Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » A 17. és 18. századi magyar...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A 17. és 18. századi magyar paraszti világban hogyan csapódott le a homoszexualitás?

Figyelt kérdés
Ugye tudjuk jól, hogy a homoszexualitás kb. egyidős az emberiséggel, de a magyar történelemben szinte alig lehet vele találkozni, majd csak a 19. század második felétől inkább, a Csemegi-kódex miatt. Tud valaki ilyen témában szakirodalmat ajánlani?

2022. jan. 3. 14:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Hogyan csapódott le? Ha kitudódott,akkor vasvillával.
2022. jan. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Hát, talán hasonlóan, mint amit Boccaccio leír néhány novellájában.
2022. jan. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
22%
Akkor még nem volt divat reklámozni.
2022. jan. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%

Nyilván mint minden másságot, ezt is isten ellenes bűntettnek esetleg démoni megszállásnak tituláltak. Rosszabb esetben a diliházba dugták őket.


Ahhogy én tudom. Én most így is félek elmondani bárkinek is. Nem is sokan tudják. Nem akarom hogy kitudódjon.

2022. jan. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem diliház, halálbüntetéssel néztek szembe, úgyhogy nagyon nem volt érdeke az illetőnek, hogy kitudódjon.
2022. jan. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%

Nekem a nagyapám volt a szakirodalom, 94éves lenne.

A kocsmában nagy élet volt, mindenki járt oda, nem úgy mint most,és el intézte ezen vágyait

Az aszony meg hoppon maradt Othon, egyébként se tudták a nők mi az az orgazmus, EZ NEM VICC. Nekünk ez már hihetetlen.

Aki meg önmagát nem tudta így elfogadni egyszerűen öngyilkos let, vagy alkoholista a durvább fajtából.

Totál más világ volt.

2022. jan. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
94%

6vagyok

Pasik sehogy nem éltek együtt faluhelyen, de feleségük volt nevük kuss volt, és a kocsmában minden féle szexet megkaptak még vidéken is. Ma ezt piros lámpás háznak mondanánk.

Volt amelyik pap meleg volt, volt amelyik heteró katolikus

Mindegyik rendszeres szexuális életet élt.

2022. jan. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%
Szalmabálában letudták. Ha kitudódott, akkor börtön, vagy "tébolyda" (értsd: elmegyógyintézet).
2022. jan. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem is valószínüleg titokban, NAGY titokban csinálták. Ezen kívül ott voltak még az olyan foglalkozások, ahol csak férfiak dolgoztak. Pl. katonaság, tüzoltóság, rendörség. Aztán a sportolók is szóba jöhettek. Nekem személyesn volt egy idös meleg bácsi ismrösöm, aki elmondta, hogy csak azét ment katonának, hogy meztelen testeket láthasson.
2022. jan. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
92%

Itt a 18-19. századi büntetőperekből találsz párat ami ezzel foglalkozik.

[link]


Egyébként nagyjából mindegyik azért került a bíróság elé, mert lényegében hiányzott a konszenzus (börtönerőszak, kiskorú sérelmére elkövetett, hatalmi viszonnyal visszaélve elkövetett bűncselekmények).

Persze a jogi és társadalmi megítélése egyébként is meglehetősen negatív volt, halálos bűnnek, tabunak számított. De nagyon jól tudjuk, mindezek ellenére a szexualitás egyébként utat tört magának, a szigorú törvények, egyházi szankciók, társadalmi megítélése ellenére virágoztak a bordélyházak, és mint írták a kocsmákban is nagyobb partik voltak mint egy mai szórakozóhelyen.

Ezek az emberek egyébként nem tekintettek magukra homoszexuálisként, feleségük, családjuk volt és amellett alkalmanként férfiakkal is szexeltek vagy esetleg volt egy rendszeres szexpartnerük. Még gyakoribb volt fiatal nőtlen srácok között, és egyes foglalkozást űzők körében mert az adott keretek között nehezebb volt ellenkező nemű partnerhez jutniuk. De egyébként teljesen más volt a határ, arról hogy mit tekintenek homoszexuális viselkedésnek pl. hogy két jó barát csókot ad egymásnak vagy kicsit közelebb voltak egymáshoz testileg nem feltétlen volt az. Még néptánc gyűjtésről is van felvétel, ahol a falusi adatközlők, két idősebb férfi azt hiszem verbunkot táncolnak aztán a végén smaciznak egy jót, de az egész táncnak olyan szemünkben homoerotikus feelingje van és mégis mindezt halál nyugodtan a kamerák előtt csinálták.

2022. jan. 4. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!