Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Miért különböznek általában...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért különböznek általában hetero és meleg fiúk? Miért alakult ez így (Tinder tapasztalat a leírásban)?

Figyelt kérdés

Kíváncsiságból, hátsó szándék nélkül felregisztráltam a Tinderre lányként egy kamu profillal, vidéken, távol a fővárostól, kép nélkül, hogy megnézzem milyenek a hetero fiúk profilja, hogyan ismerkednek, mik a taktikák.

Amiket leggyakrabban tapasztaltam:

• Szinte majdnem minden fiú kondizik és/vagy sportol, emiatt atletikus alkata van, izmos. Sok volt a kondiban készült fotó. De, aki mondjuk nem rakott ki képet arról, hogy kondizik vagy sportol, azon is látszott, hogy jó alkata van, izmos, sportos, mondjuk egy pólóban akár.

• Az előzőhöz kapcsolódva, az ilyen fiúk jó nagy része meg is mutatta a felsőtestét/izmait.

• Sok volt az autóval (gondolom saját) pózolós kép, vagy autóban ülve készült. De jópár motoros képet is láttam.

• Sok fiúnak volt tetoválása is.

• Pár kivételtől eltekintve, mindenki magabiztosnak tűnt a képeken. Látszott, hogy van önbizalmuk, van kiállásuk.

• Olyan érzésem volt, hogy vonzónak is akarnak tűnni, el akarják csábítani a lányokat, tetszeni akarnak nekik. A legelőnyösebb oldalukat akarják megmutatni.

• Ez előző ponthoz kapcsolódva, a legtöbb profilhoz több képet is csatoltak a fiúk, legalább 3-4 képet is, főleg arcképet és testképet. Ezek a képek igényesnek tűntek.

• Elvétve, egy-két üres profil, kép nélküli/arc nélküli profil volt, vagy kevésbé kifejező (pl. rakott ki magáról képet, de nem látszott jól az arca).

• Bemutatkozás/profil szöveg az kevés volt, inkább a képek domináltak. De ha volt szöveg, akkor abban is az jött le, hogy a lányokat akarják elcsábítani, akár valami vicces/jópofa szöveggel. De persze volt saját maguk, hobbik bemutatása is.

• Több fiúnál láttam, hogy a magasságát is feltüntette (vagy csak azt) a profiljában. Általában ők min. 180 cm-es voltak. De inkább több.

• Ritkán láttam egyedi/"különleges " profilt/képeket. Úgy tűnt, hogy a legtöbb fiú hasonló kaliberű, hasonló profilja van, hasonlóan néz ki. Pl.: az említett tetkók, izmok, rövid haj, magabiztos kiállás, laza/sportos ruhák, de több elegáns darab is volt.


Amiket a meleg fiúk között tapasztaltam, amikor melegként voltam a Tinderen:

• Elvétve láttam sportos, kondis fiúkat, shirtless képeket. Van a Tinderen egy "Legjobb javaslatok" rész, na ott voltak ezek a profilok, nagy része Budapesti volt. De ez sokkal kevesebb volt, és ők kb. az elérhetetlen kategória, mert annyira "jó pasinak" tűntek, legalábbislegalábbis annak mutatták magukat.

• Ritkán tűnt úgy nekem, hogy az a cél, hogy egy meleg elcsábítson valakit, vagy így látatlanban is udvaroljon valakinek akár szöveggel, akár képpel.

• Kevesebb magabiztosság, erőteljes kiállás, kisugárzás.

• Kevesebb képet, kevesebb igényes képet tapasztaltam. De több volt a rejtőzködő, üres profil.

• Autók, motorok, sportolók, tetkós srácok is ritkán voltak.

• A profilszöveg írása nagyjából megegyezett a heterókkal, szóval nem túl gyakori, hogy írunk magunkról bemutatkozást. De ami heteróknál nem volt, és a melegeknél párszor láttam, az a követelőzés, elvárások. A kedvencem, hogy "te írjam rám elsőre, én nem fogok".

• Az hogy ki a kezdeményezőbb, egy meleg vagy egy heteró általánosságban, azt nem tudom biztosra, mert nyilván nem beszéltem a heterókkal a kamu profilommal. De a melegek között nem ritka, hogy ha párba állunk, nem kezdeméyez, csak gyűlnek a profilok, semmi kommunikáció. De érdekes, ha utána írtam valakire, akkor már válaszolt, mert jaj ő nem szokott először írni. És többször olvastam ilyen jellegű panaszkodást a melegek profil leírásban, hogy egyesek nem írnak, és ennek így mi értelme.

• Ami nagyon a melegekre igaz, heteróknál nem láttam ilyet, az alternatív, "művészi", egyedi, "kreatív" képek. Amin sok minden látszik, csak a lényeg, vagyis az illető külseje nem. Inkább kifejezése, hogy az illető milyen egyedi, a belső világa milyen. A heterok ebből a szempontból sokkal egyszerűbbek (és legalábbis szerintem célirányosabbak).

• És persze vannak a feminin, kifestett körmű, lányos kinézetű melegek, pózolással, sminkkel. Na ilyenek sem voltak hereróknál. Nem is feltétlen feminin a külseje, de egy csajos póz, popsi kitolás, mimika.


Tudom ezek nem mindenkire igazak, és igen, biztos vannak olyan melegek, akik semmivel sem különböznek a heteróktól, és egy hetero is lehet "meleges", nem egy macho.

Miért van ez az általános különbség, miért igaz a többségére, miért lesz meleges egy meleg, és heterós egy heteró?



2022. máj. 31. 10:15
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

43 évesen nem rég lettem szingli.

Mind kamu akára heterót nézem akár a meleg biszex oldalakat én is huncutkodtam úgy mint te kíváncsi voltam hogy Ismerkednek hogy kezdik felvenni a kapcsolatot.


Tapasztalatok autó haveromé

Nem merek vezetni

Csak a környéken vezetek

Igen most nem vagyok úgy kigyurva... tudod a pandémia

Igazából van barátom

Kicsit megfiltereztem a képet

Kamu kamu és kamu

Minnél szebbek a fotók minnél jobb autóval van, egyenesen arányos lúzer.

2022. máj. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Nem látok külömbséget egy aktív meleg srác, és egy heteró képében.

Passzív srácoknál ott azért akad nagy külömbség, de ha ott a lányokhoz hasonlítunk akkor semmi.

1es voltam.

2022. máj. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hát szerintem azért ez nem így van a melegeknél 2#. Aktív srác is lehet kevésbé férfias/heterós, és passzív pedig pont férfias.

És én most a heteró fiúkról beszéltem első körben. Aki ki volt gyúrva, az ki volt, mert látszott 😅 Vagy nem értem, mit akartál mondani az első válaszodban.

2022. máj. 31. 10:48
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Sablonokat nem lehet rá húzni senkire. Jobban néznek ki stb.

Például a korosztályomból a heteró apukák mind elhanyagoltak, a melegek mind 10évvel fiatalabbnak néznek ki.

Ezt is van aki cáfolná, és ellenérveket hozna. 😇🤣😂

2022. máj. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem nagyon beteges, hogy valaki ezen filózik.

Örülök, hogy a kérdezőnek komolyabb problémája nem akad.

2022. máj. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert aki jól néz ki talál hamar. Van sok aki titokban ismerkedik. Na és ami még eszembe jutott hogy az arányok mások. Te azt hiszed minden heteró izmos. Nagyon nem. Csak aki nem az nem rakja ki a képeit. Mindenesetre szerintem túlzó amit írtál. Nagyon sok helyes és fiús sráccal szexeltem. Az egyetlen ami mindig meglepett hogy a passzívak közt mennyire sok izmos vagy sportos pasi van. Mondom ezt vézna aktívként.
2022. máj. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
10%
Azt olvastam a meleg pasik rinyálnak. A heterók nem. Igaz ez? ;)
2022. máj. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a melegség tabu ezért persze hogy a legtöbb ember nem lesz magában annyira biztos, mert 2x is meggondolod hogy feltegyél magadról képet vagy sem.


Ezt a sportos, tetovált dolgot nem értem lehet én vagyok egy más dimenzióban de ugyan úgy gyakori dolog.


A matchek gyűjtésének meg egyszerű az oka, heteroknál a lányoknál gyűlnek a matchek fiúknál nem annyira, így ha összematchelnek valakivel akkor írniuk kell. Melegként ha egy memeképed van fent akkor is bematchelsz baromi sok emberrel. Egyértelműen nem fogsz mindenkinek írni.

2022. máj. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!