Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mekkora biztonságot nyújt az...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mekkora biztonságot nyújt az óvszer?

Figyelt kérdés
Az orvos azt mondta nekem hogy 70 %ban véd, és hogy szedjek mellette fogamzásgátlótablettát különben terhes lehetek.
2018. ápr. 12. 20:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha helyesen használják, akkor nagyon megbízható fogamzásgátlási eszköz!
2018. ápr. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Helyesen alkalmazva legalább annyira biztonságos, mint a fogamzásgátlók.
2018. ápr. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
(Csak az orvosod a gyógyszer felírásban érdekelt anyagilag.)
2018. ápr. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagyon lenézett az orvos, pedig nem vagyok hülye, és hogy szerinte nem vagyok alkalmas a párommal hogy úgy használjuk az óvszert hogy ne legyen gond... elég tapló volt az orvos

Sose volt gond az óvszerrel, rendesen használjuk, rendszeresen menstruálok, feleslegesnek is tartom ezt.

2018. ápr. 12. 21:25
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Megfelelő használat mellett ugyanolyan hatékony, mint a tabletta. Teljesen felesleges gumit és fog.gátló egyszerre használni.

Nem te vagy a hülye, hanem az orvosod (vagyis inkább pénzéhes, ahogy a 2. válaszoló is írta). Nőgyógyász ismerősöm mondta, hogy szégyelli, hogy ilyen kollégái vannak, akik a pénzre mennek, nem a páciens érdekeit nézik..

Szerintem válts dokit! Mit képzel magáról, hogy lenéz!? Hát hogy lehet egy ilyen orvosban ezek után megbízni?

2018. ápr. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%

Vannak erre nagyon pontos mérések, sok tízezer nő bevonásával, évekig. Az derül ki belőlük, hogy a kombinált tabletta kb. 7x hatásosabb, mint a gumióvszer.

Ha utána akarsz olvasni, => Pearl-index. A tökéletes alkalmazás számait nézd.

2018. ápr. 13. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ez volt az első orvos ahol jártam, többet nem megyek ehhez vissza...

Egyébként 16 éves vagyok, és már rám akarta erőletetni a tablettákat...

2018. ápr. 13. 07:50
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

37 vagyok. Egészségügyi okból nem szedhetek fogamzásgátlót. 20 évig használtam gumit. Soha nem volt gond, nem szakadt ki, természetesen terhes se lettem. Amikor gyereket akartunk, mindegyik elsőre összejött, úgyhogy igencsak termékenyek vagyunk. :)

A te orvosod viszont hülye. Mindenképp keress másikat!

2018. ápr. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

16 évesen meg pláne elég a gumi!

Sajnálom, hogy ilyen rossz volt az első tapasztalatod a nőgyógyásszal. :(

2018. ápr. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Keress másik orvost.

Hosszú évekig védekeztem óvszerrel, soha nem lettem mellette terhes, hosszú évekig védekeztem fogamzásgátlóval is, amellett sem lettem az, de miután szültem, nem bírta a szervezetem, így utána ismét óvszerrel védekeztünk, jelenleg 5 éve egyhuzamban. Soha nem szakadt ki, nem lettem terhes mellette. Amikor terveztük, akkor nem védekeztünk, akkor pedig bő fél év alatt jött össze a fiunk.

Szóval megfelelő biztonságot nyújt önmagában, csak megfelelő méretűt kell használni és előírásszerűen. Ennyi a titok.

2018. ápr. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!