Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Estelle tablettát aki szed....

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Estelle tablettát aki szed. Az elsőt 5 nappal a mensim után vettem be, így elvileg mikortól hat? Kinek mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés
Igazából 1 héttel pont az első bogyó után volt aktus, és ezért kérdezem h ilyenkor ha tovább szedem, kisebb az esélye a terhességnek?

2019. ápr. 17. 00:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Miféle tapasztalatról zagyválsz mégis??

Az, hogy valaki nem esett teherbe az nem tapasztalat, max véletlen szerencse.

Le van írva a betegtájékoztatóban, hogy hogyan hat, azt olvasd el.

2019. ápr. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

De minek vetted be menzesz után öt nappal, mikor fekete-fehéren le van írva a betegtájékoztatóban, hogy menstruáció 1-5. napja között kell elkezdeni?

És igen, így lehetséges a terhesség.

2019. ápr. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Szeretem az ozeket az okos válaszokat. Ha haszontalan választ tudsz csak írni akkor inkább ne írj. 1.Olyan tapasztalatokra gondoltam, hogy ki hányadik napon kezdte el szedni és ezután hányadik napom volt az első óvszer mentes aktusa és persze nem lett terhes. Vagy olyan tapasztalatot, hogy esetleg valaki terhes lett tőle.

2. Elég ciki, hogy úgy okoskodsz, hogy el olvasod a betegtájékoztatót. De ne aggódj, felvilágosítalak. "A cikus 2.-5. napján is elkezdheti a gyógyszer szedését,ebben az esetben azonban (az első csomag esetében) 7 napon keresztül kiegészítő (pl.: óvszer) fogamzásgátló módszhereket is alkalmaznia kell." Vagyis elkezdhettem az 5. napon. Sőt, a nőgyógyászom mondta, hogy ekkor kezdjem el szedni, de ő azt mondta, hogy 1 hónapig kell mellé óvszer. És a kérdés ebből adódik, hogy a csomagoláson 1 hét áll.

Vagyis a kérdés továbbra is áll és továbbá lécci csak az válaszoljon akinek van fogalma arról, hogy miről beszél és normálisan tud válaszolni.

2019. ápr. 22. 22:47
 4/9 A kérdező kommentje:
És a kérdés főként az volt, hogy KISEBB-E A TERHESSÉG ESÉLYE HA TOVÁBBRA IS SZEDEM.
2019. ápr. 22. 22:49
 5/9 A kérdező kommentje:
*hogy el sem olvasod. A sem kimaradt
2019. ápr. 22. 22:51
 6/9 anonim ***** válasza:

Héhé, te azt írtad, hogy "5 nappal a mensim után vettem be". Nekem ez azt jelenti, hogy a menstruációd elmúlta után 5 nappal!

A ciklus 5. napja meg a menzesz első napjától számítva az 5. nap. Bazira nem mindegy. Arról már nem tehetek, hogy nem tudod értelmesen megfogalmazni, hogy mikor is kezdted el.

2019. ápr. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szóval pont ugyanazt írtam le, mint a betegtájékoztató. A menstruáció 1-5. napja között lehet elkezdeni. Csak hogy te azt írtad, a menzesz UTÁN 5 nappal kezdted...
2019. ápr. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem gondolom, hogy ez értelmetlen megfogalmazás lenne azért mert valamit eltévesztettem. De megnéztem és a menzeszem 5.napján vettem be. Vagyis akkor jókor. De végülis szerinted a betegtájékoztatóban írt 1 hét az érvényes vagy az orvos által mondott 1 hónap?
2019. ápr. 27. 12:05
 9/9 anonim ***** válasza:
Én inkább az orvosra hallgatnék ebben az esetben. A legtöbb tabinál akkor érvényes az egy hét/5 nap/melyiknél mennyi, ha a menstruáció első napján veszed be és ha az ötödik napig valamikor, akkor tovább szükséges a kieg. védekezés. De ez általános.
2019. jún. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!