Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Párkapcsolatban a megkopott...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párkapcsolatban a megkopott szexualitást, kevesebb intimitást hogy lehet megjavítani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Rövid verzió:

Volt egy nagyon rossz, stresszes időszakom, és azóta nem működik túl jól a szex köztem és a párom között. Kettőnk között nincs konkrétan baj, viszont a problémák miatt nem tudtam, és még mindig nem tudom kellőképpen elengedni magam, ami gondot okoz a szexuális életünkben.


Hosszabb verzió a részletekkel:

Huszonéves nő vagyok, 5 éves kapcsolatban. Nagyon szeretjük egymást a párommal, minden nagyon jól működik, kivéve a szexet egy ideje. Ennek az oka főleg én vagyok, illetve az én lelkiállapotom. Sajnos elég rossz időszakon vagyok túl, összecsaptak a fejem felett a hullámok, minden létező területen problémáim voltak az elmúlt időkben - volt betegségem, voltak családi gondjaim, voltak tanulmányi és munkahelyi problémáim, voltak halálesetek a környezetemben amik megviseltek, pénzügyi gondokkal is küzdöttem, szóval szépen összejött minden. Gondolom nem meglepő, hogy ezek miatt a szexuális életünk vesztett a fényéből - régen naponta, kétnaponta szeretkeztünk önfeledten, most az elmúlt fél évben ez hetente-kéthetente egy alkalomra redukálódott, és sajnos előfordul, hogy abból is csak felemás élmény sikeredett, mert nem tudtam elengedni magam.

Most úgy tűnik, javulóban van a helyzet, kezdek kilábalni a gödörből, még vannak megoldandó problémák, de már sokkal jobb a közérzetem, jobban érzem magam. A szex viszont nem javul magától, ahogy sejtettem is.

A párom nagyon megértő, mellettem áll (és mellettem állt a nehéz időszak alatt végig), támogat mindenben, és végtelenül türelmes, viszont ezektől függetlenül bántja a helyzet, és előfordul, hogy magában keresi a hibát, amiért nem a régi a szexuális életünk.

Szeretném végre helyrehozni a dolgokat, magamért is, a páromért is, a kapcsolatunkért. És persze magáért a szexért, amit egyébként nagyon élvezek, csak így konstans stressz alatt nehezen tudtam ráhangolódni egyszerűen.

Még mindig nem megy túl jól, hiába javult a helyzetem, és úgy érzem, magától nem is fog megjavulni a dolog. Sokat beszélgetünk (általánosságban a problémáinkról is, és a szexről is), a párom bármit szívesen megpróbál a kedvemért, szóval ebben nincs hiba, viszont még mindig egyszerűen úgy érzem, hogy nem tudom kellőképpen elengedni magam, és ellazulni, ami megnehezíti a szexet azért. Ebben közrejátszik az, hogy bár már kifele megyek belőle, de még nem ért véget teljesen a nehéz időszak, és az is, amit feljebb említettem, hogy nem feltétlenül 100%-ig kellemes élmény lett a szeretkezés, ami miatt egy kissé félek tőle mostanra.


A kérdésem maga tehát a következő:

Hogy lehetne helyrehozni kettőnk között az intimitást ilyen esetben?

Hogy tudnék ilyen esetben jobban ellazulni, jobban ráhangolódni a dologra?


2019. jan. 18. 10:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem csak akkor sikerül, ha teljesen eltudod engedni a problémáid. A lelked mélyén, még nem igazán lehetsz jó. Ebben majd segít a társad és neked is erőltetni kell a lelki gyógyulást. Voltam hasonló helyzetben, azzal a különbséggel, hogy én férfi vagyok.
2019. jan. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben voltam én is, csak sajnos nálunk szakítás lett a vége, mert nem láttam rajta hajlandóságot arra, hogy bármi is változni fog. Egy ideig én is nehezen engedtem el magam, de ez végül megváltozott, én szerettem volna többször, a párom meg minden valami kibúvót keresett. Szóval én szakítottam vele, de nagyon remélem, hogy ti meg tudjátok oldani. Adj időt magadnak, töltsetek együtt sok időt, legyenek közös élmények, programok és intimebb helyzetekben is merjetek beszélgetni a félelmeitekről, érzéseitekről.


N

2019. jan. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
tedd oda magad, találj ki új ötleteket, hozd vissza azt az érzést, ami a kapcsolat elején volt, légy merész, vágj bele új dolgokba (vagy vedd elő a régieket) és legfontosabb, ne ülj a fenekeden és ne várd a csodát. Egy jó, hosszútávú kapcsolat sok-sok munkával jár
2019. jan. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#1

Ezen rajta vagyunk, és úgy tűnik, sikerül is, de sajnos nem egyik pillanatról a másikra.


#2

Közösen töltött idő, programok, élmények, beszélgetés, ezek megvannak. Sajnálom, ami nálatok történt. Nálunk nincsenek kibúvók, én is szeretném, ha rendbe jönne a dolog. Igazság szerint a mostani hetente-kéthetente egy alkalmat nem gondolom olyan borzasztóan katasztrofálisnak, csak magunkhoz képest kevés.. de egyelőre számomra nagyon pozitív, hogy nem tűnt el a szexualitás teljesen.


#3

Merész soha életemben nem voltam, tekintve a helyzetemet, nem is most fogom elkezdeni. :D A körülbelül egy évvel ezelőtti állapotot szeretnénk csak visszakapni, ennyi. Nem akarjuk átformálni egyikünk személyiségét se.

A kérdést pedig éppen azért írtam ki, mert nem csak várni szeretném a csodát, hanem tenni valamit, csak nem tudom, hogy mit.

2019. jan. 18. 12:42
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem igazán oldódott meg azóta se, vagyis hát hullámzó. :(

Ezért emeltem ki.

2019. máj. 14. 14:50
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt egy rosszabb időszak, párom volt nagyon stresszes, depis. Nehéz volt, mert a heti 1 szex mellett sokat veszekedtünk is, ami amúgy nem volt ránk jellemző, és nem is egymással volt bajunk, de így jött ki a feszkó. Nálunk a munkahelyváltás, meg a 2 munkahely közötti pihenéy meghozta a javulást, egyre sűrűbb a szex, egyre jobb kedve van páromnak, és már ritka a veszekedés is. Sok türelem kell, meg egy megértő társ.
2019. máj. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Írtam privátot :)
2019. máj. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!