Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Teherbe eshettem? Nagy a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Teherbe eshettem? Nagy a kockázat a megszakításos módszernél?

Figyelt kérdés
Párommal nem védekeztünk,a megszakításos módszert választottuk-még mielőtt elélvezett volna, kivette.De az előváladék is tartalmazhat élő spermiumokat...Mennyi az esély rá,hogy teherbe estem? Még nem szeretnénk gyermeket vállalni,nem vagyunk olyan anyagi helyzetben.Az esemény utáni tablettáról pedig már lecsúsztunk :/
2010. júl. 9. 20:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elég nagy, de ha van egy kis szerencséd, akkor nem lesz baba. Várj két hetet, csinálj tesztet, addig pedig próbálj megnyugodni.

Tudom, hogy nem kell hegyibeszéd, de legközelebb csak okosan csináljátok! Védekezzetek!

2010. júl. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Rainmaker ***** válasza:
75%
Erre az esély nagyon egyénfüggő. Van, aki még rendes szexnél is csak nagyon nehezen termékenyül meg, ezért kell figyelniük a peteérésükre, ha gyereket akarnak vállalni. A másik véglet az, amikor valóban az előváladéktól is megtermékenyül a nő. Ez függ attól is, hogy a menstruációs szakaszod, vagy hogyhívják, éppen hol tart. Menstruálsz? Peteérésed van? stb. Menstruáció közben a legkisebb az esély. De ha félsz a babától, védekezzetek rendesen óvszerrel vagy tablettával.
2010. júl. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet..Én is így csináltam, és az eredmény: abortusz:S

Összessen 60.000et fizettünk. Abba benne van, h a dokimnak külön fizettünk 20.000at..

Szóval, van esély. Csinálj tesztet. A gyógyszertárban ~800 Ft.

2010. júl. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Rainmaker ***** válasza:
100%
A teszt csak pár héttel az aktus után megbízható, és akkor is minimum kettőt vegyél majd, és két, egymást követő napon, reggel ellenőrizd.
2010. júl. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

21:13: Elég durva, hogy neked az egészben az ára volt a legfájóbb.


Kérdező: 100 nőből (aki így védekezik) 1 év alatt 35-40 esik teherbe. (Megszakítás nélkül 80). Ez alapján nagyjából láthatod, mennyire "megbízható"n módszer.

Persze függ attól is, a ciklusod mely részében voltál.


De miért pont ezt a módszert választottátok? Miért nem az aktus előtt érdeklődtél, miért akkor, mikor már megtörtént a baj? Most hirtelen mi vett rá, hogy elkezdj aggódni, ha amúgy simán belementél?


Kérlek ne legyél felelőtlen és önző! Én láttam abortuszt élőben, és hát elég kemény dolog. És egy csomag gumi vagy egy havi fogamzásgátló biztosan olcsóbb is.

2010. júl. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Mindig óvszerrel csináltuk,amíg fel nem nőttünk az igazán élvezetes együttléthez.Párom aztmondta neki is jobb volt,mert szerinte olyan óvszerben együttlenni,mint zokniban aludni.Borzalmas :D

Természetesen abortuszon nem fogok átmenni...nem ölném meg a saját gyermekemet.Egy hét múlva csinálok tesztet.Egy héttel ezelőtt történt a dolog...

2010. júl. 9. 23:41
 7/11 anonim ***** válasza:
Marhaság! Ne izgulj annyira. A megszakításos védekezés hatékonysága 70%. Azaz 10 nő közül aki rendszeres nemi életet él és ezt a módszert választja, egy év alatt 30 esik teherbe. Ha csak egyszer-kétszer voltatok így együtt, akkor nagyon kicsi az esély a terhességre. De azért a jövőben tartózkodjatok ettől.
2010. júl. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az általam ismert statisztika mindkét előttem szólóénál hatékonyabb módszernek tartja a megszakítást. E szerint 1 év rendszeres szex mellett ha nem védekeznek sehogy, akkor 100 nőből 80-90 lesz terhes, ha megszakítással védekeznek, akkor 16-23. Forrásom orvosegyetemi előadás, a Pécsi Tudományegyetem egyik szülész-nőgyógyász docensétől.

Szóval a semminél 4-5x biztonságosabb ez a módszer, de azért nem ajánlanám tartósan. Azzal viszont egyetértek, hogy ha mégis úgy sikerült, akkor se legyen abortusz. Egy gyermek egy működő kapcsolatban akkor is áldás, ha anyagilag nehézséget okoz.

Arra a nem túl valószínű esetre, ha így alakulna, egy a helyzetet jól illusztráló történet:

[link]

2010. júl. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon aranyosak vagytok,hogy segíteni próbáltok,és statisztikai adatokat is bevetettetek,mert a számok általában nem hazudnak :)

A mese is tanulságos,köszönök mindent!

2010. júl. 10. 16:44
 10/11 anonim válasza:
én is sokszor voltam ilyen felelőtlen,de már fogamzásgátlót szedek. Én egyszer nagyon paráztam nem is jött meg időbe, megcsináltam egy tesztet is és negatív lett. nőgyógyász szerint az előváladék nem tartalmaz elegendő spermiumot a megtermékenyítéshez de ha ezt többször eljátszátok akkor egyre nagyobb az esély hogy babád lesz! de ha ez csak egy egyszeri alkalom volt akkor nincs ok aggodalomra!
2010. júl. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!