Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Szex csak ittasan, miért?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szex csak ittasan, miért?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel közel 10 éve vagyunk együtt. Ritkán szexelünk, (gyakran hónapokig nem) de nagyon bizalmas kapcsolatunk van és nagyon szeretjük egymást. Nagyon zárkózott, visszahúzódó, szemérmes és szégyenlős még velem is, pedig nagyon szép és rengeteget dicsérem. Amikor bármilyen szexuális utalást vagy poént mondok mindig elkomorodik meg unott fejet vág, elmegy hirtelen a jókedve és nincs benne a viccelődésben, inkább bedurcázik. Nem is lehet Vele a dologról beszélni, mert egyből dobja a témát. Azt is mondta, hogy csak bepiálva szabadul fel annyira, hogy szexeljünk. Amikor csináljuk azt mondja, hogy nagyon jó és nem tudja miért nem csináljuk többször...de másnap ha szóba hozom a történteket megint csak tereli a témát. Ez az egész miatt már én is tized annyiszor próbálkozok csak, mert már én érzem magam kellemetlenül részben azért, mert olyan érzés mintha erőszakosan nyomulnék részben meg olyan, mintha olyan busz után szaladnék ami nem akar felvenni...

Miért lehet ez? Mi járhat a fejében? Van valaki, aki hasonlóképpen gondolkozik-cselekszik vagy hasonló szituációban van és megosztaná a véleményét?



2016. ápr. 26. 21:21
 1/10 anonim ***** válasza:

Közel 10 éve együtt vagytok, és képtelenség vele beszélni a témáról... Durva, hogy ezt így bírod. Én nő vagyok, de ha a párommal nem tudnánk beszélgetni a szexről, és nem lenne hónapokig szex, én nem tudnám elviselni a dolgot, pedig nagyon szeretem őt (4 éve együtt vagyunk).


A barátnőd lehet, hogy olyan nevelést kapott régen, ami miatt a szexet undorító, taszító dolognak tartja alapvetően, akár bűnnek is. De az is lehet, hogy korábban valamilyen szexuális molesztálás, erőszak áldozata volt, és ezért áll így a szexhez. Az alkohol hatására pedig oldódnak a gátlásai.

2016. ápr. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egy volt barátnőm annyira maradi nevelést kapott a prűd, aszexuális anyjától, hogy náluk még a cigaretta-hüvelyt is betöltőnek kellett hívni. Komoly! A lánynak is voltak gondjai a szexszel (csak sötétben, csak minden szenvedély nélkül - ezek alkoholban oldódó kikötések), s bár teljesen felszabadulni sohasem tudott, de legalább tudta élvezni. Na a te eseted ennél sokkal durvább, és sok jót nem látok. A fenti csaj nővére még durvább - nem működött egy kapcsolata sem (talán ezért) és önszántából felvette a muzulmán vallást és hozzáment egy arabhoz (és nem, előbb vette fel a vallást utána ismerte meg az arabot). Szóval fel van adva a lecke! Egy betegesen prűd nevelést elég nehéz lesz levetkőzni. Ja, még infó - a fenti csaj csak részegen és csak nagyon ritkán tudott elmenni.

Egy másik exem nagyon késői gyerek, náluk még nagyon a kezét se volt szabad megfogni, na ő még soha nem ment el. Pedig itattam is, kapott ajándékba segédeszközöket is, de nem tud elmenni, pedig nagyon szeretne, és élvezi a szexet. De a prűd nevelést nem tudja levetkőzni... Sok sikert, én 1,5 - 1,5 éveket bírtam :D

2016. ápr. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nekem nem a szex a legfontosabb egy párkapcsolatban. A megváltoztathatatlan dolgok mind a helyén vannak, a szexre meg úgy tekintek, hogy az egy "játék", egy olyan dolog, amit lehet alakítani, gyakorolni, variálni...

Úgy vettem észre, mintha saját magával lenne elégedetlen. Ha például pár kilót felszed (meg sem látszik rajta, csak a mérleg mutat kicsit többet) akkor már "befordul" ilyen téren..ha fogy pár kilót és jobban érzi Magát a bőrében, akkor meg kicsit lazább lesz. (Amúgy nem duci, átlagos szép, formás, arányos testalkata van)

Gyönyörű és hiába mondom neki, hogy úgy szeretem ahogy van és ha változtathatnék a külsején akkor sem változtatnék semmit.

Kiskorában nem gondolom, hogy olyan nevelést kapott volna, hogy a szex egy szégyenletes dolog. Viszont azt sokszor mondták neki kiskorában, hogy csúnyácska. Lehet hogy ez van az önbizalomhiány hátterében?

2016. ápr. 26. 22:03
 4/10 anonim ***** válasza:
Próbáltál már vele sötétben beszélgetni erről? Ez most lehet nagyon hülyén hangzik de sokan (köztük azért van amikor én is) sokkal nyiltabban merek beszélni bizonyos dolgokról ha sötét van a szobában és nem látjuk egymást a másikkal..
2016. ápr. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én mint szexuálpszichológus "segéd" még arra is gondolok, hogy gyerekkori bántalmazásban vagy traumában volt része... olyat látott, hallott stb. amit nem szabadott volna.


25/f

2016. ápr. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ne aggódj, egyáltalán nem hangzik hülyén és látom is benne a logikát. Próbáltam sokszor szóba hozni a dolgot, nem emlékszem, hogy konkrétan sötét szobában próbáltam-e már. Köszönöm a tippet.
2016. ápr. 26. 22:51
 7/10 anonim ***** válasza:
Gyermekkori trauma húzódhat meg a háttérben. Nem feltétlenül olyan durva dologra gondolok, mint 5-ös, (bár az sem zárható ki) hanem a szobatisztaságra nevelés korszakában lekövetett hibára. Rengetegen hurcolják magukban az abból az időből megmaradt sebeket, és rengetegen érzik még ma is bűnös, vagy undorító dolognak az altesti történéseket.
2016. ápr. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Jár az agyam ezen az egész dolgon, de szerintem ez a traumás dolog kizárható. (és remélem igazam is van) Ha jobban érzi magát, akkor nem annyira szégyenlős...ezért is gondolom, hogy ez kizárható.

2016. ápr. 26. 23:02
 9/10 A kérdező kommentje:
És ha ilyen probléma lehet a háttérben, akkor azon én hogyan tudnék segíteni? Milyen viselkedéssel tudnék ezen a gátláson enyhíteni esetleg?
2016. ápr. 26. 23:05
 10/10 anonim ***** válasza:

Ezek azok a csajok, akik buliban egy kis pia után, " egy éjszakás kalandoznak".

Ha nem akarod hallani, az ilyen, és hasonló, vagy "rosszabb" kalandjait, amiket piásan művelt, és továbbra is vele akarsz maradni, akkor ne faggasd. Törődj bele, hogy ilyen, különben olyan dolgokat tudhatsz meg... Arról nem is beszélve, hogy soha többet nem fogsz tudni bízni benne.

Ha nincs gyerek a szakítás is jó ötlet lehet.

Tudom, most azt hiszed, hogy jobb lesz ez, majd megoldod, és nem hiszel nekem. A Te helyedben én is tettem volna, csakhogy nekem azóta már eltelt, még 10 év.

2016. ápr. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!