Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Miért van, hogy vérrokonainkat...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van, hogy vérrokonainkat szexuálisan semlegesnek látjuk, de ha vki idegen hasonlít rájuk, az sokszor ellenállhatatlanul vonzó?

Figyelt kérdés

Pl. mint férfi nem nézek anyámra úgy mint nőre. Fiatalkori képeiről nyugtázom, hogy szép lány volt, de max ennyi. Ez bizonyára ösztönös is, nem pedig csak társadalmi norma, mert amely faj ösztönösen kerüli a belterjességet, az kb nem hoz létre genetikailag sérült utódokat, így érthető, hogy ezen fajok maradtak fenn.


De az miért van, hogy ha meglátok egy nőt, aki hasonlít arra, ahogy anyut fiatalon elképzelem, akkor nem igazán tudok ellenállni a közeledésnek, kb első látásra szerelmes leszek belé? Úgy tudom, ezt hívják anyakomplexusnak. És még meg is mondom neki, h azért tetszik, mert rá hasonlít. Nem minden nekem tetsző nő ilyen, de elég gyakran, és életem összes nagy szerelménél vmennyire mindig fennállt ez a tényező.


Az anyakomplexusra szerintem magyarázat lenne, hogy mivel saját anyám jelentette 'A' biztonságot kis gyermekként, és biztonságot jelent azóta is, ezért ha vki hasonlít rá, arról is feltételezem, hogy biztonságot fog jelenteni, nemcsak nekem feleségként, de leendő gyerekeimnek anyaként is.


Nem ellentmondásos ez így, hogy az a nő vonz legjobban, aki legjobban hasonlít arra a nőre, aki iránt ösztönösen kizárt a nemi vonzalom?


Hallottam olyanról is, hogy ha testvéreket pici gyerekként szétválasztanak (pl meghalnak a szülők és külön-külön helyezik el őket, pl háborúban előfordul, h utána nem is tudják, ki hova került, és felnőve ők sem tudnak egymásról), akkor elég brutális az esélye, hogy ha majd 1x is random összefutnak, pusztán ránézésre akkora szerelem alakul ki köztük (kölcsönösen), amiből jó eséllyel házasság és gyermekáldás lesz, aztán a fogyatékos gyermek modern orvosi vizsgálata vezet el oda, hogy kijei is valójában egymásnak a szülők...

Néha én is súgtam már olyat szerelmemnek, hogy úgy szeretlek, úgy ölellek, mintha testvérem lennél – noha nincs testvérem, de ha lenne, sem gondolom, hogy testvéremhez pont efféle módon viszonyulnék.


2023. ápr. 3. 01:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Világszerte a házasságok 10%+ -a unokatestvérek vagy közelebbi rokonok között van.
2023. ápr. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A belső emberi fékek miatt, talán. A társadalom, a környezet esetleges nemtetszésének a megaakadályozása végett is befigyel a fék.
2023. ápr. 3. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez így van kódolva az emberiségbe már amióta létezünk.

Csak van nagyon sok defektes ember akiből ez hiányzik és lefeküdne vagy le is fekszik a legközelebbi rokonnal is.

2023. ápr. 3. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, én az unokahúgomat szívesen megdugerálnám, sokszor ki is verem rá. Elég jó csaj.
2023. ápr. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Tehát ezexerint állítható, hogy a saját vérrokonok iránti aszexualitás csak egy társadalmi(?)/természeti(?) normakövetés, csak egy tudatos/kevésbé tudatos szupresszió eredménye, és ettől elvonatkoztatva rokonaink volnának számunkra a szexuálisan legvonzóbbak?

De arra gondolok, a társadalmi normák követését egy berúgás általában jócskán fellazítja, na de mégse kezdenek ki családtagok tajtrészegen se egymással (legalábbis a mi kultúránkban), de még csak ilyen vágy se ébred. Ebből is feltételezem, hogy ez nemcsak társadalmi norma (meg abból is, hogy evolúciós előny is társult hozzá - tudtommal még a főemlősök és a rágcsálók is kerülik a rokonházasságot, már amikor felismerik egymásban a rokont).


Szerintetek megállja-e helyét, ha úgy fogalmaznék, hogy a szerelmi vonzalomnak van egy összetett feltételrendszere: szeressük őt társként (ebben előny, ha hasonlít vkire, akit eleve szeretünk, pl kedves rokonunk), ÉS legyen izgatóan szexi (ehhez kb elég, ha ellenkező nemű és termékenységet sugalló korú, egészségi állapotú), ÉS mégse legyen ő maga a vérrokonunk. Ekkor módja van kialakulni a szerelemnek vagy akár csak vonzalomnak.

Ha így van, mindenesetre érdekes, hogy egy ilyen alapvető késztetést egy viszonylag összetetten működő logikai "kapcsolóberendezés" hoz működésbe.


De az is megfontolandó, amit fenn írtatok, amíg kis faluközösségekben éltek őseink, semmi probléma nem volt kb másodunokatestvérek házasságával, kb nem is volt távolabbi rokon a faluban. Aztán mikor jött a szekér meg a bicikli, már szívesebben mulatták az időt a fiatalok a szomszéd faluban, talán mert tagabb horizont - több lehetőség, és már ciki is lett unokatestvérrel összejönni. Ma meg ha eleve tudom vkiről, hogy vmilyen távoli rokon, eleve elveszi a késztetésemet, hogy máshogy is tekintsek rá. Tehát mégiscsak van mögötte társadalmi beidegződés is. Szerintetek?

2023. ápr. 3. 21:27
 6/6 anonim ***** válasza:

Röviden: nem.


Keress rá erre, ha tudsz angolul: alliance theory.

2023. ápr. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!