Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tényleg az első naptól hat a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg az első naptól hat a fogamzásgátló ha az van rairva?

Figyelt kérdés
Egy hete szedem a fogamzásgátlót , a tájékoztatóban az van írva hogy elso szedés utan mar hat. Ez mennyire hihető ? Nőgyógyászom 1 honapot mondott.

2018. ápr. 6. 22:06
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
Ha a dokid 1 hónapot mondott akkor szerintem inkább várd ki. Nem sok idő. Szerintem inkább megéri kivarni meg azt a 3 hetet, mint történjen egy "baleset".
2018. ápr. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha a doki mondta személyesen,akkor értelemszerűen meg kell várni az 1 hónapot.

Ha eddig kibírtad,pár hétbe már nem fogsz beleőrülni.

Egyébként azért ajánlott az első levélnél még kiegészítő védekezés,mert bármilyen mellékhatás jelentkezhet és akkor jobb,ha nem csak a gyógyszerre van bízva a sorsod.

2018. ápr. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem "elsö levél után" van ráirva? az én dokim is egy honapot mondott, nehezen, de inkább kivártam.
2018. ápr. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha a tájékoztató szerint az első naptól véd (ha a menstruáció első napján kezded el), akkor az úgy is van. Nem csesznek ki magukkal a gyógyszergyártó cégek, hogy ezt rá merjék írni, aztán kapjak a panaszt a sok terhes nőtől... Tényleg az első naptól véd. Az orvosok azért szoktak kiegészítő védekezést javasolni az első levél alatt, mert azt feltételezik, hogy nagyobb eséllyel hagysz ki egy szemet, mert nem vagy hozzászokva a rendszeres gyógyszerszedéshez. Viszont a második levélre remélhetőleg rögzül a szedés. Én Yadine-t szedek 3 éve. A tájékoztatója szintén azt írja, hogy ha a menstruáció első napján kezdem el szedni, rögtön véd. De a doki 1 hónap várakozási időt javasolt. Betartottam. Mai fejjel, mikor már sokkal jobban képben vagyok a fogamzásgátló működési mechanizmusával, nem vártam volna meg, mert soha egy szemet se hagytam ki.
2018. ápr. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tényleg az első szemtől véd, ha ez van ráírva.

Nézd meg, hogy hogyan működik a fogamzásgátló és akkor rájössz, hogy ez miért van így.

2018. ápr. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!