Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ti mennyire tartottatok a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mennyire tartottatok a fogamzásgátlótól lányok?

Figyelt kérdés

Én nagyon féltem tőle barátnőmet. Tartok hogy rossz hatással lesz rá. Ilyenkor ha abbahagyja akkor , vissza áll minden a régiek szerint,,?


29f


2018. máj. 2. 15:49
 1/5 A kérdező kommentje:
Most fogja kezdeni, 25éves
2018. máj. 2. 15:49
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Visszaállni visszaáll, idő kérdése. Van akinek egy évbe is telhet. Van akinek rossz hormon alapú fogamzásgátlót írnak fel és folyása lesz tőle, viszketés, stb. Elég macerás, én soha nem szednék. Persze nem elijeszteni akarlak, egy próbát megér, ha nincs más mód.

22.

2018. máj. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Semennyire nem tartok a fogamzásgátlótól. Ha valami nem jó vele, abbahagyja, és idővel minden a régi lesz.
2018. máj. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Derwer ***** válasza:

Vannak mellék hatásai, de hogy kinél mennyire az az egyénen múlik .

Tudni kell, hogy a szervezetnek 1-6 hónap megszoknia, addig lehetnek kilengések. (Általában 2-3 hónap)

De erre van az orvos, aki elmondja ezeket.


Azt se feledjük, hogy van pozitív mellék hatása is: enyhébb görcsök, kevesebb hangulat ingadozás.


És az utóbbi 10 évben sokat fejlődtek, kevesebb hormonnal rendelkeznek a mai tabletták.

Illetve ott a nuvaring, ami kb 20ad ( tényleg ekkora a különbség) annyi hormont tartalmaz csak.

2018. máj. 3. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Illetve ott a nuvaring, ami kb 20ad ( tényleg ekkora a különbség) annyi hormont tartalmaz csak."


1. Hogy lenne már 20-ad annyi? Szerinted 20 mikrogrammnak a huszadrésze 15 mikrogramm? Elárulom: nem.


2. Hiába alacsonyabb a gyűrű hormontartalma, mégis magasabb a trombóziskockázat, mint a legtöbb szájon át szedhető tabletta esetén.


Egyébként nem tartottam tőle különösebben. Trombophilia irányában kivizsgáltattam magam, a többi mellékhatással meg úgy voltam, hogy ha nem jó, abbahagyom vagy váltok. A ciklusomat meg nem lehet annál jobban elceszni, mint amennyire alapból el van cseszve, szóval emiatt sem aggódok.

Ha full egészséges lennék tankönyvi ciklussal, akkor azért féltem volna, hogy pont én leszek a szerencsétlen 1%, akinek szedés után nem áll helyre.

2018. máj. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!