Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Mit gondoltok az alábbi megállapításról?
Nem értek vele egyet, szerintem ez nem a párok nemén múlik.
23/F Meleg
Imigyen szóla Platón egy ókori Garcons (de lehet, hogy White) partyn: "Barátaim! A legszebb, legkiteljesedettebb, legnemesebb szerelem az azonos neműek közötti szerelem!"
Mire a fiúk 95%-a: "Tedd már le a boros kelyhet, Platón és gyere pörögni! Már megint nem tudod, mikor kell abbahagyni a piálást! Beszélsz itt össze-vissza mindenféle marhaságokat legszebb, meg legnemesebb szerelemről, bla-bla-bla... Amúgy neked mekkora van? Aktív vagy passzív? Grupi nálam? Leszünk vagy húszan! Jössz? Ha akarod, tolhatjuk durvába is, alázás meg minden. :)"
Hát így történt, hogy Platón elméletét nem sikerült meghallani a buli nagy zajában csak a körülötte állóknak (akik akkor már szintén sík részegek voltak, így alig emlékeztek valamire az elhangzottakból), ezért lett csak a melegek 5%-a olyan, aki a legnemesebb, legkiteljesedettebb szerelmet keresi. A többiek meg hát... :) Jó volt az a buli... :)
(Viccnek szántam, ironizáltam, rávilágítva arra, hogy a melegek többsége nem éppen a legnemesebb szerelmet keresi.)
Kicsit utánaolvasva a dolognak szerintem Platón hozzáállása a homoszexualitáshoz elég zavaros, mivel úgy tűnik hogy a szerelem kifejezést más értelemben használta, mint ahogy mi.
Szerinte van a közönséges szerelem (Aphrodité Pandemos), ami a szexuális vonzódást jelenti, ami szerinte jellemzően férfi és nő között van. A másik a nemes szerelem (Aphrodité Urania), ami az ész és lélek szeretetét jelenti. Ez csak férfiak között lehetséges, mivel szerinte csak a férfiak vágynak az intelligenciára. Platón ez utóbbit tartja magasabb rendűnek, merthogy a testi szépség múlékony.
Szóval igazság szerint Platón nem az azonos neműek közti szerelmet tartja jobbnak, hanem csak a férfiak köztit és köztük is csak azt, ahol egymás intelligenciáját és lelkét "szeretik".
A homoszexualitást tekintve pedig én úgy tudom, hogy az csak felnőtt férfiak és fiúk között volt "elfogadott", mert két felnőtt férfinél a passzív felet nőiesnek és így méltatlannak tartották.
"Szerinte van a közönséges szerelem ... ami szerinte ... férfi és nő között van. A másik a nemes szerelem ... Ez csak férfiak között lehetséges, mivel szerinte csak a férfiak vágynak az intelligenciára."
Hát akkor nem gyengén volt szexista az öreg. Ma ezzel a szexista gondolkodással elég csúnyán megütné a bokáját.
"A homoszexualitást tekintve pedig én úgy tudom, hogy az csak felnőtt férfiak és fiúk között volt "elfogadott", mert két felnőtt férfinél a passzív felet nőiesnek és így méltatlannak tartották."
Ezt logikailag nem teljesen értem. Most akkor elfogadott vagy méltatlan? Ha a passzív felet méltatlannak tartották, hogyan lehetett elfogadott felnőtt férfiak között a szexualitás? Akkor mit csináltak? Fogták egymás kezét és mosolyogva szépeket mondtak egymásnak? Ezt jelentette a homoszexualitás? Magyarul semmi szex csak romantika? De akkor nem is homoszexualitásról beszélünk, hanem homoromantikus érzelmekről. Na, jól megkavartál... :)
Szerintem is elég szexista Platón hozzáállása ebben az írásában. Máshol viszont azt olvastam, hogy már egyenrangúnak tekintette a két nemet. A nemes szerelmet két férfi között szerintem ő inkább intimebb baráti szeretetként értette, tehát nem szexuális értelemben véve.
Szexnél egy felnőtt férfitól azt várták el, hogy ő legyen a domináns, aktív fél. Ha két felnőtt férfi szexelt, akkor ez csak a passzív fél számára volt szégyenletes a társadalom szemében. Tehát ilyen értelemben nem volt elfogadott simán két felnőtt férfi közti szexuális kapcsolat, mert az egyik fél szükség szerűen passzív volt.
Ami náluk elterjedt volt, az a felnőtt férfi és fiatal (12-17 éves) fiú közti kapcsolat. Ahogy olvastam úgy ennek az volt a szerepe, hogy a felnőtt férfi tanítsa, óvja a fiút és hogy példaképet mutasson neki, de köztük a szexuális viszony is társadalmilag elfogadott volt, ami szerintem is elég problémás...
Tanította, óvta, példaképet mutatott neki, majd jól meg(sípszó). ('szeretgette') Háromszor egymás után.
"...de köztük a szexuális viszony is társadalmilag elfogadott volt, ami szerintem is elég problémás..."
Hát, jah ... "elég problémás".
Enyhe kifejezés, óvatosan fogalmaztál.
De amúgy köszi, ma is tanultam valamit. Thx!
Férfi igazán csak férfit érthet meg, nő pedig egy másik nőt.
Szóval van benne valami.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!