Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Miért és mióta nem ÉN döntöm...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért és mióta nem ÉN döntöm el magamról, hogy hetero, homo, vagy bi szexuális akarok-e lenni?

Figyelt kérdés

A kérdést nem sértésnek szánom, így előre kérnék mindenkit, hogy a sértegetéseket mellőzék minden irányból és irányba.

A kérdésem abból is fakad, hogy olvastam régebben egy cikket - sajnos belinkelni nem tudom -, ahol arról volt szó, hogy az emberiség kb. 10%-a géni okokból homoszexuális. Deha 10%-ról van szó, akkor miért hivatkozik mindenki erre, és pl. Én miért ne dönthetnék arról, hogy hová óhajtok tartozni? Továbbá az is kérdésem lenne, hogyha kb. 10%ról szól a géni eredet, azt miért ne lehetne leuralni, vagy azon is uralkodni, ha az ember már pedig úgy akar tenni?

Ez alatt példaként felhoznám azt az esetet, hogyha vkinek leszbikus hajlama van, és tetszik is neki ez a hajlam fizikális síkon, gyakorolja is egy ideig, de utána úgy akar dönteni, hogy ő ezt nem akarja tovább csinálni, akkor miért ne dönthetne így? Géni témákat figyelembe véve, vagy se?

Egyszerűen csak nem értem, hogy úton út félen azt hallom mindenhol, médiától kezdve mindenen át, hogy nem mi magunk döntjük el ezeket a témákat, és csak szeretném megérteni, hogy de miért nem? Olyanok válaszát várnám, akik nem lázongani, kritizálni óhajtanak, hanem tudományos síkon ezt elbírják előítéletek és sértegetések nélkül magyarázni számomra.

Ha a kérdésemet én magam véletlenül akár csak kicsit is sértőként fogalmaztam meg, úgy előre is ezért én is elnézést kérek, csak jobb megfogalmazási módot nem találtam. :(



2014. okt. 17. 13:21
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

ők sem döntenek hanem biszexuálisok aztán gondolnak egyet és elnyomják magukban de a melegek képtelenek felizgulni az ellenkező neműre mint ahogy egy igazi hetero se tudna felizgulni a saját nemére


erre csak a biszexuálisok képesek de ha azt mondja hogy az egyik nemet válassza igazából hazudik mert előbb utóbb úgyis elkezdi kívánni megint a másikat szóval ilyen nincs _:)

2014. okt. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

fordítsuk meg a kérdésed:

én hetero vagyok ... nincs az az isten, hogy olyan döntést hozzak, hogy egy férfihez nyúljak ... szóval ez nem döntés kérdése

2014. okt. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Amiről te ebszélsz, amit a médiában mondanak azt arra értik,hogy nem ők döntöttek úgy hogy melegek lesznek. Te pedig arra gondoltál,hogy egy meleg miért ne dönthetne úgy hogy ezentúl(ugyan meleg marad) de nőkkel fog szexelni. Ezt természetesen megteheti de akkor is a férfiak iránt fog érdeklődni mert a géneiben ez a természetes. Remélem értehetően sikerült leírnom.
2014. okt. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
4es: igen, értetted a mondandómat, de a miértjét továbbra se értem! :(
2014. okt. 17. 13:31
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Megsúgom, kevés ember monoszexuális. Mindenki más bi/panszexuális. A géneken még nem tudunk változtatni. Még.
2014. okt. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

és nem is fogod megérteni átérezni csak elfogadni tudod mivel hetero vagy nem tudsz melegként gondolkodni

melegként én sem értem miért jó nővel szexelni mert számomra semmit nem indít be kb olyan hatással van rám egy nő mintha nézném ahogy szárad a fal

2014. okt. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Megint egy ujabb ember aki nem erti a genetikat...

Ezen az oldalon szinte senki se erti a genetikat.

Na meg a tudomanyos szoveg ertelmezese se megy.


Te is irod amugy, hogy az emberiseg kb. 10%-a genetikai okokbol homoszexualis.

ez NEM EGYENLO azzal, hogy

Az ember, mint individuel szemely 10%-ban a genek miatt homoszexualis.


A felso allitas egy populaciora vonatkozott, nem egy szemelyre.


A genetika hajlamot hataroz meg, hajlamot pl. betegsegekre. Ha a csaladodban ket Alzheimeres beteg is volt, akkor neked valoszinukeg nagyobb az eselyed a betegsegre, mint annak akinek egy sem. De ez egyebkent nem determinalja hogy te beteg leszel, a masik meg nem. Sot ! Lehet a masik ember lesz beteg, es te meg nem. A genetika inkabb olyan mint a valoszinusegszamitas orokolt genek 'adatok' alapjan.


A homoszexualitas szinten nem 100%-ban dontes kerdese. En is mint felettem irtak heteroszexualis nokent kitalalhatnam, hogy holnaptol penisz helyett puncit fogok nyalni, de nem menne, mert NINCS BENNEM A HAJLAM RA.

Egyebkent lehet, hogy raadasul sokakban megvan a hajlam, de mivel maskepp nottek fel, mas hatasok ertek, igy ok megsem vonzodnak a sajat nemukhoz, jobban kedvelik az ellenkezo nemet.

2014. okt. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Szóval, bár még mindig sötétben járkálok ebben a témában, de megpróbálom érthetőbben leírni a kérdésemet.

Szóval, ha mondjuk vki vonzódik a nőkhöz, de a férfiakhoz is az bi, viszont, ha úgy dönt, h eszébe sincs tovább nőkhöz vonzódni, csak a férfiakhoz - nőről van szó -, akkor továbbra is bi marad, max. csak hazudik magának az illető? Illetve ezek, és hasonló kérdéseket minden esetben kizárólag génekre vezethető vissza, és semmi esetre sem vezethető vissza pusztán csak kíváncsiságra, vagy átmeneti érdeklődésre stb.?

2014. okt. 17. 13:40
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
pontosan attól még ugyanúgy bi marad az érzéseinek nem tud az ember parancsolni ugyanúgy fogja kívánni max nem teszi meg
2014. okt. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Amit olvastál, hülyeség. Ez nem döntés kérdése. Ha döntés kérdése lenne:

1: ki akarna pasikkal randizni? a pasik szemetek - általában.

2: vagy pont, hogy mindenki a pasikkal akarna randizni, mert azok hamarabb lefekszenek veled, mint a nők - általában

3: senki nem akarna homoszexuális lenni egy olyan világban, ahol embereket vernek meg és ölnek meg vagy épp taszítanak öngyilkosságba a nemi identitásuk miatt

Ha szerinted olyan könnyű döntés kérdése, dönts el hogy mától aszexuális vagy, vagy a kecskékre izgulsz.

Itt és most döntsd el, hogy te a verőköltő bodobácsra izgulsz.

De itt helyben.

Hogy mondod? Nem megy? Nem megy! Éppen ezért nem döntés kérdése a dolog. A genetikán kívül más behatás is okozhatja, pl embrionális korban ért hormonhatások, nyilván kisebb mértékben nevelés, vagy negatív tapasztalat, bizonyos élmények (a pszichológia szerint, én a pszichológiát kamutudománynak gondolom, de azért megemlítettem azt is)

2014. okt. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!