Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Az aszexuális nők miért...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az aszexuális nők miért titkolják el a kapcsolat elején, hogy nem kívánják a szexet?

Figyelt kérdés
Olvastam egy hírt, miszerint az aszex nők vallanak, a kommentek is érdekesek voltak és az jött le az egészből, hogy elég sok aszexuális nő létezik, tehát rengetegen eltitkolják (magyarul hazudnak erről) és a kapcsolat elején csak kényszerből szexelnek. Hónapok-évek után pedig szerencsétlen férfiak azon marcangolják magukat, hogy mit rontottak el, miért nem kívánja őket a párjuk?
2020. jún. 19. 11:01
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
Ne tekintsd reprezentatívnak az ilyen vallomásgyűjteményeket. Az aszexualitás ritka (maximum a lakosság kb. 1 %-a), és nem sokkal gyakoribb nők körében, mint férfiaknál. A kényszerből történő szex pedig sokkal inkább fordul elő olyan esetekben, amikor az illető nem aszexuális, hanem valamilyen egyéb okból nem kívánja a párját.
2020. jún. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%

Mert félnek, hogy akkor fiú se lesz soha. Amikor már nyeregben érzik magukat, akkor tálalnak ki.

Én is így jártam, 2 éves szenvedés volt. Szemétség szerintem

2020. jún. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%

Mert becsapják saját magukat és nem tudják elfogadni. Hazugság helyett szakember felkeresése lenne a helyes út.

Eltitkolni lényeges dolgot v. éppen hazudni nagyon kontraproduktív, csalódást okoz a másikban, megingatja v. összezúzza a bizalmat. Itt jegyzem meg a farokméret, v. mellek formája, stria stb. nem ilyen lényeges információ. Az aszexualitás v. hogy valaki nem független viszont már igen!

2020. jún. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
Egy csomó magát aszexuálisnak beállító ember nem is az. Attól, hogy az adott partnerrel nem élvezik a szexet vagy ritkábban kívánják, még nem lesznek aszexuálisak. Ehhez képest, rengeteg ember már ez alapján is ráhúzza magára a szót.
2020. jún. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem van egy barátnőm,aki utálja a szexet,nem kívánja,el van hónapokig is nélküle.Most párkapcsolatban van és 2-3 hetente belemegy a pasi miatt,de sose élvezi azt mondta. Állandóan orvoshoz mászkál,mert szerinte a fogamzásgátló okozza vagy más hormon probléma. Lehet inkább tényleg fejben van a baj. 29 évesen nem ez az egészséges :( Korábban is ilyen volt,csak nem veszi észre maga se.
2020. jún. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem kell rögtön azt gondolni, hogy eltitkolják vagy hazudnak róla, rengetegen egyszerűen nem tudnak róla. Az aszexualitásnak még LMBT+ körökön belül is alig van láthatósága, és nagyon sokan, akik csak úgy hallották valahol ezt a szót, rosszul tudják, mit jelent. Emiatt sokan, akik aszexuálisak, csak akkor jönnek rá, hogy azok, amikor már benne vannak egy párkapcsolatban és nem értik, miért nem találják vonzódnak szexuálisan a partnerüket, ha egyszer szeretik őt, ezért nekiállnak keresgélni a neten, hogy mi lehet ennek az oka. Én is párkapcsolati problémák miatt kezdtem el kutakodni a neten annak idején, így tudtam meg, hogy létezik ez a szexuális irányultság, és rögtön világossá vált, miért nem éreztem magam soha se heterónak, se melegnek, se biszexnek.
2020. júl. 2. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!