Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Abban kérném a segítségeteket,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Abban kérném a segítségeteket, hogy szerintetek a maszturbáció megvonás előnyei hátrányai mik lehetnek?

Figyelt kérdés

2018. júl. 7. 08:32
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Előnye szerintem semmi! Hátránya idegbeteg leszel mint én, de én akkor se nyúlok magamhoz ha épp nincs nő!
2018. júl. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Előnye? Talán fejleszti az akaraterőt. Hátranya, hogy feszült leszel.
2018. júl. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Te te te te teljesen fogyatékosvagy ha abba hagyod annak nincs előnye
2018. júl. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nemet nem írtál, de férfiszempontból a rendszeres ürítés egészségügyi szükséglet. Javítja a szexuális teljesítményt, serkenti a mirigyek, hormonok, akármik termelődését (tökmindegy, de lényeg, hogy a szex fiatalít).

Önmegtartóztatás butaság, lankadt farkú lesz tőle az ember, szerintem.

2018. júl. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%

A teljes megvonásnak nem hiszem, hogy túl sok előnye lenne, de ha ilyen terveid lennének nézd meg a NoFap-oldalát.

Viszont ha napi kétszer kivered és azt csökkented mondjuk heti 2 alkalomra, annak lehetnek pozitív hatásai pl ha nővel vagy nem csak úgy tudsz elélvezni, ha magadnak csinálod a végén. Nálam az is pozitív volt, hogy jobban ki voltam éhezve arra, hogy partner után nézzek és ne a négy fal között csak magammal játszadozzak.

24/f

2018. júl. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne haragudjatok, de ez a nofap ez akkora hülyeség.

Áttanulmányoztam, átolvastam, őszintén átgondoltam, azt nem mondom, hogy ki is próbáltam.

Igen, nekem is volt olyan időszak, mikor kivertem és megzuhantam, de amióta csak csinálok napi 2-3x belefér.

Utólag értettem meg, hogy amikor annak idején volt egy ilyen időszakom, hogy megzuhantam, az azért volt, mert depressziós voltam, és maszturbálással próbáltam oldani. Nem, a depresszió nem egyenlő a szomorúsággal, az erőtlenséget, meguzuhantaágot és motíválatlanságot is okoz.

Szóval annak ahhoz volt köze nálam, egyébként sosem éreztem hátrányát, a prosztatának pedig kimondottan egészséges is, sokféle bajt megelőz.

2018. júl. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 he84 ***** válasza:
Vannak előnyei. Csökkenti a stresszt, kielégít és megkönnyebbülsz tőle. Az igaz, hogy nem ugyanolyan, mint a szex, de a semminél jobb. Mindez igaz fiúk és lányok esetében is. Hátrányai akkor vannak, ha szinte soha nem csinálod, vagy ha túl gyakran csinálod. Túl gyakori például a napi 2-nél több.
2018. júl. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A maszturbáció a férfiak számára alapvetően pozitív, ha nincs túlzásba véve, ennek ellenére nem létszükség, ha nincs szex, akkor sem. Mivel a férfiaknál ugye a termelődés folyamatos, nem annyira ciklikus mint a nőknél, így úgy vannak megtervezve, hogy egy idő után magától kiürül. Mindenki hallott már az éjszakai magömlésről. Ha sokáig nem csinálja az ember és nem is szexel, akkor bizony kivétel nélkül minden férfival megtörténik.

A nőknél más a helyzet, mert náluk a huzamosabban tartó orgazmus hiánya nagyon rossz hatással van rájuk. A nők szervezete sokkal inkább rá van szorulva az endorfin, DHEA, dopamin és egyéb hormonokra, amik ilyenkor nagy mennyiségben termelődnek. Sokáig tartó megvonás után csökken az immunrendszer, sejtregenerálódás és felborulhat a hormonháztartás. Egy idő után depressziós állapotba kerülnek. Az egyik válaszoló említette is a depressziót, ami nem véletlenül hivatalosan is betegség. Betegségnek ugyanis olyan állapotot nevezünk, ami rendellenes folyamatokat idéz elő a szervezetben. Hormon és enzim termelődési zavarok következménye, ami egy láncreakciót indít be. Az antidepresszánsok erre kellenek, hogy pótolják ezek hiányát, mert egy idő után nem képes a szervezet visszaállni enélkül.

Visszatérve a férfiakra, náluk van még 1-2 csavar a történetben. Mindenki tudja, hogy a tesztoszteron mennyire fontos az egészséges működéshez egy férfi testében. Az ejakuláció után csökken temporálisan a tesztoszteron, de viszonylag hamar visszaáll. Ha nincs rendszeres ejakuláció, akkor viszont szép lassan csökken a termelődése, mivel, hogy a spermiumok termelődéséhez és éréséhez is az kell, minek termeljenek a herék még tesztoszteront, ha úgy se kell több örökítő anyag. Ellenben a túl sok ejakuláció pedig nem hagy elég időt és ezért megzuhanhat a tesztoszteron szint kritikusan. A helyzet ugyan az lesz mint a nőknél, ha felborul a hormonszint. Szóval egyik véglet sem jó. Viszont a rendszeres és a kritikus mennyiségű maszturbálás határánál lehet probléma, de az szigorúan pszichikai és nem fizikai problémát okozhat a férfiaknál. Persze ennek is hosszútávon olyan következményei lehetnek, amik már a testi működésre is kihatnak.

2018. júl. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, hogy nincs ilyen pontos szám, hogy napi 2-nél több. Van akinél napi 1-nél több sem szerencsés, van akinél meg a 3 is belefér. Ugyan is minden férfinak más a tesztoszteron szintje és annak termelődési képessége. Ez ráadásul nem kizárólag vele született dolog. Nagyban befolyásolja a táplálkozás, az adott életvitel(gondolok itt a stresszre és alvás mennyiségre) és a már sokat említett lelki állapot. Amúgy a mai férfiak átlag tesztoszteronszintje 20%-al alacsonyabb mint 20-30 éve. A fent említett dolgok negatív változása miatt
2018. júl. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!