Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ez normális így?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez normális így?

Figyelt kérdés

Symicia fogamzásgátlót szedtem már több mint 1 éve. 2 hónappal ezelőtt abbahagytam a szedését,hízás miatt,a nőgyógyászom felírt egy másik fajta fogamzásgátlót,Zoely a neve. 1 hónap szünetet hagytam és utána elkezdtem szedni. Az első levelet beszedtem,a hormonmentes tablettákat is. És ugye a 4 hormonmentes tabletta szedése alatt kéne hogy megjönnön a havi menstruációm,de nem jött meg. Elkezdtem a második levelet,de tanácstalan vagyok,hogy jó e ez így..

Köszönöm előre is a válaszokat.


2018. jún. 9. 17:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem is volt olyan (bár nem váltottam közben), hogy elfelejtett megjönni, de attól szedtem tovább a tabit. Következő szünetben pedig rendesen megjött. Azért viszont inkább védekezz a barátoddal más módszerrel is, nehogy valami probléma legyen. Legközelebb pedig említsd meg az orvosodnak.
2018. jún. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Írja a tájékoztató. Miért nem olvasod el? Hihetsz neki.


"A nők egy részénél előfordulhat, hogy nem jön meg minden hónapban a havivérzésük, amikor a sárga tablettákat szedik. Ha Ön a Zoely-t minden nap utasítás szerint szedte, akkor nem valószínű, hogy terhes (lásd még a 3. pontban: \"Ha egy vagy több havivérzése kimarad\")."


"Ha egy vagy több havivérzése kimarad

A Zoely-vel végzett klinikai vizsgálatok igazolták, hogy esetenként előfordulhat, hogy szabályos, havonkénti vérzése a 24. nap után kimarad.

- Ha az összes tablettát pontosan beszedte, nem hányt vagy nem volt súlyos hasmenése, nem alkalmazott más gyógyszereket, akkor nagyon kicsi az esélye, hogy terhes legyen. A szokásos módon folytassa a Zoely szedését. Lásd még a 3. pontban: \"Ha hány vagy erős hasmenése van\" vagy a 2. pontban: \"Egyéb gyógyszerek és a Zoely\".

- Ha nem szedte pontosan az összes tablettát, vagy a várt havivérzése egymás után kétszer is kimaradt, akkor lehet, hogy Ön terhes. Azonnal forduljon kezelőorvosához. Ne kezdje el szedni a következő buborékcsomag Zoely-t, amíg kezelőorvosa nem ellenőrizte le, hogy nem terhes-e."

2018. jún. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!