Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló szedésével...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló szedésével kapcsolatban merültek fel bennem kérdések. Van esetleg valaki, aki a lent leírtak alapján tudna reális választ adni?

Figyelt kérdés
Nos,3 hónapja szedek Mistral fogamzásgátlót. Kb a 1,5havi gyógyszer szedése után engedtem a csábításnak, és "belefogtunk" a védekezés nélküli szeretkezésbe. Minden rendben volt eddig, a menstruációm mennyisége is kb olyan, mint volt. Most tartok a 7 napos szünetben újra, és ma menstruálok 2 napja, de már nagyon kevés mennyiségű vér folyik.Online fórumokon,és az internet egyéb bugyraiban utána olvastam ennek az egésznek,hogy mi lehet az oka, mindenki azt írja,a fogamzásgátló szedése mellett ez az első jel arra,hogy valaki teherbe esett. Felelősségteljesen kezdtem el szedni a gyógyszert,de ez most elbizonytalanított. Nem történt semmi, mindíg időben vettem be,beteg sem voltam,nem volt hasmenés,hányás. Érdemes aggódnom,vagy nyugodjak meg? Tesztelni mindenképp fogok,mert megőrülök.

2019. ápr. 1. 17:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a fogalmazásgátló megváltoztatja a hormonháztartásodat, nincs peteérés és a méhnyálkahártya sem vastagszik meg annyira, hogy a petesejt meg tudjon tapadni. Ezért ezt nem menstruációnak, hanem megvonásos vérzésnek nevezik, és teljesen normális, ha a mennyisége kevesebb, mint a menstruációé. Általában kevésbé fájdalmas, rövidebb ideig tart, és kevesebb vér távozik, mint a menstruációnál.


Kb. 3 hónapig tart, mire a szervezeted hozzászokik a hormonokhoz. Addig sokféle tüneted lehet. Az is normális, ha az első 1-2 szünetben a vérzésed még a megszokott, és csak utána áll be erre a kisebb mennyiségűre.

Ha rendesen szedted a fogamzásgátlót 1,5 hónapig, és csak utána hagytad el a védekezést, akkor nagyon minimális az esélye, hogy terhes legyél. Ezek a tünetek nem utalnak erre.

2019. ápr. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az értelmes, lényegre törő választ!
2019. ápr. 1. 19:27
 3/7 A kérdező kommentje:

Bocsi, sokat gondolkodtam a témán a válaszod óta, és még mindíg annyira nehéz elhinnem, hogy ennyire tudja befolyásolni.

Tegnap jött meg,kb 10óra fele délelőtt,szokásos alhasi fájdalmakkal,estére már nagyon csekély mennyiségű vér folyt.Ma reggel viszont nagyon erős volt, délelőttre már a mennyiség újból csökkent. Kb 4 óta óta szinte semmi nem folyik, barnázok.

2019. ápr. 1. 21:14
 4/7 anonim ***** válasza:

Most már nincs menstruációd.

Az teljesen természetes, hogy egy mesterségesen előidézett vérzés más lesz, mint a normál menzesz.

2019. ápr. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sajnos nincs általános szabály arra, hogy mennyi normális, mert mindenkinek máshogy reagál a szervezete, és a fogamzásgátlók összetétele is különböző. Amit leírtál, az még beleférhet a normális kategóriába, de jobb, ha a nőgyógyászodat kérdezed meg, mintha magadban aggódsz.


A terhesség és a vérzés alapvetően kizárják egymást. Ritka az, hogy ha az illető terhes is, ne végződne ilyen esetben vetéléssel. A megvonásos vérzés hasonló, mint a menstruáció: azt jelzi, hogy nem vagy terhes. A legtöbb betegtájékoztató ki is emeli, hogy ha egyszer kimarad, még az is normális lehet.


Ha aggódsz, tesztelj. Reggeli első vizeletből egy teszt már kimutatná, ha terhes lennél.

2019. ápr. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"még mindíg annyira nehéz elhinnem, hogy ennyire tudja befolyásolni"

Csoda, hogy CSAK ennyire befolyásolja a dolgokat. Konkrétan kikapcsolja a szervezeted egyik alapvető funkcióját, átrendezi a hormonjaidat, és szerinted fura, hogy picikét máshogy vérzel? Gondold át. :D

2019. ápr. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! Ha mindenre odafigyeltél, akkor semmi gond nem lehet, az esély rettenetesen kicsi rá, hogy baba legyen.

Én is fogamzásgátlót szedek, nekem is nagyon lecsökkentette a vérzésem mennyiségét, szinte napi egy betéttel el lennék, csak hát az nem túl higiénikus. Úgyhogy ezért cserélek többet. KB 4 napig van vérzésem, ebből kettő csak barnázás. Eleinte én is nagyon megijedtem, hogy ez valami gond lehet, de az orvos is azt mondta, hogy a fogamzásgátló okozza, mivel ez is egy hatása. Semmi okod az aggodalomra, de mivel tudom milyen érzés, így azt mondom, tesztelj az aktus utáni 2-3héttel,hogy megnyugtasd te is magad. Negatív lesz. Nyugi 😊

2019. ápr. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!