Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szülés után mikor irathatok...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szülés után mikor irathatok fel fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
Sziasztok, tisztában vagyok vele, hogy 6 hétig nincs házas élet, viszont mire eljön az idő szeretném ha megfelelő védelem meglenne, gyereket én semmi féleképpen nem szeretnék már egészségügyi okokból. Megyek majd nőgyógyászhoz igazolás kiadás miatt, de nem szeretném ha lehurrogna ha esetleg említem neki már most 1 hete szültem.

2018. nov. 15. 10:54
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

1: adj időt annak, hogy beálljanak lent a dolgok.

2: a férjed nyomatja a dolgokat, állítsd le, mert el nem tudom képzelni, hogy te már szexen agyalsz egy szülés után

3: kb fél évig nem fog vérzésed lenni, de akár 1 évig is elhúzódhat. Addig amíg nincs vérzés, addig nincs terhesség

4: használj síkosítót majd, mert hónapokig nem lesz megfelelő síkosságod, kb addig, míg a vérzésed meg nem jön

2018. nov. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

ja még valami:

a nőgyógyász büdös életben nem fog neked felírni pirulát addig, amíg nem jössz teljesen rendbe, mert nem kockáztathatja a baba és a te egészségedet

2018. nov. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, második babám már vérzésem volt az első után is normálisan talán 1-2 hónapig volt rendszertelen, nyilván nem azért szeretném mert az ember erőlteti csak szeretnék biztonságban lenni majd. Egyébként független a szüléstől én kívánom a szexet jelenleg is annak ellenére hogy tudom nem lehet
2018. nov. 15. 12:24
 4/8 A kérdező kommentje:
Majd másféle védekezés választunk addig is
2018. nov. 15. 12:26
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

1 hete szültél és a palid már kúrogatni akar?

Ti sem vagytok épek

2018. nov. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem azt írtam h akar e vagy sem a fogamzásgátlás érdekelt a továbbiakban szoptatás alatt például és az h fel írják e majd vagy sem de sikerült a lényeget megfognod értelmes egyed lehetsz már a stílusból adódóan, utána olvastam máshol, lehet szedni szoptatás alatt 6 hetesen fel fogják írni vannak erre kimondottan ilyen gyógyszerek, de ha szerinted a megelőzés rosszabb mint egy esetleges abortusz akkor gratulálni tudok
2018. nov. 15. 13:30
 7/8 anonim ***** válasza:
53%
Szia! A 6 hetes kontrollon, ha minden rendben van, akkor felírnak olyan tabit, amit lehet szoptatás alatt szedni. Ennek a lényege, hogy 28 darabos tehát nincs szünet, folyamatosan kell szedni. Én 19 hónapig szoptattam a harmadik gyermekemet, 19 hónapig nem is jött meg ( ettől független lehet vérzés, mindenkinél más). Abbahagytam a szoptatást, a gyógyszert, két hét múlva megjött, majd utána pontos időben a következő havi is. Tehát nekem egyből visszaállt a menstruációm.
2018. nov. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ennyi hülyeséget, mint amit itt összeírnak.

Szoptatás alatt simán teherbe lehet esni, akkor is, ha nincs vérzés. Ezzel nem kellene szórakozni.


1. Ha szoptatsz, akkor felír szoptatás alatt szedhető tablettát, azt el is kezdheted szedni, ahogy felírta.

2. Ha nem szoptatsz, akkor kombinált tablettát is felírhat, ha megjön a vérzésed, akkor kell elkezdeni, ha nincs vérzésed, akkor meg bármikor.


De rakathatsz fel spirált is, azt is felteszik a 6 hetes kontrollon.

2018. nov. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!