Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Kiskorban történt here vagy egyéb nemiszervi műtét befolyásolhatja a péniszméretet?
Nem
Az már a fogantatás pillanataban eldől hogy mid lesz és h mekkora
Nem 100%-ban genetikai alapja van. A külső behatások is befolyásolják. E mellett, hogy magzati korban lévő hormon behatások sem genetikai alapúak.
Van pl. az az elmélet hogy akinek jóval hosszabb a gyűrűsujja mint a mutatóujja, annak nagyobb pénisze van. Ez persze korántsem így van, bár kicsivel tényleg több az ilyen ujjakkal rendelkezők között az átlag tetején, vagy a feletti méretű.
Ez arra van visszavezetve, hogy még magzati korban hormonok hatására lesz egy alapja mint férfinak tesztoszteron szint terén. Ez persze később változhat környezeti hatások, táplálkozás és lelki állapot következtében. Most kizárólag a tesztoszteronszintről beszélek. A hosszabb gyűrűsujj jobb fogást biztosít, akár mászásban, akár eszközhasználatban, amire fajunk kialakulásánál a férfiaknak volt nagyobb szüksége.
viszont csak kis összefüggést lehet találni a férfi nemi hormon és a pénisz méret között. Bár ennek befolyása látszik a testtömegnél is. Ez a dolog viszont már nem csak tévhit, hanem tényleg tetten érhető volt, hogy a gyerekkortól túlsúllyal rendelkező embereknek általában kisebb a péniszük. Az elhízott embereknek alacsonyabb a tesztoszteron szintje. Nem keverendő össze a középkorúak elhízásával. A felnőtt korban való elhízás elején amúgy magasabb a tesztoszteron szint, mivel magasabb a koleszterin szint és a koleszterin fontos kelléke a tesztoszteron termelésnek. De a folyamatosan fennálló elhízásnál, meg már csökken Tehát látszik, hogy rengeteg dolog befolyásolja és nagyon komplex a dolog.
De példának itt vagyok én is. Nekem jóval hosszabb a gyűrűsujjam, hosszú ujjaim vannak alapból, 46-47-es lábam, nem mondanám kifejezetten nagynak az orromat, de ha végletek között kéne választani, akkor egyértelműen nagynak lehetne mondani és még sincs nagy péniszem. Bár itt gyakorin azt mondanák nagy van, meg úgy is kamu, de az életben az enyém az átlagban van benne.
De a te esetedben amúgy ördögi kör van. Későn érő vagy így alacsony az önbizalmad és önértékelésed és szorongsz. Ez pedig csökkenti a tesztoszteronszintet, így még inkább későn érő leszel és nem feltétlen lesz megfelelő a testfejlődésed. Ezek sajnos peches dogok. Szinte lehetetlen ebből kijönni, van akiknél segíthet egy pszichológus. Lehet meg kéne próbálni, de a szülők felelőssége lenne amúgy, hogy megfelelő önértékelésed legye, de ez már rég el van szúrva. Megfelelő táplálkozáson és mozgáson viszont változtathatsz te magad is. Ebben az életszakaszban lenne amúgy a legfontosabb, hogy kellő mennyiségben vigyél be mindent. Telítetlen zsírokat, fehérjét, kalciumot, B és E vitamint a sejtfejlődéshez, bár különösen a B vitaminnal ésszel kell bánni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!