Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Mi alakítja ki, hogy ki mit...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi alakítja ki, hogy ki mit tart nagyon vonzónak a másik nemen?

Figyelt kérdés

Pl. abszolút normális párkapcsolatban élő ffi ismerősöm mesélte, hogy kedvesét annak alapján találta meg, hogy az ő hangja az, amit (tudatosan vagy tudat alatt) szerinte mindig is keresett a nők között. Van, akinek pl. egy bizonyos alkat vagy hajszín stb. a gyengéje.

Néhány éve én is egy küllembeli archetípus szerint kerestem a szerelmet, mire rá kellett jönnöm, hasonló forma mögött mennyire eltérő személyiségek bújnak meg, azóta inkább egy bizonyos jellembeli karakter az, ami megfog a Nő arcában, testbeszédében.

Hallottunk olyanról a történelemből, akinek a feleségeinek zsinórban egymás után ugyanaz volt a keresztneve. Bevallom, nekem is van olyan női név, aminek kapcsán rögtön mélyebb gyengéd érzelem fog el, ha valakit úgy hívnak, talán (de ki tudja, lehet, hogy másért) mert volt egy ilyen nevű lány, akinek kamaszként udvaroltam, de abból a szerelemből pont hogy egy nagy kiábrándulás lett, később nem azt a lányt kerestem másokban.

De az is említésre méltó, hogy (noha a Nő mint egész érdekel) van olyan testtáj, amelynek látványa, érintése vagy ennek képzelete számomra kamaszkorom óta felettébb izgató, gyakorlatilag a női vonzerő origója, míg más, szintén normális hetero férfiaknak kb. nem bír semekkora kitüntetett jelentőséggel (illetve neten olvastam fórumon, van, akit messze hidegen hagy), közben sok más ffi olyan női testtájat nevez meg elsődlegesen vonzónak, ami pedig nekem csak annyiból szép, hogy az is a szép Nő része.


Hasonló példákat bármikor lehetne hozni. Ez milyen módon programozódik belénk? Mennyi ebben a genetika, mennyi a szülők kimondott-kimondatlan, közvetlenül látott vagy ráutaló módon sugallt hatása, miben befolyásolhatják a társadalmi szokások, pl. a névválasztás, az öltözködés, a hajfestés, a felkapott szerelmes tévéfilmek, illetve a kortársak, barátok mintája, bátorítása, esetleg egy negatív minta elleni kiállás stb?

Van olyan életkor, amikor különösen fogékonyak vagyunk, hogy bármi ilyesmi tartósan eldőljön? Utóbbi azért is érdekes, mert ugyan úgy gondolnánk, hogy a szerelem és a testi vonzalom a pubertásban kezdődik, de állítólag akkor már csak felelevenítjük a néhány éves korban kapott sémákat.


Nem vagyok pszichológus, de szeretnék minél többet tudni erről a területről. Tök nagyszerű lenne, ha akár ajánlanátok idevágó részletes szakirodalmat is.


32F



2022. márc. 17. 20:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Korábbi preferenciák, élmények, családi, kulturális, médiabeli ráhatás.
2022. márc. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Igazából bármi lehet. Meta felsorolt pár dolgot amiben igaza lehet mert szakmájába vág a dolog.

Én laikusként annyit tennék hozzá, hogy - szerintem - Az határozza meg hogy kihez vagy mihez vonzódunk, hogy kire vagy mire van a leginkább szükségünk ahoz, hogy számukra megfelelő társas életet éljünk.

Van akinek elég egy hang, egy alak, egy stílus, egy habitus, vagy bármi. Amitől úgy érezzük hogy értékesebb az életünk.

2022. márc. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
A legtöbb lánynak, akivel alakult valami, ugyanaz volt a keresztneve, és ez egyáltalán nem volt tudatos, mert csak később derült ki a neve. És ráadásul egy viszonylag ritka név.
2022. márc. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az a rejtett, fránya tudatalatti :) Jól látod, a személyiségre, az ízlésre, a vágyakra ezek EGYÜTTESE hat egyszerre. Rengeteg ingyen elérhető jó könyv van a neten - kondicionálódásnak hívják a folyamatot amit keresel (ennél persze egy "cseppet" bonyolultabb).

S vissza is kérdeznék:

- Miért merült fel benned ez a kérdés?

- Miért érdekel ennyire, mit szeretnél megtudni?

- Ha tudnád hogy a saját ízlésed pontosan mi alakította ki, akkor mit tennél az információ birtokában?

(nem kell ide válaszolni, magadnak válaszolj - főleg az utolsó kérdésre)

2022. márc. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

szerintem csak bizonyos határok közt tudod magad kondícionálni, különösen felnőttként. kitartó munkával valamelyest jobban ki tudod domborítani a szexualitásod kívánatos jellemzőit, háttérbe szorítani a nemkívánatos jellemzőit, de alapjaiban nem igazán lehet eredményesen megváltoztatni.

egyébként jó a kérdés. van olyan személy, akit azóta vonzónak találok, amióta először magamhoz nyúltam. na az ő esetében például mi eredményezte azt, hogy vonzónak találom/találtam? (előtte is ismertem, de szexuális értelemben teljesen láthatatlan volt számomra, ahogy mindenki más is gyermekkoromban)

2022. márc. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#1 Ez érdekes, tkp. egész életünk élményeit tudat alatt összerakva hozunk ítéletet egy annyira érzelemvezérelt téren, mint a szerelem.

#2 Nagyon szép racionális összegzése egy olyan dolognak, amit magunk biztos, hogy nem gondolunk így végig. Agyunk mégis tudja "alacsony szinten", mi kell ahhoz, hogy jobb legyen az életünk, ergo darwini szemszögből sikeresebben továbbörökítődjünk.

#3 Előfordulnak nagy véletlenek. ;-)

#4 Köszi a szaxót:-), utánanézek. Amúgy semmi túlzott aktualitása nincs részemről kérdésemnek, csak szeretek ilyesmiken gondolkodni, utánakeresni, ill. 1. példabeli ismerősömmel nemrég előkerült ez, tegnap pedig egy műsorban kezdték fejtegetni, milyen, nem kellően ismert hatásai vannak a gyerek nemi önazonosságtudatára a szülőknek és a többieknek.

#5 Nekem is volt anno olyan szerelmem, akivel évekig 1 osztályba jártunk, és sztem alig váltottunk pár szót, oszt' minden megfordult.

Szerintem egy ember életében vannak olyan érzelmi lökések (lehet egy siker, egy kudarc, egy spontán fellángolt szerelem, egy nagy kiábrándulás, egy sokkoló hír stb), ami után képes megreformálni addigi önmagát. Pl. akit most szeretek, hozzá hasonló nő öt-tíz éve biztos fel se tűnt volna, annyira elhitettem magammal, hogy egy vele majdnem ellentétes küllem, amelyre kizárólagosan rá tudok valaha kapni. Ebben szerintem jelentős a fokozatos lassú személyiségfejlődés szerepe is. Ami abban is áll, hogy gyerekkorom óta egyre több emberben meglátom a jót, egyre több nőben a szépet, de egyre inkább fontos, hogy legyen egyvalakivel egy kizárólagos kötődésem, akivel kölcsönösen elhihetjük egymásról, hogy egymásnak szánt minket a sors.

2022. márc. 18. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!