Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Most akkor mennyi időt kell...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most akkor mennyi időt kell várnunk, amíg elkezdek hatni? (többi lent)

Figyelt kérdés
Barátnőmmel eldöntöttük, hogy fogamzásgátlót fog szedni, a jövőbeli szexuális életünk miatt. Elmentünk nőgyógyászhoz, minden rendben is ment, Estelle márkájú tablettát irtak fel neki. Bizonyos okok miatt csak a menstruáció 5.napjan tudta elkezdek a gyógyszer szedését, a betegtájékoztató azt írta, így ezesetben egy hétig más védekező eszközt is használni kell. Gondolta biztosra megy, elmegy megkerdezni, hogy ez hogy is működik, ám az ő nőgyógyásza pont nem volt ott, ezért csak mással tudott beszélni, aki állítólag feszült hangulatában volt, ő azt válaszolta, hogy egy hónapig kell várni. Szerintetek mire/kire hallgassunk?
2018. márc. 2. 21:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy egy hónapot kell várni.
2018. márc. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
"A ciklus 2.-5. napján is elkezdheti a gyógyszer szedését, ebben az esetben azonban (az első csomag esetében) 7 napon keresztül kiegészítő (pl.: óvszer) fogamzásgátló módszereket is alkalmaznia kell."
2018. márc. 2. 22:06
 3/8 A kérdező kommentje:
Bocsi, ez lemaradt :D
2018. márc. 2. 22:13
 4/8 anonim ***** válasza:

Olyan nagy gond lenne kivárni azt a fostos 1 hónapot??

Ne izgulj,meg fog várni a p.na

Még azoknak is 1 hónapot szoktak javasolni,akik az első napon kezdik el,ennek a legfőbb oka,hogy 1 hónap alatt már kiderülhet,hogy a mesterséges hormonok,amit a barátnőd "szerencsésen" szedni kezdett..okoznak -e valamilyen mellékhatást.

2018. márc. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tudunk várni, csak érdekelt volna, hogy akkor most mégis mi a helyzet. Köszönöm szépen a válaszokat, várni fogunk :)
2018. márc. 2. 22:33
 6/8 anonim ***** válasza:
52%
1 honap, de igy sokkal jobban jart egyebkent, mert ha az elso napon kezdi, akkor nagy esellyel vegig verezgette volna az elso honapot, nekem anno epp ezert kellett az 5. napon kezdeni orvosi utasitasra. Igy egybol beallitja a megvonasos verzest, ki tudott tisztulni rendesen, nem fog barnazni vagy pecsetelni egy honapig.
2018. márc. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván véd 7 nap után, különben nem írták volna a tájékoztatóba. Hülye lenne a gyártó cég egy hetet írni, ha közben egy hónap szükséges. Az orvosok azért szoktak egy hónapot javasolni, mert addig rögzül a pontos szedés, így a második levél idején már valószínűleg nem felejti el bevenni a leányzó. Az utolsó válaszolóval egyébként nem értek egyet. Én az első napon kezdtem el fogamzásgátlót szedni, és nem véreztem az egész levél alatt, csak kb az első 5 napon.
2018. márc. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. márc. 4. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!