Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért nem akar már elmúlni a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem akar már elmúlni a bajom? Legyszi ötleteket

Figyelt kérdés

Tablettát szedek, rendesen megjött, ahogy kellett, hetfőn este, (valamikor reggel). Péntektől kell kezdenem az új levelet, pénteken este be is vettem az első szemet, de még mindig megvan egy kicsit a menszeszem, és nem barna, hanem még piros, pedig ilyenkor már csak barna szokott lenni. Mi lehet a baj? Lehet hogy befolyásolja az antibiotikum, hogy még mindig nem múlt el? Mert nőgyogyaszati okok miatt kell szednem még két hétig. De az atibébinek nem az a dolga, hogy ha beveszem az első szemet, akkor elmulatsztja a menszeszt? Akkor most nem megfelelő a tabletta nekem? Pedig eddig semmi gond nem volt vele...

Válaszokat előre is köszönöm


2010. jún. 19. 12:43
 1/7 anonim válasza:

Szia!

Ha 21 tablettád van egy levélen, akkor van 7 nap, amikor nem kell szedned a tablettát, majd a 8. napon elkezded az új levelet. Ez alatt a 7 napos szünet alatt kell megjönnie a menzeszednek, általában a 2-3. tablettamentes napon, és még ha meg is van a 8. napon, akkor is be kell venned a gyógyszert. Előfordul, hogy tart még a vérzés, de általában 6-7 napnál azért nem hosszabb.

2010. jún. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. Szoval nekem minden rendben ment, kiszedtem a 21 szemet, 7 napos szunet 4. napján jött meg, mindig olyankor szokott. 8. napon vettem be az uj levél első szemét (tegnap este), ugy ahogy szoktam. De most még mindig kicsit megvan, piros, nem barna, pedig ma már a 2. szemet veszem be este. Akkor ez nem gond, hogy mindig megvan? És még egy kérdés, most jutott eszembe: mikor még nem szedtem tablettát, akkor másobb volt, ami ki jött belőle, sötét piros, most meg olyan élénkebb piros, és ugy kezdődik a menszeszem, hogy egy napig olyan csokibarna trutyi jön belőlem, aztan már rendes vér. De van olyan, hogy napközben, estefele már keves, reggel mikor felkelek, akkor dől belőlem, aztan este megint alig van, olyankor mar tampont nem is tudok feltenni, de inkabb nem is probálkozok vele, mert fáj.
2010. jún. 19. 13:00
 3/7 A kérdező kommentje:
Normális igy, vagy mondjam el a doktornak?
2010. jún. 19. 13:02
 4/7 anonim ***** válasza:
valószínű az antibiotikum is bekavarhatott.
2010. jún. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De ez miatt ugye nem kell dokihoz mennem?
2010. jún. 19. 14:21
 6/7 anonim ***** válasza:

Stressz miatt is csinálhatja ezt, illetve az antibio is közrejátszott. Múlt hónapban ugyanez volt velem; már elkezdtem a köv. levelet szedni, és még a 3.szemnél is pecsételtem elég erősen. A dokim azt mondta h ne stresszeljek még ez miatt is, mert ez csak az miatt lehet.(Múlt hónapban érettségiztem.) Szóval nyugi. :)

Dokihoz akkor menj ha 1 hét után sem múlik el, vagy erősödik.

2010. jún. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt. Remelem mar, mert elegem van belole, de mar kevesebb es mar barnas, ez mar remelem hogy a veget jelenti
2010. jún. 20. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!