Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Mit gondoltok az alábbi...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok az alábbi megállapításról?

Figyelt kérdés
Platón elmélete szerint a szerelem legszebb, legkiteljesedettebb formája azonos neműek között jön létre. A „Lakoma”(„Symposium”) című munkájában Platón kétféle szerelmet, a közönségeset (Aphrodité Dionea) és a nemeset (Aphrodité Urania) különbözteti meg, mely azonos neműek szerelmének letéteményese, s magasabb rendűnek tekinthető.

#homoszexualitás #platon #ókori Görögország #Nemes szerelem #Azonos neműek szerelme
2019. szept. 8. 01:31
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem akár lehet is benne valami, nincsenek olyan kötött szerepek a kapcsolatban, sem "te nem vagy nő/férfi, mint én, nem érthetsz meg" típusú konfliktusok, illetve az sem mondható, hogy társadalmi nyomás hatására jönnek össze egymással azonos neműek (ellentétben sok heteróval). Könnyebben lehetnek egymás barátai, lévén, hogy hasonló problémákkal szembesülnek az életben. Ezt egyébként biszexként írom, tehát elfogultságtól mentesen.
2019. szept. 8. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Nem értek vele egyet, szerintem ez nem a párok nemén múlik.


23/F Meleg

2019. szept. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Imigyen szóla Platón egy ókori Garcons (de lehet, hogy White) partyn: "Barátaim! A legszebb, legkiteljesedettebb, legnemesebb szerelem az azonos neműek közötti szerelem!"

Mire a fiúk 95%-a: "Tedd már le a boros kelyhet, Platón és gyere pörögni! Már megint nem tudod, mikor kell abbahagyni a piálást! Beszélsz itt össze-vissza mindenféle marhaságokat legszebb, meg legnemesebb szerelemről, bla-bla-bla... Amúgy neked mekkora van? Aktív vagy passzív? Grupi nálam? Leszünk vagy húszan! Jössz? Ha akarod, tolhatjuk durvába is, alázás meg minden. :)"


Hát így történt, hogy Platón elméletét nem sikerült meghallani a buli nagy zajában csak a körülötte állóknak (akik akkor már szintén sík részegek voltak, így alig emlékeztek valamire az elhangzottakból), ezért lett csak a melegek 5%-a olyan, aki a legnemesebb, legkiteljesedettebb szerelmet keresi. A többiek meg hát... :) Jó volt az a buli... :)


(Viccnek szántam, ironizáltam, rávilágítva arra, hogy a melegek többsége nem éppen a legnemesebb szerelmet keresi.)

2019. szept. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Kicsit utánaolvasva a dolognak szerintem Platón hozzáállása a homoszexualitáshoz elég zavaros, mivel úgy tűnik hogy a szerelem kifejezést más értelemben használta, mint ahogy mi.

Szerinte van a közönséges szerelem (Aphrodité Pandemos), ami a szexuális vonzódást jelenti, ami szerinte jellemzően férfi és nő között van. A másik a nemes szerelem (Aphrodité Urania), ami az ész és lélek szeretetét jelenti. Ez csak férfiak között lehetséges, mivel szerinte csak a férfiak vágynak az intelligenciára. Platón ez utóbbit tartja magasabb rendűnek, merthogy a testi szépség múlékony.

Szóval igazság szerint Platón nem az azonos neműek közti szerelmet tartja jobbnak, hanem csak a férfiak köztit és köztük is csak azt, ahol egymás intelligenciáját és lelkét "szeretik".

[link]


A homoszexualitást tekintve pedig én úgy tudom, hogy az csak felnőtt férfiak és fiúk között volt "elfogadott", mert két felnőtt férfinél a passzív felet nőiesnek és így méltatlannak tartották.

2019. szept. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Szerinte van a közönséges szerelem ... ami szerinte ... férfi és nő között van. A másik a nemes szerelem ... Ez csak férfiak között lehetséges, mivel szerinte csak a férfiak vágynak az intelligenciára."

Hát akkor nem gyengén volt szexista az öreg. Ma ezzel a szexista gondolkodással elég csúnyán megütné a bokáját.


"A homoszexualitást tekintve pedig én úgy tudom, hogy az csak felnőtt férfiak és fiúk között volt "elfogadott", mert két felnőtt férfinél a passzív felet nőiesnek és így méltatlannak tartották."

Ezt logikailag nem teljesen értem. Most akkor elfogadott vagy méltatlan? Ha a passzív felet méltatlannak tartották, hogyan lehetett elfogadott felnőtt férfiak között a szexualitás? Akkor mit csináltak? Fogták egymás kezét és mosolyogva szépeket mondtak egymásnak? Ezt jelentette a homoszexualitás? Magyarul semmi szex csak romantika? De akkor nem is homoszexualitásról beszélünk, hanem homoromantikus érzelmekről. Na, jól megkavartál... :)

2019. szept. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
96%
Ha a felnőtt férfiak között nem volt elfogadott, csak felnőtt férfi + fiatal fiúk között, akkor az nem a pedo dolgok elfedésére hajaz? Csak valami gagyi magyarázattal akarták takargatni a hajlamaikat.
2019. szept. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem is elég szexista Platón hozzáállása ebben az írásában. Máshol viszont azt olvastam, hogy már egyenrangúnak tekintette a két nemet. A nemes szerelmet két férfi között szerintem ő inkább intimebb baráti szeretetként értette, tehát nem szexuális értelemben véve.

Szexnél egy felnőtt férfitól azt várták el, hogy ő legyen a domináns, aktív fél. Ha két felnőtt férfi szexelt, akkor ez csak a passzív fél számára volt szégyenletes a társadalom szemében. Tehát ilyen értelemben nem volt elfogadott simán két felnőtt férfi közti szexuális kapcsolat, mert az egyik fél szükség szerűen passzív volt.

Ami náluk elterjedt volt, az a felnőtt férfi és fiatal (12-17 éves) fiú közti kapcsolat. Ahogy olvastam úgy ennek az volt a szerepe, hogy a felnőtt férfi tanítsa, óvja a fiút és hogy példaképet mutasson neki, de köztük a szexuális viszony is társadalmilag elfogadott volt, ami szerintem is elég problémás...

2019. szept. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Tanította, óvta, példaképet mutatott neki, majd jól meg(sípszó). ('szeretgette') Háromszor egymás után.

"...de köztük a szexuális viszony is társadalmilag elfogadott volt, ami szerintem is elég problémás..."

Hát, jah ... "elég problémás".

Enyhe kifejezés, óvatosan fogalmaztál.

De amúgy köszi, ma is tanultam valamit. Thx!

2019. szept. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Danielguy ***** válasza:
89%

Férfi igazán csak férfit érthet meg, nő pedig egy másik nőt.

Szóval van benne valami.

2019. szept. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!