Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Miért tartják betegségnek az...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért tartják betegségnek az asszexualitást - és emellett több szexuális furcsaságot- amikor az asszexualitás nem meríti ki a betegségfogalmát? 30F

Figyelt kérdés

én egy 30 éves férfi vagyok. Nemrég házasodtunk össze a barátnőmmel és most nagyon szeretnénk gyerekeket. Mind a ketten ASZEXUÁLISAK vagyunk. soha nem volt köztünk szexuális érintkezés, a gyermeket is mesterséges megtermékenyítéssel szeretnénk.


persze olyan testiség azért van, hogy pl: ölelés, puszi - olyan amilyet a szülőknek testvéreknek adnak stb... azonban sem én, sem a feleségem nem tudja miért nevezik ezt betegségnek, amikor is a betegség fogalmát nem meríti ki.


íme itt is van.


A betegség legegyszerűbben úgy fogalmazható meg, mint az egészség ellentéte. A testi – lelki – szellemi egyensúly felborulása, amely akadályozza az ember mindennapos tevékenységét és a társadalmi életben való részvételét.


hát nekem a lelki és testi egyensúlyom tökéletes, ugyanis boldog kapcsolatban élek, valamint rendszeresen járok edzeni. Beilleszkedés? Na ne! Mérnök végzettségem van :)


most akkor kérdem én, miért vagyok beteg? mert szerintem és a feleségem szerint semmiért.


30F


2015. júl. 23. 18:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ember kb. mindent betegségnek tekint ami az átlagos "normális" viselkedéstől eltér... Örüljetek neki, hogy megtaláltátok egymást és ne foglalkozzatok másokkal.
2015. júl. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Engem nem zavar semmi furcsaság, a homoszexualitás sem, egészen addig amíg nem engem akarna valaki belekényszeríteni egy ilyennel való kapcsolatba. Aszexualitásról meg az én 58 évem alatt még sohasem hallottam. Nem hallottam még ilyen betegségről, de azon éppen csodálkozhatok, hogy most olvasok életemben ilyet először?
2015. júl. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én azt nem értettem soha, hogy pl. a melegeket vagy akár azt, aki asszexuális, miért tartják betegnek, amikor ott vannak a pedofilok és az állatokkal/halottakkal szexuális "kapcsolatot" létesítő embere. Az azért sokkal rosszabb, mégis a melegeket bántják.

Egyébként pedig sok boldogságot Nektek! :)

2015. júl. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Utolsó hagyjuk már. Nem a ratyikat bántják hanem az ilyen elfajzott magamutogató, provokatív ferdehajlamú korcsokat, akik még a konzervatív b...zikat is feldühítik. A pedókat meg tűzzel vassal üldözik.
2015. júl. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Rosszul értelmezel bizonyos dolgokat:

"hát nekem a lelki és testi egyensúlyom tökéletes, ugyanis boldog kapcsolatban élek, valamint rendszeresen járok edzeni. Beilleszkedés? Na ne! Mérnök végzettségem van :) "


Lelki egészség = boldog kapcsolat (csak ennyi)? Ezt azért te sem gondolhatod komolyan! Az élet, lelki élet azért rengeteg másból is áll!

A beilleszkedés nem azonos a végzettséggel.

Furcsállom, hogy ezeket a dolgokat ennyire kevered...

2015. júl. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem, nyilvánvalóan nem csak ennyi. Az emberi kapcsolataim is rendben vannak. A szexuális embereknek is vannak barátaik akikkel nem szexelni járnak.... szép is lenne... :D


A beilleszkedésre úgy értetem a végzettségemet, hogy be tudtam illeszkedni a társadalmunkba. Felsőfokú végzettséget szereztem, van munkám, normálisan kijövök a munkatársaimmal.


De kérlek, fejtsd ki hogy hol van nálam felborulva a testi lelki egyensúly!? Boldog, jókedvű, pörgős személyiségű ember vagyok. nem vagyok depresszív, magába roskadó. ami nem érdekel az nem érdekel. ennyi.

2015. júl. 24. 09:45
 7/8 anonim ***** válasza:
De nekem mi közöm van ehhez az egészhez? Nem minden fogyatékosságot hívnak betegségnek, de attól az illetőnek valamije még hiányzik. Ettől ő nem írhatja elő senkinek,hogy a többi ember is ugyanúgy éljen. Egyébként ebben a 40 fokban én is aszexuális vagyok, remélem átmenetileg, ésazért járok ide unatkozni, mert képtelen vagyok ilyenkor bármilyen munkát végezni.
2015. júl. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Soha egy szóval sem lett mondva, hogy neked is követned kéne.


Semmim nem hiányzik, nem vagyok fogyatékos, ki kérem magamnak! tökéletesen működik a testem. Ezzel az erővel a homoszexuálisok is fogyatékosak, hisz hiányzik belőlük a női nemhez való vonzódás így szaporodni sem igen tudnak csak körülményesen...


az a közöd hozzá hogy válaszoltál a kérdésemre. semmivel sem több.

2015. júl. 24. 19:51

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!