Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Szerintetek biológiailag...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek biológiailag mennyire egészséges, illetve természetes egész életeden át csak egyetlen egy nővel szexelni?

Figyelt kérdés

És itt most képbe jön a hűség kérdése, ami lehet, hogy elnyomná a természetes ösztönöket, hiszen a férfi arra van programozva, hogy minél több nőt megtermékenyítsen, génjeit minél több úton adja tovább.


Erről kísérlet is készült állatokkal, hogy amikor egy új nőstényt tettek be egy egér mellé, akkor 100%-osan izgalmi állapotba jött a hím. Ez így volt még jó néhány aktusig, majd ez az izgalmi állapot csökkenni kezdett fokozatosan, egész addig, amíg már nem volt érdekelt újra párosodni a nősténnyel. Majd kivették a nőstényt a ketrecből és egy újat tettek be, és az izgalmi állapota újra az egekbe szökkent a hímnek (az agyhullámok le voltak mérve műszerekkel). Ez azt bizonyítja, hogy biológiailag az a természetes, ha a hím minél több nővel párosodik az élete során.


Ezzel pedig úgy tűnik szembe megy a társadalmunk, és olyan dolgot tart jónak és elfogadottnak, ami biológiailag távol áll tőlünk, vagy kitartani 40 éven át egyetlen nő mellett és ne nézni másra soha többé.


Pedig magamon tapasztalom, hogy 1 év után már ugyanazzal a nővel átkozottul nehéz magam motiválni a szexre. Pedig szeretem meg minden, de már nem kívánom a szexet vele. Ez mindegyik kapcsolatomban így volt.


2018. jan. 28. 14:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Minden ember más! Van aki tud annyira szeretni vagy bármi más ok miatt kibírja. Valaki pedig Sosem hűséges!

Hogy mi az oka? Szerintem elég összetett és személyre szabott a dolog.

2018. jan. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem most nincs lehetőség jól választani. Vannak ösztöneink és jelenleg igencsak a felvilágosodást éljük. A kettő ellentétben van. De ha arról kell döntenem hogy a primitív, ma már csak kicsit sem aktuális igényeimet elégítsem ki, vagy próbáljak meg értékes értékrendet kialakítani, akkor szerintem egyértelmű a választás.
2018. jan. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Carragher_x ***** válasza:
97%

Egészségtelennek biztos nem az:)

Egyébként félreérted a dolgot, a monogámia elsődlegesen szükséges, nem pedig jó vagy rossz, a társadalmunk fenntartásához, mivel egy gyermek felnevelése nem pár hét alatt megy végbe és kicsit komplexebb is, mint az egereknél:)


Biológiailag számos dolog távol áll egyébként tőlünk. Pl távol áll az internetezés (nem hosszútávú ülésre van tervezve a testünk), távol áll az angol wc (guggolva működnek rendesen a megfelelő izmok) és még egy sor más.

2018. jan. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Ahol engednek több feleséget, az szerintem emiatt is jobb.


Amúgy én is pont így vagyok, hogy szeretem a lányt meg minden, de mégis jó lenne mást is kipróbálni.

2018. jan. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Biológiailag a legegészségesebb, mert kizárod a fertőző, nemi úton terjedő betegségeket. Ha mindenkinek egy partnere lenne egész életében, akkor sok nemi betegség nem okozna akkora bajt, mint most. Ez is lehet egyfajta szempont.
2018. jan. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A nőket azért kellett monogámiára (azaz erkölcsre nevelni, mert biológiailag vesztes az olyan hím egyed, aki erőforrásait (pénzét, idejét) más hím utódjára fordítja. Sikeresbb férfiak promiszkuitását a korábbi társadalmak többsége nyíltan mindig is biztosította (többnejüség, hárem) vagy hallgatólagosan elfogadta (bordélyházak látogatása, szerető tartása), míg házas nőket természetesen ezért súlyosan büntetett.
2018. jan. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A változatosság gyönyörködtet, de ezt nem arra kell érteni szerintem, hogy mindig más nővel hemperegj. Ez csak biológiai magyarázat, abban le van írva, hogy a férfinek minél több nőt meg kell termékenyítenie, elszórnia a magját. A nők pedig ugyanezen magyarázat alapján a legtökéletesebb hímet keresik tudat alatt az utód tökéletes genetikai állománya miatt. Ezért van, hogy sokszor a bunkó, tahó, de hibátlan testű férfi dugja a nők zömét, nála állnak sorba. De a társadalom morális berendezkedése azért finomít a dolgokon, még, ha sok helyen jellemző is a biológia előretörése. A lélek, tudatos tervezés is bejátszik ebbe, etikai kérdések is megjelennek és felvetődnek.

Én 2 év után is ugyanúgy kívántam a nőmet, szerintem mint minden más, ez is egyénfüggő.

2018. jan. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kérdezed ezt egy olyan helyen, ahol a legtöbb férfinek még az első se jött össze?
2018. jan. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem egészséges sem férfiaknak,sem nőknek.
2018. jan. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Sose házasodj meg

És ne csinálj senkinek gyereket akkor szexelhetsz jobbra balra

2018. jan. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!