogy valaki képes egész életében elnyomni magában / hazudni magának, a másik nem.


A húgom szexuálpszichológus és nagyjából 3 évtizedes szakmai múlttal rendelkezik.

2023. júl. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!