Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Tudnátok segíteni anális szex...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tudnátok segíteni anális szex témában?

Figyelt kérdés
A barátnőmmel egy párszor elkalandoztunk és análisan szeretkeztünk. Olvastam sok helyen hogy gumi nélkül nem szabad csinálni tehát mindig húztam fel, mert elakartam kerülni a fertőzéseket. Tudom hogy a végbélnyílást nem szeretkezésre találták ki, de nem volt rossz érzés neki és nekem sem. Ezért néha szeretnénk az anális szexet is művelni. Én vagyok neki az első barátja és előttem nem volt senkije. Már lassan 3 éve együtt vagyunk és szeretjük egymást. Miután az egyetemet kijártam szeretnénk összeköltözni. Tehát rengeteg helyen írták, hogy gumi nélkül nehogy (amit be is tartottunk), de nem értem akkor sokan miért nyalogatják. Tehát óvszert kötelező felhúzni, de ha valaki nyalogatni akarja (nem szeretném) azt szabad? Akkor nem kap el a férfi fertőzéseket csak akkor, ha a nemiszervét helyezi a nőbe? Egyáltalán nem lehet óvszer nélkül csinálni, ha szeretnénk egészségesek maradni? Teljesen egészségesek vagyunk és csak egymással szeretkezünk. Köszönöm előre is a válaszokat, sajnos az anális szex témában nem igazán vagyok tapasztalt.

2020. szept. 22. 12:48
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Ha nem akarod nyalogatni, akkor az a része kb mindegy is. Nem azért kapsz el fertőzést mert voltál már mással vagy a párod, hanem mert a bélben olyan baktériumok lehetnek, és persze a kakiban is amik fertőzést okozhatnak. Emiatt kell az óvszer
2020. szept. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Mi közel 10 éve vagyunk együtt, és még soha nem csináltuk gumival. Nyalogat is ott, de semmi fertőzésünk nem volt egyikünknek sem.
2020. szept. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%
Mi is gumi nélkül szoktuk csinálni, nem volt eddig semmi problémánk belőle, sőt nyalogatni is szoktam de nincs panaszom.
2020. szept. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%

Alapos tisztalkodás ott es mehet a nyalakodás és gumi nélkűl ! Mi másfél éve nem hasznalunk gumit!

f

2020. szept. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

Mi is általában nélküle szoktuk.

21L

2020. szept. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

Részletes tudományos magyarázat helyett csak röviden. Egyes baktériumtörzsek nagyobb mennyiségben a szervezet egy adott helyén teljesen rendben vannak, máshol meg nagyon nem okés. Tipikusan ilyenek az emésztőbaktériumok. Szájba kerülve, vagy lenyelve nem okoznak feltétlenül problémát. Úgyhogy ha nincs más patogén kórokozó jelen (pl. szalmonella, capmilobakter stb.) nyugodtan nyalhatod az ánuszt ha erre van kedved/gusztusod.

A húgycsőbe kerülve viszont okozhatnak problémát, alsó húgyúti fertőzést. Nem minden esetben, de fennáll a kockázata. Ezért tanácsos óvszer használata anális szex során.

2020. szept. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%

#6 leírta, amit akartam.

A nyál, az emésztőrendszer rengeteg baktériumot semlegesít.

A farkadon nincs efféle védekező mechanizmus, így sokkal inkább ki van téve egy fekáliás fertőzésnek.

2020. szept. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
a higiéniára oda kell figyelni igen nem kell igénytelennek lenni, ehhez nem kell észlénynek lenni, nem bármelyik pillanatban csináljuk mi sem, megfelelő körülmények között tesszük. Hármas voltam...
2020. szept. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha teljesen egészségesek vagytok és csak egymással szexeltek, akkor nemi betegség nem jöhet szóba. (Ugye ezek anális együttléttel is terjednek, tehát ezért is fontos a védekezés).


A nemi bajokon túl anális együttlétnél veszélyt jelenthetnek a végbélben és az ürülékben természetesen előforduló baktériumok: bár nem nemi betegségek, de ezek a férfi hugycsövébe jutva komoly, nehezebben gyógyuló fertőzést tudnak okozni (pl prosztatagyulladás), vagy szájba kerülve (nyalogatás, vagy a partner anális behatolás után szájba venné a péniszt) komoly emésztőrendszeri fertőzést (hányásos-hasmenéses rosszullét) okozhatnak.


Ezért szokták ajánlani, hogy análhoz még stabil kapcsolatban is használjanak óvszert. Persze van, aki nem használ és soha semmi problémát nem tapasztalt. Alapvetően neked kell dönteni, hogy mi vállalsz be. A lényeg, hogy análnál gumi nélkül még teljesen egészséges partner esetén is elkapható fertőzés, aminek a kockázatát van aki vállalja és van aki nem. Ha nem akarod vállalni, akkor gumi.

2020. szept. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!