Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehetek terhes? Többi lent

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetek terhes? Többi lent

Figyelt kérdés
Tegnap kezdtem el a fogamzásgátlónak az első levelet de már szedem egy fél éve. Hajnalba kihánytam ezt az első tablettát nem vettem be másikat és tegnap délután le feküdtem párommal. Szóval sok esélye van hogy terhes legyek?
2018. jún. 24. 09:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Hány óra telt el a gyógyszer bevétele és a hányás között? Mert ez az egyetlen lényeges infó, de pont ezt sikerült lehagynod.
2018. jún. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Megvan az esélye.

A tabletta hormonjai hatására alapesetben a pete érik, de nem tud kiszabadulni a tüszőből, így megtermékenyülés nem lehetséges. (Van tabletta, amelyik a beágyazódást is gátolja.) A hormonszint annyira alacsony, hogy csak a rendszeres szedés biztosítja a kivánt hatást. A megvonásos vérzés után a tüszőrepedés hamarosan bekövetkezik, ha a hormonszint csökken, és a pete kiszabadulhat.

A ciklus közepén a veszély jóval kisebb, nincs érett pete.

Minthogy azok a nők sem esnek azonnal teherbe, akik nem védekeznek (átlagban fél év kell hozzá), nem feltétlenül vagy terhes.

Kétféle dolgot tehetsz, ha semmiképpen nem tudnál elfogadni egy babát: sürgősségi rendelésen felirathatsz esemény utáni tablettát, vagy kivársz egy hétig, és tesztet csinálsz, és ha pozitív, még elvetetheted. Mindkettőnek van hátránya, talán a küret a veszélyesebb.

Sajnálom. :(

2018. jún. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bocs, két hét után lehet tesztelni.
2018. jún. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
2 óra telt el a tabletta bevétel és a hányás között
2018. jún. 24. 10:07
 5/5 anonim ***** válasza:
A tabletta hatóanyaga 3-4 óra alatt szívódik fel. Szóval lehet gond. Pótolnod kellett volna 12 órán belül, hogy ne legyen gáz. Már mindegy. Minimum 2, de inkább 3 hét múlva csinálj egy tesztet. Kicsi az esély a terhességre egyébként, de nyilván nem nulla.
2018. jún. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!