Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Miért érzékenyülök el, amikor...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért érzékenyülök el, amikor behatolásra kerül sor?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, két párkapcsolatom volt eddig, egy 2 éves és egy 3 éves, jelenleg szingli vagyok. Az első kapcsolatomban ismerkedtem meg igazán a szexualitásommal és bár szexuális vágyam nagy volt még sem tudtam igazán megélni a szeretkezést, véleményem szerint még nem voltam eléggé érett lelkileg illetve nem ismertem eléggé a testem. A kapcsolat vége fele, már nem kívántam a szeretkezést a páromtól, ugyanakkor néha még is belementem . Ebben nem vagyok teljesen biztos, de azt hiszem ekkor kezdtem el tapasztalni, hogy a behatolás pillanatában elérzékenyülök, ez az aktus közben fokozódott néha egészen addig, hogy sírni kezdtem, az általános szomorúság azonban állandóan jelen volt. Amikor vége lett a kapcsolatomnak, azt hittem, hogy ez az érzés is megszűnt, de nem. A második párkapcsolatomban is nagy volt a szexuális vágyam, teljesen meg tudtam élni az előjátékot, nagyon jól éreztem magam, de amint a behatolásra került sor megjelentek a korábban tapasztalt tünetek. Intenzitásuk enyhébb volt ugyan, még is zavaróan jelen voltak. Ez a kapcsolatom nagyon harmonikus volt minden szempontból, a szexuális vágyam és az előjáték adta élvezet sem lankadt mégsem szűntek a tünetek. Most szingli vagyok, a két korábbi páromon kívül még egy férfival volt szexuális kapcsolatom és vele is minden nagyon jó volt, ugyanakkor ebben az esetben is tapasztaltam a tüneteket.

Tudom, hogy bizonyos szempontból az első párkapcsolatom okozta rossz élmények állnak emögött, ugyanakkor kétségbe vagyok esve és nem tudom milyen lépéseket tudnék tenni a probléma megoldása felé. Most is egészséges a szexuális vágyam, van csiklói orgazmusom és vágyom a behatolásra is, még is félek, hogy soha sem fogom tudni megélni igazán örömteljesen. Valószínűleg a közeljövőben fel fogok keresni egy szexuálpszichológust de gondoltam érdeklődöm közben, hogy valaki tapasztalt e hasonlót magán esetleg társa mellett, vagy hallott e valakiről, aki hasonlón ment keresztül? Ha igen örülnék ha megosztaná a tapasztalatait, esetleg, hogy mi segített. Véleményeket is várok



2018. jan. 9. 22:28
 1/6 Modeler ***** válasza:

Szia, elég érdekes eset.

El tudod magyarázni, hogy milyen folyamatok játszódnak le benned mikor közösülésre kerül sor?

Van tipped, hogy mi okozhatja az elérzékenyülést?

2018. jan. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezen tényleg csak egy szexuálpszichológus tud segíteni. Mondjuk en arra tippelnék, hogy van valami nagyon mélyen elzárt emléked régről. Nyilván nem is emlékszel rá, mert a tudatalattid így véd meg a sérüléstől. De lehet egész kisgyerekként valaki bántott, vagy eroszaos volt veled, fogdosott. De lehet, hogy vagy nagyon kicsi voltál még, vagy elnyomtad magadban ezt az érzést, és most ilyen formában jön vissza. Ha sikerül elmenned majd egy pszichológushoz ezzel, akkor megtennéd, hogy röviden leírod, mi lett az eredmény? Kíváncsi vagyok mi állhat a hátterében.

Minden jót!

2018. jan. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak privátban válaszoltam.
2018. jan. 9. 22:49
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, a szexuálpszichológus már egy eléggé eldöntött irány részemről. Köszönöm, mindenképp megosztom majd a tapasztalataim.
2018. jan. 9. 22:51
 5/6 anonim ***** válasza:
Nagyon ügyes vagy, hogy szexuálpszichológust keresel fel! Éppen javasolni akartam, amikor olvastam, amit írtál. Nekem gyakran volt olyan, hogy elsírtam magam a szomorúságtól, félelemtől szex előtt vagy közben. Igazából valamilyen emlékét, érzést idézett fel bennem az aktus, amit nem tudtam feldolgozni korábban, de lelkileg mindig újra éltem azt a negatív emléket azzal, hogy előidézte a szeretkezés, akar tudatosan vagy tudatalatt Nekem a pszichológus és a párom segített ebben. Fontos volt, hogy a párom előtt sem szégyeltem ezt, ő pedig nagyon nagy megértéssel és türelemmel kezelte. Ha dolgoztok rajta szerintem eredményes lehet.:)
2018. jan. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is van úgy, hogy sír a párom szex után, vagy orgazmus közben. Az utóbbi időben már csak orgazmus közben, de nevet is mellé, szóval azt tisztáztuk, hogy "örömkönnyek", de mikor régebben, még a kapcsolat elején szinte zokogott az aktus után, az nagyon megijesztett. Azt mondta csak elérzékenyült a bensőséges pillanattól, de ez inkább szomorú sírás volt. Ő is egy borzasztó rossz párkapcsolaton volt túl előttem úgy fél évvel, gondolom, hogy lehet köze a dologhoz, mert elmondta, hogy a kapcsolat vége felé már csak úgy kénytelen kelletlen, ló nincs jó a szamár is alapon volt együtt az exével, míg a sok megcsalás és egyéb bántalmazás után végül sikerült erőt vennie magán és otthagyni. Nem mondtuk ki, de azt hiszem ilyen nyílt titok volt köztünk, hogy ez az oka, inkább nem is feszegettem, miért történik ez, csak hozzá bújtam, simogattam és megvártam míg kisírja magát. Nem haragudtam rá ezért, tudtam, hogy nem azért sír, mert még mindig szereti, csak rossz emlékeket kelt benne a dolog, és fél, hogy én is olyan leszek. Aztán hónapokkal később kialakult köztünk a bizalom és ez a dolog mára teljesen megszűnt. Jó, nyilván nem úgy kell elképzelni, hogy minden szex után bömbölt egy órát, csak néhányszor megesett, hogy elpityeredett és férfi szemmel igen ijesztő a dolog. :/ Én ennyit tudok neked mondani, hogy egyrészt nem rossz ötlet ez a szexuálpszichológus sem, de találj magad mellé valaki olyat, akiben tényleg megbízol teljes mértékig, meg tudtok beszélni mindent, szeretitek egymást és kellő türelemmel áll a dologhoz, addig valószínű ez a probléma fenn fog állni. :/
2018. jan. 10. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!