Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Hogyan tudnék szerelembe...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnék szerelembe esni, miért nem megy?

Figyelt kérdés
24 éves nő vagyok. Nagyon kezd rosszul esni, hogy körülöttem már mindenki átélte azt, amit én nem. Úgy érzem, nem tudok szerelmes lenni. Nem tudom, mit tudnék ezzel tenni. Nem vagyok kicsapongó, nem erről van szó, elég érzékeny vagyok. De néha úgy érzem, hogy olyan vagyok, mint egy kulcs, ami egy zárat sedm nyit. Akárhány férfi jön velem szembe velem az utcán, akárki hív randizni, nem mozdul meg bennem semmi. Elkönyvelem, hogy vonzó, nagyon jól néz ki, kedves, de semmi több nem jön. Sosem érzem a "kémiát" részemről, nem jön egyszerűen semmi. A szexszel semmi bajom sincs, szeretőm volt/van, tiszteljük, szeretjük egymást, de ezen alapul az egész, nem több.Két dolog van, amivel egyszerűen nem tudok mit kezdeni, és ami szerintem az egész oka; miért nem tud az ember nyitottabb lenni erre, miért van az, hogy valakinek könnyebb? A másik, hogy olyan elvárásaim vannak, amik habár nagyon nem kimondottan lehetetlenek, millió férfiből talán egyre igazak. Tudom, hogy ha becsukom a szemem, milyen lenne a tökéletes férfi. Nem arról van szó, hogy alább kellene adni, csak nagyon más, és elég ritka. Nem tudom, mit tehetnék. Bánt, hogy látom, másoktól, hogy milyen szép érzés a szerelem, mindenhol olvasunk róla, és mégsem tudom átélni. Mit tudnék tenni ez ellen?
2015. jún. 9. 19:50
 1/10 anonim ***** válasza:

"A másik, hogy olyan elvárásaim vannak, amik habár nagyon nem kimondottan lehetetlenek, millió férfiből talán egyre igazak." "EGYRE..."

Noss hát lehet az a baj h csak az álmaidnak élsz, és abban élsz.

Milyen azaz egy?

2015. jún. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mert nem esni kéne, hanem mondjuk felépíteni valakivel.
2015. jún. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
azt se zárjuk ki teljesen, hogy szociopata vagy, valós érzelmekre képtelen.
2015. jún. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"A szexszel semmi bajom sincs, szeretőm volt/van, tiszteljük, szeretjük egymást, de ezen alapul az egész, nem több."


Ez is az érzelmi élet könnyebb végének megragadása. Ki kéne lépni először is ebből, hogy tiszta lappal indulhass.


"miért nem tud az ember nyitottabb lenni erre, miért van az, hogy valakinek könnyebb?"


Mert vannak introvertált emberek, és vannak társaságkedvelő, emberkedvelőbb extrovertáltak.


"Tudom, hogy ha becsukom a szemem, milyen lenne a tökéletes férfi."

A baj, hogy eleve ez alapján rostálsz, már a részed lett ez az álomkép kergetés. Nem így kéne hozzáállni emberekhez, hanem átadni magad a pillanatnak, hogy jól érezd magad vele.

2015. jún. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát... Legyen nagyon okos, szeresse a művészeteket, a történelmet. Legyen titokzatos, sejtelmes. Legyen minél kevésbé kiszámítható. Legyen konzervatív. Legyen hatalma (itt nem pénzre gondolok, hanem hogy legyen elismert valami folytán) akár felettem is, szeretek a tűzzel játszani, egy kicsit rosszfiús is lehet, elegáns kivitelben. Körülbelül ilyesmi. Legyen kívülről visszafogott, belül heves. Nem szó szerint értettem azt, hogy "EGY", hanem hogy nagyon ritka.
2015. jún. 9. 20:01
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is 24 éves vagyok és még sosem voltam szerelmes. Eddig négy sráccal jártam, de egyikőjüknél sem éreztem azt, hogy szerelmes lennék. Szerintem nem is leszek soha, tipikus ISTJ vagyok, túl sokat gondolkozom, az embereket is mindig elemezgetem. De igazából nem is bánom, a barátnőimen látom, hogy milyen, mikor szerelmes az ember. Egyik barátnőm ilyenkor teljesen elhülyül, feladja önmagát és a barátjához alkalmazkodik mindenben, pedig eddig a barátai elég súlyos esetek voltak. 24L
2015. jún. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Jól tudom érezni magam férfiakkal, de ahogy kiismerem őket, oda az izgalom, oda minden. :(

Nem vagyok extrovertált, rengeteg férfi barátom van, talán emiatt nem jutok tovább senkivel. :/

2015. jún. 9. 20:03
 8/10 anonim ***** válasza:
Pedig csak azt szerethetsz igazán, akit kiismertél, mert ebben benne vannak az illető hibái is. Vagy, ha azokat nem akarod meglátni, elfogadni, akkor meg csak áltatod magad azzal, hogy ismered és/vagy szereted őt. Azt írod, legyen konzervatív, de közben nem kiszámítható. Ez paradoxon, mert egy nem kiszámítható ember könnyen rúg fel bizonyos belső szabályokat, akár értékrendjében is. Rossz fiús...hm, miért nincs új a Nap alatt? Ha meg rossz fiús lenne, akkor meg jó fiúra vágynál hidd el. :)
2015. jún. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"ha becsukom a szemem, milyen lenne a tökéletes férfi"

Na, itt a gond. Van egy álomképed, ami alól nem tudsz kibújni. Na, ezt add fel. Utána légy nyitottabb.

Ne várj el ennyit egy férfitól... Lehet, hogy az összes kritériumod passzol rá, csak egy nem, akkor dobod? Persze, mert nincs szerelem, ő nem az, akit te vártál... És ilyenkor a pasival semmi gond nincs. Mondhatnám, hoy veled se, de a probléma benned van - lépj túl azon, hogy egy konkrét herceget vársz.

Én sem votlam még szerelmes, de nem vagyok boldogtalan emiatt, mert mint már írták is előttem - feladja az ember önmagát. Én is túl sokat elemezgetek. De soha nem volt ennyi elvárásom egy férfi iránt. És mondhatnád, hogy ez nem sok... de sok. :) Nem úgy fogsz szerelembe esni, hogy "ú, ő szereti a művészetet, meg konzervatív stb atb, na jó, akkor én szerelmes leszek"

Az ember lényébe fogsz beleszeretni, nem pedig a hobbijába... ezek már csak úgy jönnek. :) Persze, kellenek közös dolgok, de ezt a zsánerképeket soha nem értettem... mármint mindenkinek van, nekem is, de azért durva, ezt felhasználni élő emberekkel szemben.

És amúgy hány éve építgeted magadban eme Herceget? Egy idő után már senki nem fog kelleni tényleg...

És hogy másoknak miért sikerül? Mert nyitottabbak. Azért.


Ja, és az, hogy az elvárásaid "millió férfiből talán egyre igazak", az nem azért van, mert a férfi világ ilyen... színvonaltalan lenne, hanem mert a magadban felépített pasihoz egyik sem hasonlít. Lépj túl ezen! Nem könnyű, de nem is lehetetlen.

2015. jún. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#5

Na ez már kezd provokatív lenni. Megint egy ostoba kislány, aki összerakott egy álomképet és abból nem enged. Ideje lenne felnőni.

2015. jún. 10. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!