Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A fogamzásgátló egyik mellékha...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A fogamzásgátló egyik mellékhatása lehet a pattanások megszűnése?

Figyelt kérdés
Sok mellekhatasrol hallottam, pl. Hízás azt hiszem ez a leggyakoribb. Meg mik vannak? Csak a memszes első napján kell szednem, ami 1. Ezért kérdezem, hogy tudjam mit várjak. Midiana zilnic(a fogamzásgátló), nogyogyaszom írta .
2018. ápr. 22. 16:38
 1/6 A kérdező kommentje:
Menszeszem
2018. ápr. 22. 16:43
 2/6 anonim ***** válasza:

A tájékoztató írja az összes mellékhatást,amit okozhat a gyógyszer.legalább 1 A4-es oldalnyi rész van,ahol taglalja őket.

Figyelmesen olvasd el!

2018. ápr. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nem írja magyarul
2018. ápr. 22. 17:54
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Megszűnnek a pattanások, és megszűnik a görcsölés is. :)
2018. ápr. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 tamas85hmvhely ***** válasza:

Elő alkalommal minden fogamzásgátló tablettát a menstruáció első napján kell elkezdeni szedni. Ha nem az első napon kezded el szedni, hanem pl. 2-3 napon, akkor nem fog védettséget nyújtani az első héten.(Szóval kiegészítő is szükséges lesz, mint pl. a gumi...)

A mellékhatásokat minden gyógyszernél fél A4-es oldalon keresztül taglalják.

És igen jól tudod! Megszünteti a pattanásokat, sok esetben az arc és a haj zsírosodását is. Vannak előnyös mellékhatásai, mint a pl. az előzőek.

HA bármi negatív mellékhatást tapasztalsz, azonnal fordulj a kezelőorvosodhoz. Ilyen a fejfájás, lábzsibbadás, a láb vizenyősödése. De mivel fiatal vagy ezek nem valószínű, hogy előjönnek. Tapasztalhatsz még mell nagyobbodásra utaló jeleket, mell fájdalmat és érzékenységet. Ha tartósan alakul ki, akkor irány az orvos, vagy ha nagyon fájna.

Az általad szedett gyógyszert sajnos nem ismerem, amit leírtam az csak általánosság.

Általánosságban a fogamzásgátlók szedéséről: 21 tablettát tartalmaznak, van olyan amelyik 21+7-et. A lényeg, hogy első alkalommal a menstruáció első napján kell elkezdeni szedni és 21 napig napi egy tablettát. Aztán jön 7 tabletta mentes nap, vagy hét kamu tablettás nap. (ez termék függő) A hét tabletta mentes (vagy kamu tablettás nap) fog jelentkezni az elvonásos vérzés. Ez általában sokkal rövidebb, mint a normál menstruációs vérzés és görcsmentes. A vérzés meglététől függetlenül a 8. napon kell elkezdeni szedni az újabb 21 tablettát újabb 21 napig. A tabletta mentes napokon is védve vagy, ezért bátran egymásnak eshettek a pároddal. Fontos, hogy nagyjából mindig egy időpontban vedd be és lehetőleg minden nap.Ha elfelejtettél bevenni egy tablettát véletlen, azt nem kell másnap duplázni. Vedd be azonnal amikor eszedbe jut, vagy csak másnap a következőt és akkor egy kimaradt. Ha a vérzést ki akarod tolni pár nappal, akkor kezdj egy új levelet és szedd tovább pár nappal. (De nem szabad túlzásba esni. Szóval soha ne szedj be két levelet egyszerre, mert ott lehetnek problémák.) Ha kérdésed van keress nyugodtan privátban. (NEM vagyok orvos, de sok mindent tudok és láttam már. Vannak orvos ismerőseim és szexfüggő is vagyok! :-) )

2018. ápr. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5.nagyon köszi! :)
2018. ápr. 24. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!