Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Érdemes félni fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes félni fogamzásgátló szedése előtt?

Figyelt kérdés

A minap az orvos a Ditinell nevű fogamzásgátlót írta fel nekem, ez lesz az első ilyen jellegű gyógyszerem. Azonban kicsit félek tőle, mert olvastam pár rossz véleményt (pl. nehezen "jönnek izgalomba", gyakori mellékhatásokként a fejfájás, hányinger, hangulatingadozás is megjelent). Szerintetek érdemes tartanom ettől?


18/L


2019. márc. 23. 20:04
 1/8 Derwer ***** válasza:

Ezek bármelyike, mindegyike és semelyike is felléphet.

Ha van mellékhatás akkor váltani kell majd gyógyszert.


Egyébként a hüvelygyűrű talán kényelmesebb és mindenképp kevesebb hormont tartalmaz.

2019. márc. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Nem érdemes.

De ha az orvosod lelkiismeretes ( lenne), elküldene olyan vérvizsgálatra ahol aztnézik, mennyire vagy embóliára/ trombózisra hajlamos, illetve kikérdezné a családi anamnézist. ( volt e pl. trombózis a családban).

De azorvosok csak írogatják fel , mintha cukorka volna.

2019. márc. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom, lehet kiakar velem cseszni az orvos, mert ő egyébként azt mondta hogy pár nap elteltével teljesen védve vagyok, a patikában dolgozó hölgy viszont ajánlotta a kiegészítő gátlást is legalább egy hónapon át.😅
2019. márc. 23. 21:01
 4/8 anonim ***** válasza:
Nagyon érdemes. Mert ha félsz akkor nem jönnek elő a mellékhatások?
2019. márc. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez bármelyik fogamzásgátlónál előfordulhatnak. Sőt, egy sima fájdalomcsillapítónak is lehet egy csomó mellékhatása.

Én szedtem többfajtát is életem során, egyetlen egynek volt mellékhatása, a többinek egyáltalán semmi.

A védettség pedig olyan dolog, hogy ami a betegtájékoztatóban le van írva, az igaz. A legtöbb tabletta, ha a vérzésed első napján kezded el szedni, máris védelmet ad. Viszont annak, aki nincs hozzászokva a napi tablettaszedéshez, annak - mivel elég egyetlen szemet is kihagyni, ahhoz, hogy növeld a teherbeesés kockázatát -, nem árt, ha az első hónapban még védekezik más módon is, mert ha valamihez nincs hozzászokva az ember, azt könnyen elfelejti. 1 hónap után meg már kialakul a tabletta szedésének szokása. Illetve az első hónapban könnyebben előjönnek a mellékhatások, amennyiben vannak, ezért is ajánlják más módon is a védekezést, mert lehet, hogy abba kell hagyni a tablettát, másikat szedni. De ettől függetlenül a tabletta már védettséget ad. Az 1 hónap csak biztonság.

2019. márc. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Attól nem félsz,hogy trombózist kapsz és belehalsz?Attól sem félsz,hogy a hormonok miatt,amivel tömni fogod magad visszafordíthatatlan károkat okozol a szervezetedben?

De attól tartasz,hogy hányingered lesz,meg fájni fog a fejed,stb.

Érdekes felfogásod van.

2019. márc. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Lehet érdekes a felfogásom, de egyáltalán nem vagyok kíváncsi a negatív hozzászólásokra.😄
2019. márc. 24. 17:05
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg minek kérdezel cuni. A negatív vélemény is vélemény. Vagy arra vársz hogy mindenki pozitívat írjon?
2019. márc. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!