Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nem szűnő barna vérzés Cypromi...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem szűnő barna vérzés Cypromixtől?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


25 éves vagyok és állandó köztes vérzésekre, PCOS gyanúra az orvosom Cypromix tablettát írt fel, aminek a hatóanyaga 0,035 mg etinilösztradiol és 2,00 mg ciproteron-acetát. Most kezdtem el a 3. levelet és sajnos folyamatosan barna vérzésem van. A betegtájékoztató szerint az első 3 hónapban előfordulhat pecsételő/köztes vérzés, azonban nekem az első két levélnél is folyamatosan volt és most a 3. levél elkezdésénél sem szűnik és kezdek aggódni, mivel azt írják, hogy a 3. hónapra már nem szokványos ez a vérezgetés.

Hozzá kell tennem, hogy Ciprinol-t is szedek felfázásra, ami most jött elő újból. Mégsem gondolom, hogy ez befolyásolná ennyire a Cypromixet, mivel nem penicillin származék. Az nőgyógyászom nem rendel, de jövőhéten megyek majd hozzá.


Mi az oka a gyógyszer melletti vérezgetésnek? Már rengeteget olvastam a témában. A ösztrogén származék miatt lehet ilyesmi, hogy esetleg ez túl sok és emiatt vérezgetek? A progeszteron származéknak kellene magasabbnak lennie, hogy fent tartsa a méhnyálkahártyát?


Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



2018. márc. 23. 10:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerinted hány nőgyógyász fog válaszolni? Ha ezekre hallgatszt itt fogsz megdögleni.

Menj orvoshoz mielőbb.

2018. márc. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt a rendkívül intelligens választ! Nem tudom, hogy te miért vagy fent ezen az oldalon, ha egy aggódó nőnek csak annyit tudsz írni, hogy meg fogsz dögleni. Sokat elárul arról, hogy milyen ember vagy!



Természetesen nem nőgyógyászok válaszát várom, hanem akik már szedtek fogamzásgátlót cikluskontrollra. Mint írtam, jövőhéten mindenképp megyek orvoshoz, de ő azt fogja mondani, hogy az első 3 hónapban ez előfordul, így tapasztalatokra lennék kíváncsi és tanácsokra.

2018. márc. 23. 12:54
 3/3 anonim ***** válasza:

1 es vagyok

Bocsámatodat kérem. Tényleg bunkó voltam, belátom. Kérlek ne haragudj.

Jobbulást.

2018. márc. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!